Samsung 40B550

Zdessesman

New member
Posiadam od niedawna Samsunga 40B550 i bardzo chciałbym móc odtwarzać na nim divx z pena. Odblokowałem w/w możliwość w menu serwisowym, jednak przy każdej próbie odtworzenia pliku avi czy mp4 następuje reset telewizora. Z tematu apropos modeli 550, wyczytałem, że ktoś miał taki sam problem i rozwiązaniem było podpięcie dysku usb zamiast pena. Moje pytanie brzmi - czy da się jakoś zrobić aby divx były odtwarzane również z pena? Jeżeli komuś się udało to bardzo proszę o model/markę/linka do niego.

Drugim problemem jest jakość obrazu analogowego na niektórych kanałach, która jest delikatnie mówiąc niesatysfakcjonująca - cały obraz faluje i trochę się rozmywa. Pierwsza myśl - sygnał. Jednak na tym samym sygnale stary LCD nie miał takich problemów (nie wspominając CRT), a najbardziej zastanawiającą rzeczą jest to, że źle odbierającymi kanałami są te, które zazwczyaj miały najlpeszą jakość - Tvn, Polsat, TVP1, TVP2 i inne, natomiast obraz żyleta jest na kanałach które na poprzednim LCD były baardzo przeciętne - TVN Turbo, TV4 itp. Czy może to być wina Tv czy to tylko sygnał może być. Czy jakość kabla antenowego również może mieć znaczenie? (jeżeli tak, to czemu niektóre kanały są super).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jakość obrazu zależy o strumienia sygnału.
Im mocniejszy tym lepsza jakość na Full Hd.
Poprzednio miałeś hd ready i skalowanie było znacznie lepsze.
Wymień sygnał na cyfrowy - będzie jeszcze lepiej.
 

rybikus

New member
Masz za dużą wartość sygnału analogowego, jak go stłumisz o kilka decybeli będzie ok, spróbuj zainstalować np rozgałęźnik na kablu zasilającym tv.
 

roman106

New member
Zdessesman napisał:
Posiadam od niedawna Samsunga 40B550 i bardzo chciałbym móc odtwarzać na nim divx z pena. Odblokowałem w/w możliwość w menu serwisowym, jednak przy każdej próbie odtworzenia pliku avi czy mp4 następuje reset telewizora. Z tematu apropos modeli 550, wyczytałem, że ktoś miał taki sam problem i rozwiązaniem było podpięcie dysku usb zamiast pena. Moje pytanie brzmi - czy da się jakoś zrobić aby divx były odtwarzane również z pena? Jeżeli komuś się udało to bardzo proszę o model/markę/linka do niego.
Pożycz od znajomych kilka penów i przetestuj. Być może reset TV powodowany jest zbyt wolnym odczytem. Wybór penów jest bardzo duży, ale większość ma tragiczne transfery.
 
Do góry