Samsung 37"LE37R82B a Samsung 37"LE37S81B

ThoR_82

New member
Witam mam pytabue czy moze ktos wie ,ktory z tych tv jest lepszy???
z tego co czytalem to37 S81B jest dobry a gdzies indziej ,ze w37 R82B przy transmisjach sportowych na czarnych lub ciemnych(ubrania) powierzcchniach pojawiaja sie piksele...:confused: prosze o pomoc w wyborze miedzy tymi tv lub wskazac moze jakis inny lepszy:eek: cena do 4tys;)

pozdrawiam
 

helper

New member
Kolego,

ciężko się wypowiedzieć w takim temacie, ponieważ oba są modelami budżetowymi. Matrycę pochodzą od producentów z Tajwanu.
Wiodącą cechą tego typu modeli ma być ich CENA. Na drugim miejscu ilość różnego rodzaju złącz (laicy zwracają na to nieproporcjonalną uwagę). Z kolei na trzecim miejscu jest JAKOŚĆ.

Więc najlepszym wyborem z tych dwóch będzie ten, który Ci się bardziej podoba :D
 

ThoR_82

New member
czyli roznicy w obrazie nie ma? bo zglupialem koles sie wypowiadal na temat 37S81B w samych superlatywach, pisze ze obraz spoko wszystko ladnie pieknie a drugi pisze ze w 37R81B widac te piksele na ludziach :| bez sensu on jest kilka setek drozszy...jak tak jest w rzeczywistosci to po co wogule doplacac do tego R81B chyba za sam wyglad:confused:
 

helper

New member
Żebyśmy się dobrze zrozumieli :D

Moim zdaniem nie warto mieć ani jednego, ani drugiego.

Piszesz, że chcesz wybierać sposród tych dwóch modeli i dodatkowo masz ograniczony budżet. Tak? Więc popatrz, który Ci się bardziej podoba i pogódź się z tym, że oba nie grzeszą jakością obrazu.

Aha, i jeśli mogę, może warto samemu oglądać sprzęty, z których zamierzasz korzystać, a nie sugerować się tym, co widział jakiś "koleś"
 

ThoR_82

New member
pisze ze z tych dwoch ale jak ktos ,ma lepsza opcje to jestem otwarty na wasze propozycje i doswiadczenia ;] (moze jakis sharp lub jvc???) a sprawdzic sam nie moge bo mam bardzo ograniczony czas ,wracam z pracy jak sklepy sa juz pozamykane... wiec nie bardzo jest kiedy to zrobic ;] dlatego dalem tutaj taki temat od tego jest chyba to forum;)

pozdrawiam
 

kado

New member
Wyczekałem się długo i z aptekarską dokładnościa w końcu wybrałem i kupiłem samsunga 32 R82B . Jestem bardzo zadowolony , telewizorek super, wszystko działa poprawnie. Wyprodukowany był na Wegrzech prawdopodobnie na rynek Skandynawski. Widać to po wersjach językowych. Oczywiście - jest także menu po polsku. Bardzo zgrabny pilot, proste a ciekawe ustawienia obrazu i dźwięku a cena nie wygórowana.

Tylko nie wiem jednego - karta gwarancyjna nie zawiera numeru fabrycznego ani typu telewizora .

Polecam wszystkim ten model.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ThoR_82

New member
kado mam jescze pytanie czy podczas ogladania zwyklej tv naziemnej lub sat cyfrowej(jak probowales) obraz jest git nie ma smuzen podczas np. meczy? z gory dzieki za odpowiedz ;)

pozdrawiam:)
 

kado

New member
Szczerze - to jeszcze meczu na nim nie oglądałem (mam go dopiero parę dni). Ale oglądam inne programy i nie zauważyłem żadnego smużenia. Białe jest białe a czarne jest czarne, żadnych brzęczeń.
*************************
Wady czy uchybienia jakie z są moim zdaniem to:
Trochę powolnie reaguje na przyciski pilota np. przy załączeniu lub zmianie programów - ale bez nerwów można się przyzwyczaić. Głos z głośników jest średni spoko - dla wybrednych można przepuścić przez kino domowe.

Mnie natomiast denerwuje (na razie może się przyzwyczaję) poszerzone postacie i przedmioty w formacie 16x9 (panoramicznym) . Wg. mnie kształty postaci są zniekształcone poprzez pogrubienie w stosunku do naturalnego stanu. Zapewne poszerzenie ekranu telewizor musi czymś nadrobić zatem poszerza obraz rzeczywisty a tym samym rozszerza widok. Ale tak zapewne mają wszystkie modele.
_____________________________________________________
Uważam Samsunga R82B za najlepszy model w tej klasie.

Teraz kumpel kupuje taki sam chociaż wczśniej myślał i wybrał plazmę, jednak po obserwacji mojego Samsunga zmienił zdanie i kupuje 32R82B.

Pozdrawiam.
 

