Samsung 37LER82B -opinia po kupnie

staszeksm

New member
Witam
Kupilem niedawno Samsunga LCD 37 "model LER82B i po podłączeniu DVD Manta Emperor przez zlacze Component obraz rozczarowuje,widac smuzenia,brak ostrości itp., myslałem ze bedzie igła a tu gorzej niż na starym 29" CRT Grundig.
Obraz z kablówki rowniez nie powala ale tego można było się spodziewać ale z DVD , hmm..... i mam pytanie czy gdybym wymienił na odtwarzacz z HDMI obraz poprawił by sie ?
 

kidziu

New member
obraz a podlaczony sprzet

po pierwsze jak chcesz sie cieszyc bardzo dobra jakoscia dvd przydalby ci sie przede wszystkim lepszy odtwarzacz (nie jakas tam manta czy emperor) - mam tutaj na mysli oczywiscie taki w ktorym zaimplementowano funkcje upscaling to 1080p. Jesli dysponujesz laptopem mozesz rowniez podlaczyc go do telewizorka i delektowac sie porzadnej jakosci dvd (pod warunkiem ustawienia rozdzielczosci na ekranie lcd co najmniej 1280x720)
 

staszeksm

New member
kidziu napisał:
po pierwsze jak chcesz sie cieszyc bardzo dobra jakoscia dvd przydalby ci sie przede wszystkim lepszy odtwarzacz (nie jakas tam manta czy emperor) - mam tutaj na mysli oczywiscie taki w ktorym zaimplementowano funkcje upscaling to 1080p. Jesli dysponujesz laptopem mozesz rowniez podlaczyc go do telewizorka i delektowac sie porzadnej jakosci dvd (pod warunkiem ustawienia rozdzielczosci na ekranie lcd co najmniej 1280x720)


To prawda , podlaczylem laptopa przez zwykle wyjscie (na dodatkowy monitor) z rozdzielczoscia 1024x768 i od razu zobaczylem poprawe , wszystko ostre tak jak powinno byc no i filmy z DVD od razu w lepszej jakosci :) .Moze uda mi sie ustawic wieksza rozdzielczosc- zobacze, no ale to nie rozwiazuje prob. bede musial jednak wymienic DVD na cos lepszego z wyjsciem HDMI.
Dzieki za podpowiedz.

Pozdrawiam

Staszek z Gliwic
 

GigeR

New member
No niestety cudów Samsung na słabym sygnale nie zrobi :( Tutaj SHarp i JVC wypadają o wiele lepiej. Ale tak jak mówisz jak dasz mu dobry sygnał to ładnie świeci.

Pzdr
 

staszeksm

New member
Udalo sie wreszcie kupic duzo lepszy odtwarzacz DVD Denona 1940 , podlaczylem go przes kabelek HDMI (Tech+link) i obraz swietny, duzo bardziej wyrazny, kolory itp, az chce sie ogladac, wiadomo nie kazdy film dvd rowny drugiemu (komrepsja itp.) ale widze duuuza poprawe w stosunku do Manty.
Wiec nastal czas kiedy moge wreszcie cieszyc sie z nowego LCD oby jak najdluzej :)

Polecam goraco odtwarzacze dvd z HDMI i skalowaniem przynajmniej 720p.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z pustego i Salomon nie naleje.
Ale skalowanie w Samsungach nie należy do czołówki.
W klasie cenowej konkurencja robi to zdecydowanie lepiej.
 
Do góry