Samsung 46ES6570 - można zadawać pytania

micmus

Member
Bez reklam
Witam

Od kilku dni po długotrwałych wyborach jestem zaznaczam jak najbardziej szczęśliwym posiadaczem tego modelu Samsung 46es6570. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek pytania odnośnie TV chętnie odpowiem.

To co najważniejsze na szybko mogę napisać:

Typ matrycy w moim egzemplarzu: 46A1AF6E, czyli chyba bardzo dobrze? Priorytetem dla mnie było aby była to matryca A czyli Samsunga, z inną bym nie kupił, dalszych znaków nie rozumiem.


Warunki:

- TV wisi na ścianie
- odległość oglądania 2,5 - 2,8 metra
- sygnał naziemna cyfrowa, filmy HD i Full HD w mkv
- nasłonecznienie: średnie


Clouding

Tego bałem się najbardziej i ... u mnie nie występuje praktycznie wogóle, zaznaczam zero chmurek, testowane na demo Pioneera przy całkowitej ciemności. Gdy patrzyłem pod mocnym kątem i szukałem na siłe delikatnie było widać prześwity podświetlania. Szukane na siłę pod wpływem tego forum.

Także potwierdzam, że nierównomierności podświetlania, clouding jest sprawą nieistotną w tym modelu (mój egzemplarz).

Jednak to co zauważyłem z moich obserwacji dopiero od modelu Es6100 w górę podświetlanie matryc było zadowalające. Przykładowo kilka egzemplarzy ES5500, które oglądałem miały z tym nadal spory problem. Nie wiem ile to zależy od szczęścia a ile od danego modelu.



Czerń

Przesiadłem się z plazmy Panasonic S20 i jest bardzo dobrze. Jednak zaznaczam, że czerń jest bardzo zależna od ustawień. Walczyłem cały dzień i teraz mam tak, że czerń jest perfekt - wystarczająco głęboka i nie gubiąca szczegółów w ciemnych scenach. Pełne zadowolenie, jest lepiej niż się spodziewałem.



Odbicia w matrycy

Spore nawet jak na półmat. Jeśli w Twoim pomieszczeniu promienie będą padać bezpośrednio na TV będzie to zły wybór. Dla wszystkich innych będzie jak najbardziej OK. Matryca nie jest lustrem, ale jednak odbija.



Kolory

Po ustawieniach nawet po przesiadce z plazmy bajka. Jeszcze 3 lata temu jak porównywałem LCD do plazm kolory były nie do zaakceptowania, a dziś...no proszę. Jestem bardzo zadowolony z naturalności reprodukcji barw, przejść tonalnych, skali szarości. Należy tylko pamiętać o bardzo skrupulatnych ustawieniach a najlepiej kalibracji. Wszelkie ustawienia narzucone przez Samsunga są po prostu fatalne. Jest to producent, który chyba najgorzej ustawia swoje TV dla klienta - ustawienia typowo marketowe.



Skalowanie

Zależne od programu, ale ogólnie przy odległości 2,5 - 2,7 metra pełne zadowolenie. W razie czego zawsze można co ciekawe zmniejszyć obraz ! (o tym niżej)



Porównywałem

- Philips 5507: obraz na bardzo wysokim poziomie, rozczarował mnie ze względu na menu i ogólną obsługę - moja prywatna opinia)
- Toshiba TL933: niczym mnie nie zachwycił, po prostu dobry telewizor
- Panasonic ET5: bardzo ładny obraz, wybrałem Samsunga ze względu na multimedia i ograniczenie wymiarowe we wnęce (panasonic w 47 calach by się nie zmieścił)


Gdybym kupował ponownie

Wybrałbym tak samo Samsung 46ES6570. To jest najlepsza rekomendacja do tego TV, że nie załuje wyboru po kilku dniach użytkowania.


