Samsung 40a756 czy Sony 40w4500

oleeg

New member
Witam!
Jest to pierwszy mój post na tym forum i od razu prośba pomocy w kupnie telewizora LCD.
Wybór padł na samsunga 40a756 lub sony 40w4500
-Tv będzie oglądany głównie wieczorami.
-Zamierzam podłączyć do niego nboxa i ps3 przez hdmi oraz komputer więc musi dobrze
współpracować z owym sprzętem.
Wiem że zarówno samsung jak i sony mają problemy z cloudingiem, smearingiem.... czy przy normalnym użytkowaniu jest to uciążliwe?

Za każdą pomoc, radę, sugestię z Waszej strony będę wdzięczny.

Pozdrawiam Oleeg
 

psieszczekaj

New member
Witam, mam dokładnie ten sam problem, który tv kupić? Czy ktoś próbował porównywać te dwa lcd ? Wszystkim którzy mają taką wiedzę z góry dziękuję.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z Tych dwóch wybrałbym Sony W 4500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30454

Piękne jak kwiaty młodości w pokazie mody ,też wzbudzają zachwyt
030_P1090560.JPG


Samsung
Jeśli chcesz porównać samsunga to 40" 786 na ledach. Gra extra
006_P1100899.JPG


005_P1110008.JPG


036_P1110089.JPG
 

zezek1990

New member
Odswieze troche temat :) Miałem podobny dylemat jednak wybor padł na Samsunga (w piatek powinienem juz go miec w domu),
Przesądziła o tym wizyta w sklepie gdzie mogłem akurat porownac 3 telewizory Sonego i Samsunga 756 oraz model LED 40a786, na kazdym oddtwarzany był film reklamowy sony Bravia, oraz filmik bardzo dokładnych roslin jakis ozdobnych elementow na czarnym tle, No i w Sonym odrazu było widac ładne chmury na ekranie ;/, jednak tam gdzie chmurek nie było wydawał mi się on najczarniejszy, Kolory bardzo zlbizone we wszystkich telewizorach, w Samsungu 756 zmieniłem troche ustawienia i kolorki stały sie najzywsze wsrod 3 telewizorow. Najbardziej zawiodł mnie model 786 NIe był wcale tak czarny i jesli chodzi o kolory chyba wypadał najgorzej, lecz to co mnie dosłownie zraziło do tego telewizora to to ze cały Prawy dolny rog Mrygał na poczatku myslałem ze taki ten film ale jak dobrze sie przyjrzałem było widac ze to podswietlenie matrycy mryga z duza czestotliwoscia, tak wiec wybor padł na Samsunga 40a756 :) jak tylko dostane go postaram się napisac cos wiecej ;P

pzdr
 

skylla1

Member
Bez reklam
To napisz jeszcze gdzie i kto zrobił podział na te klasy :))).
Skoro mu się bardziej podoba Samsung, to dla niego on jest o klasę lepszy i tyle. A tak naprawdę wszystko gra podobnie .... źle .... przy obecnych sygnałach SD, nawet 16:9 nie chce im się wprowadzić i trzeba obraz na każdym praktycznie kanale deformować lub zoomować.
 

jacek_s73

New member
Witam,

nie chce otwierać nowego tematu:

Czy fachowcy na tym forum mogą porównać telewizor Samsung LE40A856 z Sony 40W4500.

Skłaniam się ku Samsungowi - ten akurat model wydaje się być dobrym wyborem, Sony wydaje mi się przereklamowany i za drogi w porownaniu do klasy telewizora

pzdr
 

Tiberian82

New member
A co ty chcesz tu porównywać. W4500 to biedaczek przy A856. Brak czerni a przy kątach to już wogóle nie ma co porównywać. Kolory o niebo lepsze w Samsungu. Jedyne co może zrazić w Samsungu to kiepskie 100Hz, ale to trzeba dobrze się przyjrzeć i lustro na matrycy też może przeszkadzać. To są moje poglądy co do tych dwóch LCD. Sam przymierzam się do kupna 52" LCD i wybór padnie właśnie na tego Samsunga. Teraz mam w domu Sharpa 52xl2e i słabo wypada w porównaniu z Samsungiem.
 
Do góry