ThoR_82

New member
thx;) no wlasnie co do dzwieku to nie bardzo bede zwracac na to uwage bo mam amplituner Yamachy i porzadne kolumny ,takze co do dzwieku sie martwie:cool: wracajac do tych pogrubionych postaci wlasnie czytalem o tym ,ze samsungi maja takie formatowanie :/ i ze JVC lepiej wypadaja takrze jeszcze popatrze na jvc 37"G80 i A80 ponoc bardzo dobre tv;)

pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
@kado jaki sygnał podajesz Twojemu Samsungowi 37R81? Analogowa kablówka, cyfrowa kablówka, antena dachowa, DVD, divX, platforma cyfrowa? I z jakiej odległości oglądasz?

@ThoR_82 Jvc G80 ma lepsze formatowanie niż ten Samsung. Postacie nie wyglądają tak grubo. Jednak np kontrast w Samsungu jest już o wiele lepszy niż w tym Jvc (oczywiście moim zdaniem). Są to porównywalne telewizory. W Polsce chyba bardziej ceniony jest ten model JVC, za to na angielskich forach seria R Samsunga jest bardzo popularna.
 

on65

New member
Le32r81b

Jestem użytkownikiem tego TV od 3 tygodni . Po pierwsze trzeba się trochę przyzwyczaic do LCD .Po drugie bardzo wiele zależy od jakości sygnału.Mam cyfrę + i jakośc jest różna na poszczególnych kanałach.Nie zauważyłem żadnych pikseli na postaciach w czasie meczy.Jeśli chodzi o format HD[z komputera] to jakośc jest powalająca.To samo gdy podłączymy kompa przez złącze DVI-HDMI na gniazdo nr2.Czcionki super wyrażne żadnych rozmazań, LE32R81 może spokojnie pracowac jako monitor.Kontrast nigdy jeszcze nie dałem na full , wzupełności wystarczy 75 do 85 %.Bardzo dużo suwaków pozwalających regulowac i wyłączac bardzo wiele ustawień.Czytając opinie ogólnie na temat telewizorów należy brac pod uwagę że czasami opinie są wydawane przez osoby które telewizor oglądają z bardzo małej odległości specjalnie wyszukując jakiś wad, które dla zwykłego ''oglądacza '' nigdy niebyłyby zauważalne.Myślę że tacy forumowicze powinni podpisywac się,''koneser'', ponieważ całkowicie nieświadomie wprowadzają w błąd zwykłych ''oglądaczy''.Mówię to na podstawie swojego doświadczenia.Czytając opinie o LE32M71 można było dojśc do wniosku że zamiast głośników ma puszki po sardynkach.W końcu dopadłem w sklepie ten model TV i bżmiał , jak dla mnie ,zupełnie normalnie.No chyba , że ktoś chce z TV miec dżwięk Hi-Fi , no ale wtedy powinien napisac , że dżwięk jest normalny ale nie spełnia jego oczekiwań.Ogólnie, wracając do LE32R81 jestem zadowolony z mojego wyboru .Oczywiście w ogromnej większości przy wyborze kierowałem się opiniami przeczytanymi na tym forum.
 

ThoR_82

New member
tak sebas... a dolozysz 700 i kupisz sharpa :| po co takie pie.... gadanie normalne ,ze jakbym mial wiecej pieniedzy to nie patrzyl bym na te modele...

pozdro
 

ThoR_82

New member
witam jednak kupilem 40" s81B mam nadzieje ,ze nie bede zalowac parametrami sie chyba nie roznia a jak tak to nieznacznie "S" jest tanszy od R81 i jak dla mnie "R" ma za bardzo zaokraglone rogi (ale to juz kwestia gustu:)) bedzie niestety w poniedzialek wiec nie moge sie podzilic wrazeniami ,w kazdym razie mam nadzieje ze bedzie dobrze:eek:

pozdrawiam
 

Slupper

New member
Thor, jak tylko LCD dojdzie to opowiadaj jak tam. Ja przez caly czas mam problem czy duzy czy maly, jaki model marka, czy full hd.. o jeny :p
 

ThoR_82

New member
;)))

Witam

odebralem tv i pierwsze wrazenie to naprawde pozwytywne:eek: dobrze ,ze sie zdecydowalem na 40" bo pasuje idealnie :D jakosc obrazu b.dobra kozystam z tunera cyfrowego C+ przez euro zlacze i obraz jest naprawde dobry choc pewnie moze byc lepszy :rolleyes: z dvd przez euro obraz jest bez porownania lepszy niz z tunera ale to oczywiste...;) dzisiaj chyba bede go podlaczac do kompa (sprawdze oba kable dvi/hdmi i vga) wiec zobacze jak cyra z kompem:cool: jak na razie znalazlem jeden minus:( nie wiem czy to wada czy to tak jest normalnie... a mianowicie buczenie kondensatorow czy czegos innego nie wiem ale troche denerwujace to jest jak jest b.cicho ale i tak uslyszalem to dopiero jak wylaczylem kompa i wyciszylem calkiem wszystko wiec w normalnym uzytkowaniu raczej nie przeszkadza, tylko ciekawe czy to wada czy tak jest normalnie :/ hmm...
No cuz tak czy siak poza tym jedynym mankamentem tv bardzo dobry i warty polecenia! :mrgreen:

pozdrawiam
 
Do góry