Poza wymienionym powyżej zaletami w tym TV zachwyciło mnie:

- automatyczne dostosowywanie wielkości obrazu, z możłiwością własnych preferencji odnośnie programów nadawanych w 4:3 (możemy ustawić aby rozciągało, powiększało zostawiało w oryginale), naprawdę działa znakomicie
- co do dostosowywania obrazu jest coś jeszcze, coś czego zawsze mi brakowało w TV, szczególnie gdy wybieramy duże przekątne. Mamy możliwość zmniejszania obrazu - naciskam przycisk i z 46 cali robimy cali 40 dzięki temu stare naprawdę kiepskiej jakości filmy ogląda się komfortowo.
- opcje multimedialne - nie wiedzę konkurencji na rynku jeśli chodzi o Smart, dużo dużo i coraz więcej naprawdę ciekawych widżetów, pełne odtwarzanie wszelkich formatów napisów itp itd
- dźwięk: tu spodziewałem się tragedii a jest naprawdę ale to naprawdę przyzwoicie z małym zastrzeżeniem. Gdy TV chwile stał na stoliku dźwięk bardzo płaski. Po powieszeniu na ścianie diametralna różnica na plus - bliższy kontakt ze ściana wpływa korzystnie.
- obsługa: logicznie, intuicyjnie pod użytkownika
- płynność ruchu bez efektu teatru - tu pełen podziw jest bardzo płynnie i naturalnie
- świetne działanie funkcji automatycznego dopasowania podświetlania matrycy do warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Działa znakomicie i mam na stałe załączone. Można ustawić zejście minimalnego zejścia podświetlania matrycy do jakiego dopuszczamy - bajka w ustawieniu i działaniu. Bardzo ułatwia życie - w dzień obraz odpowiednio jasny, wieczorem automatycznie się ściemnia wraz z zachodzącym słońcem. Po prostu działa tak jak powinno.


Wady jakie wyłapałem i mi przeszkadzają (drobnostki):

-w EPG Samsunga nie ma nigdy informacji o dacie produkcji nadawanego filmu, produkcji - denerwujące
- przy zmianie kanału wyświetla nam nazwę programu na jaki włączyliśmy ale nie wyświetla co aktualnie jest nadawane - jaki program. Zawsze trzeba osobno jeszcze wcisnąć przycisk "info" a to dodatkowa czynność
- w obrazie "niestety" cały czas się nie dopatrzyłem moze jedynie to, że względem plazm niezwykle trudno skalibrować domowymi sposobami ten TV aby obraz był naprawdę perfekt, ale jest to możliwe.
- smart Hub czasem zatnie się na 2 sekundy ale po tym działa bardzo płynnie. Ogólnie samo Menu i Smart działa piorunująco szybko (porównywałem do Philipsa to przeciąg). Nie jestem wstanie "wyprzedzić" pilotem Menu Samsunga, a to lubię.
- przy oglądaniu ze sporych kątów czerń traci na jakości także jeśli oglądamy pod dużymi kątami nie jest to dobry wybór (wówczas i tak pozostaje tylko plazma). Dla mnie jest to problem nieistotny przy moich warunkach.


Po rocznym czytaniu tego forum byłem pełen obaw (jak pewnie każdy) przy nowym nabytku. Miałem nadzieje, ze będę zadowolony, a okazało się, że TV mocno przerósł moje oczekiwania ! O to chodziło ważne, że jestem bardzo zadowolony. Jako zagorzały zwolennik plazm mam teraz zdanie, że obecnie LCD poczyniły taki postęp, że mogą być skutecznym zamiennikiem. Co ważne jest to zdanie poparte moim własnym obcowaniem z TV, a nie zasłyszanymi opiniami.

cdn. w weekend jak znajdę czas wstawię zdjęcia: czerń, podświetlanie matrycy, skalowanie.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
A gdzie znajduje się ten numer matrycy?

W menu serwisowym. Wejście do niego wygląda następująco.

