Samsung 40D6750 - Allshare rwie :)

yarod77

New member
Witam
Problem przedstawia się tak: internet Neostrada 6Mb, Router 802.11g i tnie mi filmy 3D i MKV 1080p po DLNA (AllShare w D6750). Co proponujecie? Czy wymienić router na 802.11n, czy dać sobie spokój i kupić HDD usb (tylko jaki? żeby miał dobry transfer). Doradźcie co zrobić aby wszystko ładnie śmigało. Z góry dzięki.:blagam:
 

Frytejro

New member
Tną Ci filmy z allshare ktore po kablu LAN puszczasz czy po wifi? Masz najnowszy soft w TV? Jezeli po wifi- to musisz miec najnowszy sotf w tv i ruter n. Jezeli LANem to ruter g nie ma znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

yarod77

New member
DLNA (Allshare) leci po wifi z routera 802.11g. I pytanie jest takie czy nie należy zwiększyć przesyłu zmieniając router na 802.11n. Czy to pozwoli uzyskać efekt taki, że nie będzie ciąć (klatkować) filmu, zwłaszcza takiego który jest b.duży jeśli chodzi o rozmiar pliku (filmy w 3D i MKV 1080p).
A może dać sobie spokój i kupić dysk zew.?
W TV wgrany najnowszy soft, w routerze najnowszy jaki był :)
 

Frytejro

New member
No to musisz zmienic ruter na n. Pomoze - u mnie przy ruterze g zarywało co 1-2 sek, zmieniłem na ruter n i zarywało co kilka minut - okazalo sie ze mialem stary soft w TV, po wgraniu najnowszego (ktory wlasnie w swoich zalozeniach poprawial jakosc wifi) problemy znikneły. ruter g jest w stanie maksymalnie przepusic 25Mbp/s, a tyle przewaznie mają mkv FHD i 3D. 50-70Mbp/s przeniesie ruter n i taki musisz kupic. Moze Ci wymienia w TPsa za doplata? (ja tak zrobilem u swojego dostawcy internetu - dolozylem roznice do n :) )
 

yarod77

New member
Wymieniłem router na TP-LINK TD-W8960N i o ile wczesniej TV nie czytał mi wszystkich MKV (pojawiał sie komunikat że nie odczytuje formatu pliku) tak teraz odtwarza po DLNA (zainstalowana na kompie aplikacja allshare ze strony samsunga) wszystkie pliki ale przycina jak przycinał (buforuje). Co robić?
 

supMike

New member
u mnie występuje troszkę inny problem, mam router TP Linka niestety g :(
ale po zainstalowaniu aplikacji na laptopie AllShare pojawia się komunikat o nowszej wersji, ale po jej zainstalowaniu program w ogóle się nie włącza :/
mam WinXP SP3, stara wersja AllShare (2.1 ze strony Samsunga, bez aktualizacji) włącza się i można nawet dodawać foldery, TV (ue40d6750) też widzi foldery, ale ani aplikacja, ani też TV nie widzi plików filmowych, czy muzycznych, czy zdjęć, widzi same foldery, nie widzi zawartości:(
czy ktoś może wie o co chodzi?
P.S. bawiłem się z Zaporą i antywirusem, wszystkie ustawienia, nawet wyłączyłem w ogóle AVG i dalej to samo:(
 

yarod77

New member
Zasadniczo allshare to przy FullHD jeden wielki pic. Po swoich doświadczeniach wiem, że najlepiej sprawdza się dysk zewnętrzny i tyle.
 

dwksc

New member
a ja mam problem tego typu ze posiadam 5 filmow 3d *.mkv i ani po wifi nie widze tych filmow i ani z dysku usb co zrobic? mam najnowszy soft na tv
 

ernet

Active member
Bez reklam
Panowie, po pirwsze ktoś pisał,że Allshare...hm.. nie jest najplepszy i podawał program alternatywny. Po drugie, uważam,że mały 2.5" przenośny dysk zewnętrzny jest najlepszym rozwiązaniem. U mnie TV wisi, z tyłu na stałe podłaczony do TV kabelek, którego końcóeka leży na półce pod telewizorem, do którego podłaczam HDD lub Pendriva. Rozwiązanie bezstresowe.
 

dwksc

New member
alternatynwny znalazlem Serviio , i on mi juz udostepnia pliki *.mkv na TV ,tylko kiedy proboje odtworzyc film na TV to wyskakuje "Nieobsługiwany format pliku" . Windows Media player odtwarza mi pliki *.mkv na laptopie natomiast nie udostepnia ich na TV (widze wszytkie inne filmy oprocz *.mkv) ma ktos pomysl na to? moze jakies kodeki potrzeba , ja mam KDL Codec i Windows Media player Codec urzywam windowsa 7 i mam najnowszy soft na TV (D6750) , jedynie z Allshare szlo na TV ale strasznie zacinalo obraz . Wyglada na to jak by moj D6750 nie obsługiwał formatu *.mkv
 
Ostatnia edycja:

son78

New member
Samsung UE40D6750 na pewno czyta mkv. Problem leży gdzie indziej bo u mnie nie odtwarza nic poprzez Allshare tylko wyświetla że "nieobsługiwany format pliku" nawet zdjęć nie chce czytać.
 
Do góry