Samsung 32r82b a podłączenie do komputera przez DVI-HDMI

mecenas666

New member
Witam! Od kilku dni jestem posiadaczem ww TV. Podłączyłem go do komputera kablem DVI-HDMI (nie taniocha z bazaru, ale znośny kabel w rozsądnej cenie firmy Lexton ze złotymi końcówkami i filtrami - 38zł). Na początku mialem straszne problemy z ustawienie rozdzielczości, to obraz nie miescil się na ekranie, to litery byly zamazane... Dziś sięgnąłem do instrukcji, ustawilem maxymalną możliwą rozdzielczość (1360x768 ) i ku mojemu zdziwieniu jest pięknie. Kolory żywe, litery czytelne. Nadmienię, że taki efekt uzyskać można tylko na wejściu HDMI2. I teraz są 3 problemy:
- na czarnych i szarych elementach obrazu mrugają czerwone kreseczki i kropeczki - nie zawsze, ale bardzo często
- obraz potrafi samoistnie drżeć głównie wtedy, gdy w przeglądarce internetowej załączy się jakas animowana reklama lub gdy mamy otwartych kilka okienek windows
- telewizor potrafi chwilowo się rozłączyć (na jakieś 2 sekundy, czasami dluzej) tak, jakby gubił sygnał z kabla, po czym wraca do normalnosci. Niekiedy nawet, np. przeglądając to forum pokaże sie komunikat "Tryb niedostępny" i telewizor włączy sie dopiero wtedy, gdy wróce do pulpitu windows. Można powiedziec, ze takie akcje pojawiają się często.

Wyżej wymienione dolegliwości nie są tak nasilone pod wejściem HDMI1 i HDMI3. Instrukcja jasno wskazuje, ze kabel dvi-hdmi musi byc podpiety pod HDMI2 aby uzyskac odpowiednią rozdzielczość. Czyż więc jestem zkazany na pracę w złej rozdzielczości, ale bez skakania obrazu i czerwonych kropko-kresek? Roznica pomiędzy HDMI2 a 1/3 jest kolosalna, dlatego chcialbym jakoś rozwiązać ten problem.

Próbowałem bawić się PowerStripem, ale nic to nie daje. Z ciekawostek w instrukcji podano, ze częstotliwość zegara pikseli powinna wynosic 85,800 podczas gdy mogę ustawić jedynie 85,500 - może mieć to jakieś znaczenie? Pozostale parametry można ustawić normalnie, zgodnie z zaleceniami instrukcji.

Wgrałem najnowsze sterowniki do karty graficznej GeForce 6600 128mb - żadnej poprawy. Czego to może być wina? Czy coś nie tak jest z tym kablem? W sumie ma filtry, a to rzadkość w tego typu przewodach - może to one coś psują? Czekam na sugestie i z góry dziękuję. Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

zajace

New member
Witam.
Mam ten sam problem tzn. czerwone kropeczki przy podłączeniu do pc(kabel DVI-HDMI0, karta graficzna Radeon 9550.
Na moim tv objawia to się w ten sposób, że po przełączeniu pilotem na hdmi2 obraz jest przez kilka sekund cacy, potem wyłacza się na chwilę i pisze brak sygnału, a póżniej załacza się znowu i wtedy są już te czerwone kropeczki o których pisał kolega.Tak samo jest w XP jak i w Vista.
Nie mam pojęcia o co chodzi.
Jak ktoś miał podobny problem i już wie co za tym stoi to proszę o jakąś poradę.
Pozdrawiam.
 

Titan2005

New member
Ten sam problem mam u siebie na Grundigu 37" FullHD , mam karte geforce 7800GTX, kiedy podłącze sprzęt kablem DVI-HDMI i ustawie rozdzielczość 1024X768 jest ok ale kiedy ustawię rozdzielczość ciut większą lub fullHD (1920x1080p) pojawiają się czerwone kropeczki :( Niewiem czym to jest spowodowane.

Proszę o pomoc
 

mtomaszko

New member
mam problemik z odtwarzaniem głosu w LCD po..

witam
mam problemik z odtwarzaniem głosu z laptopa wyjście DVI PODŁĄCZONEGO DO WEJŚCIA hdmi 2 w SAMSUNGU . urzywam dobrego kabelka dość drogiego zresztą , obraz jest OK tylko głosu brak niestety.ktoś może udzielić wskazuwek ?( samsung 6 seria , laptoop ASUS). moj nr gg 893356 :wink:
 

mtomaszko

New member
,,,,,,,,,

hym a jakiego kabelka i dzie go mam niby wpiąc w laptopie hym? no i gdzie w tv? możesz napisać albo podaqć link np na allegro do odpowienika kabla?z góry dziękuję:eek:k:
 
Do góry