samsung 32a656 piszczy

lzielinski

New member
witam
kupiłem dzisiaj 32a656 i po podłączeniu słychać że piszczy. Jak zrobie mute to ewidentnie słychać cichy pisk. Nie dociera ten dźwięk z głośników tylkoz samego telewizora. Czy to normalne???????????????? W sklepie mam 3 dni na testy dzisiaj oddałem go i powiedziałem co i jak. kierownik stwierdził, że musi to sam przetestować jutro mają mi powiedzieć czy wymienią czy co. Pytanko, jakie moge mieć argumenty jakby kierownik stwerdził że przecież wszystko jest ok?? Orientuje się ktoś?????????????
 

andkar

New member
Może niech Ci pokażą jeszcze dwa inne modele, które piszczą, może "ten typ tak ma"???. Wydaje mi się, że mój 40a656 nie piszczy.
 

lzielinski

New member
oczywiście tak jak można było się spodziewać oni nic nie słyszą
pojechałem tam dzisiaj i po dłuższej dyskusji z panem kierownikiem ( ostro było), oczywiście stwierdziłem że mam prawo do zwrotu w ciągu 10 dni zgodnie z tym co piszą na swojej stronie a on mi na to że naruszyłem oryginalne opakowanie ja na to że jest całe, a on że jak wypakowałem pilota i włożyłem baterie to znaczy że naruszyłem opakowanie i on tego nie przyjmie, po dłuższej rozmowie stwierdził, że sprawdzimy ten tv w najcichszym miejscu w sklepie w kiblu :rotfl
i faktycznie piszczał kierownik zdziwił sie mina mu się zmieniła nie wierzył
później stwierdził że przesadzam i żeby to usłyszeć trzeba ucho na 10cm przystawić, itp
sprawdzilismy inny taki sam ( o dziwo ten sam sie wyłączał po 30 min) i ten nie piszczał
doszliśmy do porozumienia i kierownik stwierdził że mi go wymieni ale oczywiście od ręki nie miał i m muszę czekać 2 dni
ogólnie mogę wymienić go na co innego i tak zrobię zamiast szajsunga wezmę Sharpa 30x20e
 

michas140

New member
Piszczenie może być spowodowane włączeniem funkcji "oszczędzanie energi" bo jest to często spotykane. Spróbuj wyłączyć oszczędzanie energi to powinno pomóc
 

cin0

New member
troszke za pozno, ale moze komus sie przyda, wg angielskiej strony hdtvtest(.co.uk) ten model piszczy, mozna to zniwelowac w ustawieniach..
cytat z testu "Slight low-pitched hum from back of TV unless the screen is very bright"..

ps. sam zamierzam go kupic w przyszlym tygodniu (model 40'')

pozdrawiam
 

nig

New member
mój też piszczał

Mój LE32A656 od nowości też piszczał, tydzień po zakupie oddałem do serwisu (na szczęście nie musiałem go sam wozić bo był d2d). Czekałem ponad tydzień aż mi go w końcu przywieźli naprawiony. W karcie gwarancyjnej mam wpis usunięcie zwarcia. Tak, że nie jest to urok tych telewizorów tylko usterka którą można naprawić.

Telewizor ogólnie super, polecam wszystkim, nie doszedłem jeszcze tylko do tego jak wyświetlić obraz z Mobility Radeona X1300 przy podłączeniu DVI>HDMI w rozdzielczości 1920x1080 aby obraz pokrywał cały obszar matrycy, w niższych rozdzielczościach jest ok ale mnie to nie satysfakcjonuje. Ale to już temat na inny wątek.
 

rupert2000

New member
LE37A615 piszczy kiedy włączony

Objawy: LCD LE37A615 Samsung kupiony 28-12-2008
TV wyłączone, tryb w stand-by - OK
TV po włączeniu w cały czas świszczy. To piszczenie brzmi jak odgłos zasilacza w.cz. lub świerszcza.
Jest mocniejsze zaraz po włączeniu TV, minimalnie ciszej po kilkunastu minutach pracy i tak cały czas do wyłączenia.
Poziom tego świszczenie jest na poziomie 1-2 porównując do wskaźnika głosu na TV.
Zmienia się natężenie świszczenia w momencie przełączania programów.

Porównywałem to świszczenie z np. 42LG5000 kupionym w tym samym sklepie i czasie - po włączeniu MUTE w LG cisza idealna, w samsungu niestety nie.
Jest to o tyle irytujące, że podczas oglądania np filmów z anteny lub DVD słychać ten świst między dialogami.
Wie ktoś jak przekonać serwis? żeby to usunął, a nie stwierdził że tak ma być.
 

emers

New member
U mnie też ten model piszczy. Słuch mam dobry i wkurzało mnie to niemiłosiernie, zwłaszcza w nocy. Oddałem tv do lokalnego serwisu - oddali bez naprawy, bo hałas w normie. Wysłałem do serwisu do stolicy, też nic nie zrobili, do tego pogrozili, bo niby niesłusznie złożyłem reklamację. Przysłali w pudle specyfikację, z której wynika, że przy pewnych warunkach (biały ekran, pomiar pół metra odmatrycy) poziom hałasu nie może być większy, niż 30dB. Nie miałem czym sprawdzić, jak głośny jest ten pisk, ale zakładam, że tak Samsungi dobrali tę wartość, by nie musieć naprawiać piszczących egzemplarzy.

Zdziwiło mnie, że pisk nie zawsze był piskiem. Często przypominał szum, innym razem świerszcza. Kolega elektronik powiedział, że musi być jakieś przebicie na głośniki i że odłączenie ich przez podłączenie słuchawek powinno wyeliminować piszczenie. I rzeczywiście - wsadziłem minijacka w gniazdo słuchawek i telewizor ucichł. Naprawa tego to prawdopodobnie wymiana całej płyty głównej, zbyt kosztowna.

Jeśli serwis nie będzie chciał wymienić, to pozostaje albo sie przyzwyczaić, albo kupić zewnętrzne głośniki, i wyciszyć te wbudowane.

PS. Z serwisu w Warszawie obudowa przyszła porysowana, jakby ktoś ją papierem ściernym potraktował. To jest kurestwo. Nie polecem wysyłać do Telmarku, jeśli panel nadal ma błyszczeć.
 

ADAM12116

New member
znajomy tez miał piszczącego Szajsunga i tez mu powiedizeli ze mieści się w normie i oddali bez naprawy i zasugerowali ze jak jeszcze raz wyśle to będie ponosił koszta
 

p1jan

New member
walczyć z serwisami w PL

Szukam na tym forum info, jaki model i firmę wybrać dla siebie i NIE MA w Polsce żadnej firmy, na której serwis nie byłoby narzekań.

Co do piszczenia, to uważam, że sprawa jest do oddania w ręce Rzecznika Praw Konsumenta, gdyż jest to ewidentnie niezgodność towaru, z jego przeznaczeniem, czyli oglądanie TV uniemożliwione przez piski (nadmierny hałas urządzenia i żadne parametry firmy 30 dB tutaj im nie pomogą). Poza tym 30 dB, to już jest spory hałas i urządzenie pracujące z taką głośnością do cichych nie należy, czyli z takimi normami Samsung wpuścił na polski rynek urządzenie, które nie powinno dostać żadnych znaków typu CE. Przecież małe dzieci też oglądają bajki i mają siedzieć przed sprzętem, który wyje 30 dB?

W USA za taki zapis już by mieli milionowe odszkodowania za utratę słuchu u użytkowników :)
 
Do góry