1. Wyłączas TV
2. Wciskasz kolejno na pilocie info -> menu -> mute -> power (zrób to sprawnie i szybko)
3. TV włącza się i wyświetla menu serwisowe gdzie masz pełen opis typ matrycy itp.
 

micmus

Member
Bez reklam
I po takim manewrze 5 letnia gwarancja idzie w pi....du.

Zdecydowanie NIE. Taką kombinacje można w niewiedzy wcisnąć przypadkowo, dziecko bawiąc się itp.

Nie sądzę aby to zostawiało jakikolwiek ślad (chyba, że coś w tym menu przestawisz).
Dodatkowo niech Ci udowodnią, że to ty tam wszedłeś - a może pracownik sklepu przed sprzedażą, jeśli TV z wystawki jakikolwiek klient, w fabryce przed sprzedażą itp itd.

Podsumowują prawdopodobnie takie działanie nie pozostawia po sobie śladu. W razie awarii gdyby serwis bądź prędzej sklep (powołując się na niezgodność towaru z umową) próbował udowodnić moje działanie negatywne na TV tym wejściem do menu bez problemu bym sobie z nimi poradził. Jednak na 99 % nikt Cie o nic by nie posądził.

Często ludzie boją się wszelkich serwisów, urzędów, kontroli itp itd... zupełnie niepotrzebnie.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Ten temat założyłem głównie dla forumowiczów, którzy również wahają się w wyborze TV i biorą ten model pod uwagę. Sam wiem jaki wybór odpowiedniego modelu dla swoich preferencji jest trudny.

W razie jakichkolwiek pytań pisać śmiało.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Bardzo się cieszę, że jest użytkownik zadowolony z Samsunga. Także przymierzam się do zakupu TV ale w 55". Biorę pod uwagę Philipsa 5507 i Sama ES6800. Także myślałem o ES6570, ale jego cena jest wyższa od ES6800 a tam jak wiadomo jest DuaCore i pewnie jeszcze coś.
W przypadku 46" 6570 jest tańszy od 6800 ale zaledwie o niespełna 350 pln. Ja brałbym najwyższy model serii 6.
Czym się kierowałeś, że nie wybrałeś topowego modelu "szóstki"?
 

micmus

Member
Bez reklam
Uwzględniając, że mój zakup był częściowo na raty nie byłaby to różnica zaledwie 350 zł a sporo sporo więcej. Kupując ES6570 i tak sporo przekrocyłem budżet także na nic droższego już nie patrzyłem.

Wybierając na raty 0% (duże sieciowe sklepy), a najtańszymi opcjami w sklepach internetowych na ES6800 + raty oprocentowane porównanie cen nei wygladało już tak korzystnie.

Przy wielkości 55 cali przed zakupem koniecznie sprawdziłbym równomierność podświetlania bo to już są znaczne przekątne. Tak jak pisałem u mnie w 46 calach nie ma kompletnie problemu z podświetlaniem matrycy.

Dodatkowo jeszcze jedna sprawa, nawet gdyby ES6800 był w tej samej cenie co ES6570 i tak bym go nie wybrał ze względu na niestety ograniczenia rozmiarowi. Co ciekawe model wyższy jest szerszy i by się najzwyczajniej nie zmieścił.

Wszelkie dodatkowe rzeczy jakie wypatrzę będę dodawał w pierwszy poście poprzez edycję więc prosze obserwować.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Model ES6570 jest zarezerwowany dla jednej sieci. Tak przynajmniej sugeruje internet. Stąd pewnie brak korzystnej ceny. (muszę jeszcze sprawdzić w innej sieci której cen nie ma w necie). Dla mnie ten TV, mówię o 55" jest warty około 5 tys. PLN. Cenę skalkulowałem vs. ES6800 i jego wartości w necie. Za tyle bym kupił i nie płakał za DualCore innym dodatkami.
A właśnie! Czy poza procesorem, pilotem, obudową różnią się one czymś więcej?

