Samsung 40M86 czy sharp 42XD1E ??

Sadek23

New member
pomozcie wybrac prosze jakie sa wasze opinie

odleglosc 2,5 m
cyfra+ z dekoderem HD
glownie filmy



czy 46 bylby dobry z tej odleglosci
dodam ze chce mec jak najwiekszy tv ale zebm tez nie zalowal ze zle obraz odbiera



za pomoc z gory dziekje
 

Przemcio73

New member
Sadek23 napisał:
pomozcie wybrac prosze jakie sa wasze opinie

odleglosc 2,5 m
cyfra+ z dekoderem HD
glownie filmy



czy 46 bylby dobry z tej odleglosci
dodam ze chce mec jak najwiekszy tv ale zebm tez nie zalowal ze zle obraz odbiera



za pomoc z gory dziekje
W temacie piszesz o 40 lub 42 calach. Zazaz potem czy 46 byłby dobry?:rolleyes: No to trochę konsekwencji. Zdecuduj się, a reszcie użytkowników forum będzie chyba lepiej Ci doradzić. Napisz w końcu ile calowy ma być ten lcdek.
pozdrawiam
 

kuba380

New member
sharp XD1E bedzie moim zdaniem duzo lepszy od samsunga ale sam sobie poczytaj o sharpie na tej stronce jest bardzo duzo o tym TV!!
 

hernu

New member
Sadek23 napisał:
czy 46 bylby dobry z tej odleglosci

LCD 46" byłby dobry do oglądania z 2,5m tylko filmów HD i dobrych DVD. Sygnał SD z tej odległości nie należy do najprzyjemniejszych (a już na pewno nie z cyfry+)

PS. Mam 46XD1 i n-kę
 

Sadek23

New member
pytam o o sharpa 42 czy samsunga 40 w temacie

ale tak naprawde chcialbym wiedziec czy 46 nie jest za duzy bo mam ochote kupic 46Xd1e a jazeli zaduzy to pytanie jak w temacie
troche namieszalem wiec:

1. czy 46 cali Fullhd z cyfra + hd z 2,5 m - czy bedzie dobra jakos odbrazu
2. jezeli nie 1.to zostaje mi albo 42xd1e a samsung 40M86

wiec pomozcie prosze
niezdecydowany :)
 

Przemcio73

New member
Sadek23 napisał:
pytam o o sharpa 42 czy samsunga 40 w temacie

ale tak naprawde chcialbym wiedziec czy 46 nie jest za duzy bo mam ochote kupic 46Xd1e a jazeli zaduzy to pytanie jak w temacie
troche namieszalem wiec:

1. czy 46 cali Fullhd z cyfra + hd z 2,5 m - czy bedzie dobra jakos odbrazu
2. jezeli nie 1.to zostaje mi albo 42xd1e a samsung 40M86

wiec pomozcie prosze
niezdecydowany :)
1. Z tej odległości to sprawdzi się jedynie hd lub dobrej jakości dvd. (nie dopuszczam sytuacji, w której potencjalny "watcher" jest niedowidzący;) ;) )
2. Nie doradzę , bo nie znam powyższych.
pozdr
 

Slygado

New member
Ludziska w temacie trochę obgadani mówią, że w zależności od odległości wybiera się rozmiar - przezuwając przecinek o jedno miejsce:rolleyes:

np:
2,5 m = 26cali
3,0 m = 32cali

itd.

ale ile w tym prawdy to nie wiem:eek:

ja dla tej samej odległości (2,5m) wybrałem 32cale.
Nie chcę oglądać pixelozy, a szpan przed znajomymi, że mam kolosa w domu to nie dla mnie (nie piszę, że ten komentarz tyczy się Ciebie, tylko wielku osób którzy w ten sposób podchodzą do sprawy:roll: )
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
Ja mam 42cale i z 3 metrów oglądam:

Do FullHD trochę za daleko,
Do SD za blisko, ale przy trybie 4:3 wszystko jest oki. ;)

I chyba wolał bym jednak Samsunga. Sam się zastanawiam nad wymianą Toshiby. ;)
 

kojak_ct

Member
A myślałem, że kupiłem LCD a nie plazmę. Czyli filmy, które oglądam i mają czarne paski na dole i u góry zepsują mi matrycę? :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kojak_ct napisał:
A myślałem, że kupiłem LCD a nie plazmę. Czyli filmy, które oglądam i mają czarne paski na dole i u góry zepsują mi matrycę? :)
głupoty...
Nie bierz do głowy...
nie ta generacja matryc....
nawet niektóre panele plazm są już od tego uwolnione...

pozd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawa jest prostrza niż się moze wydawać.
W Twoim wypadku - wystarczy zamówić prezantację i będziesz dokładnie wiedział.
A co mówi życie ?
Ano tyle że mamy zadowolonych uzytkowników z odległosci 2,5 metra - 46 Xd1 . W Twoim wypadku Nawet Plazma 50 " pioneera moze spełnić potrzeby. Też mamy osoby które w takich warunkach ogladają i są super zadowoleni.
Paski z filmów nie wypalają matrycy , ale paski 4;3 - mogą . Jest wiele informacji w necie / rzadziej ale dotyczy również LCD - przez kilka miesięcy oglądania/
pozdrawiam
 

kojak_ct

Member
kiki napisał:
Paski z filmów nie wypalają matrycy , ale paski 4;3 - mogą . Jest wiele informacji w necie / rzadziej ale dotyczy również LCD - przez kilka miesięcy oglądania/
pozdrawiam

A czym różnią się paski góra/dół od tych z lewej i prawej? Przecież i tu i tu obraz nie jest wyświetlany więc efekt powinien być taki sam. ;) Pytam z czystej ciekawosci ponieważ TV więcej służy przy PS3 i PC niż zwykłym SD z anteny. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Paski dolne występują w różnych wielkościach - w zależności od filmu, dostając auto formatowanie też cały czas pracują .
Pasy Pionowe są zawsze w tym samym miejscu .
Na dowód czytałem wiele wpisów które mówiły o śladach po pionowych pasach , a nigdy nie słyszałem o poziomych śladach - nawet w palzmach .
 

watsup

New member
Wracając do głownego wątku...dzisiaj oglądałem w/w w nagłowku modele 42XD1 i 40M86 B, odpowiedź jest BANALNA ! SAMSUNG bije na głowe SHARP-a.
Według mnie nie ma za bardzo nad czym zastanawiać. Dopiero model 46XD1 prezentował się już podobnie bo ma kontrast wyższy niż 42(ale brak mu specjalnej antreflesowej szklanej powłoki a samsung ma :p).
Odpowidź moją już znasz: SMASUNG LE 40 M 86 B.

Miłego ogłądania :)
 
Do góry