Pozdrawiam z Torunia
 

micmus

Member
Bez reklam
Poza wymienionymi przez Ciebie różnicami z tego co wiem nie różnią się niczym więcej. Sam procesor dual-core chyba nie ma znaczenia do samego obrazu a do aplikacji - jednak 100% pewności nie mam.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanie. Napisałeś że czerń po odpowiednim ustawieniu jest zadowalająca. Jednak traci jeśli ogląda się z kąta. No właśnie. Do jakiego jest OK? Przyjmuję że oglądanie na wprost to 90 stopni do tafli ekranu.

Pozdrawiam z Torunia
 

micmus

Member
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanie. Napisałeś że czerń po odpowiednim ustawieniu jest zadowalająca. Jednak traci jeśli ogląda się z kąta. No właśnie. Do jakiego jest OK? Przyjmuję że oglądanie na wprost to 90 stopni do tafli ekranu.

Pozdrawiam z Torunia


Moje zdanie jest takie, ze czerń jest OK do 65-60 stopni (gdy 90 stopni to na wprost). To w naprawdę ciemnych scenach.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Pokusiłem się o zrobienie schematu (zdolności plastyczne u mnie są na poziomie przedszkola - wybaczcie), do odpowiedzi na moje pytanie odnośnie czerni.
Czy właśnie tak wygląda utrata czerni w tym telewizorze w zależności od kąta patrzenia?
Oczywiście analogicznie sprawa ma się w prawą stronę (90 - 180), ale już nie chciałem katować Was swoim dziełem ;)
Może ocenisz do jakiego kąta obraz jest akceptowalny. Wiem, że to indywidualna sprawa, ale zawsze coś.

 

micmus

Member
Bez reklam
Możesz zrobić test inputlaga?

Jak mi powiecie jak to zrobić domowym sposobem i znajdę czas to się postaram. Granie na konsolach mnie nie interesuje stąd nie brałem tego parametru pod uwagę.

Obecnie jestem w przygotowaniu zdjęć ukazujących:

- równomierność podświetlania
- czerń
- załamywanie się czerni pod kątami
- naturalność barw, przejścia kolorów
- odtwarzana skala szarości
- ilość szczegółów
 

micmus

Member
Bez reklam
do przemo73:

Dokładnie tak wygląda z obrazem w ciemnych scenach jak to narysowałeś. Obraz ogólny uważam, że można śmiało oglądać do kąta 50-45 stopni według tego schematu. Czerń w bardzo ciemnych scenach do 60 stopni.
 

micmus

Member
Bez reklam
Kilka zdjęć na umilenie oczekiwania:

fot nr.1 Czerń przy całkowicie zaciemnionym pokoju - noc. Podświetlanie matrycy 9/20.
Oddanie prawdziwości zdjecia 100%

fot nr.2 Głębia obrazu na przykładzie biedronki, na żywo wygląda jak wypukła wychodząca z obrazu.
Oddanie prawdziwości zdjęcia 90%, 10% na niekorzyść. Na żywo głębia jest jeszcze większa.
 

Attachments

  • c1.JPG
    c1.JPG
    97,9 KB · Wyś: 200
  • b1.JPG
    b1.JPG
    85,7 KB · Wyś: 283
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Czerń przy całkowicie zaciemnionym pokoju - noc. Podświetlanie matrycy 9/20.
Oddanie prawdziwości zdjęcia 90%, 10% na korzyść dla zdjęcia. W rzeczywistości czerń nie jest aż tak głęboka i smolista. Jednak jest naprawdę bardzo dobrze.

Ciemne sceny w nocnym oglądaniu robią prawdziwe wrażenie.
 

Attachments

  • c2.JPG
    c2.JPG
    73,7 KB · Wyś: 139

otf82

New member
Kolego... z nieba mi spadłeś z Twoja opinią. Też wahałem się z wyborem między TL933, ET5, PFL5507 a tym właśnie Samsungiem - wybrałem tego ostatniego w 46". Obecnie mam Sharpa 40LE830E i mam nadzieje, że nie będę żałował tej zamiany.
Pozdrwawiam.
 
Do góry