Samsung 2333HD buczy

itmas

New member
Witam.
Zakupiłem monitor Samsung 2333HD z tunerem TV. I mam następujący problem:
- przy oglądaniu telewizji słychać buczenie, w dzień jest niesłyszalne, natomiast w nocy, kiedy telewizor jest ściszony jest to odczuwalne i denerwujące
- przy wyświetlaniu obrazu z komputera, problem nie występuje.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy jest to normalna rzecz, czy może jakieś uszkodzenie?
Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
 

JOGOBELLA

New member
Buczenie

Cześć ja mam monitor Samsung 2370HD ma on też wbudowany tuner tv i też zauważyłem ,że gdy go ścisze to wydobywają się z niego dziwne dzwięki(buczenie).Zakupiłem go w grudniu 2009 roku i problem zgłosiłem do Samsunga i oni ztwierdzili ,że to nie jest żadna wada tylko tak to jest i są na to normy ,ale gdy to buczenie będzie już za głośnie to problem zgłosić do Samsunga ,a oni problem naprawią .
 

ADAM12116

New member
odpowiedz jest oczywista hehe - serwis zna odpowiedz... a powie ci "to się mieści w normach" mi TV buczy i się przymusowo przyzwyczaiłem a buczy inwerter i ten typ tak ma:-D:hmm::-?
 

Andrzej RATM

New member
Brzęczenie spowodowane jest pracą invertera zasilającego świetlówki, jak i samych świetlówek. Zasilane są one wysokim napięciem o wysokiej częstotliwości (stąd też możliwe piszczenie) Zjawisko jak najbardziej normalne i wzmagać się będzie wraz ze wzrostem jasności - większy prąd podawany na świetlówki.

Przypomnijcie sobie piszczące świetlówki w PKP ! W Waszych monitorach, telewizorach są identyczne świetlówki tylko poddane miniaturyzacji ! Pomimo tego działają one na identycznej zasadzie !
 

zarley1

New member
Nigdy więcej nie kupię nic SAMSUNGA

Kupujcie więcej szajsu szajsunga to będziecie zadowoleni. Mnie kiedyś podkusiło i kupiłem lcd tej doskonałej firmy i nie był to specjalnie tani model. O jak on pięknie buczał przy ciemnym tle. Sprzedałem za za mniej niż połowę ceny i jestem szczęśliwy .Pozdrawiam

Aha serwis stwierdził że mieści się to w europejskich normach
 

Andrzej RATM

New member
Kupujcie więcej szajsu szajsunga to będziecie zadowoleni. Mnie kiedyś podkusiło i kupiłem lcd tej doskonałej firmy i nie był to specjalnie tani model. O jak on pięknie buczał przy ciemnym tle. Sprzedałem za za mniej niż połowę ceny i jestem szczęśliwy .Pozdrawiam

Aha serwis stwierdził że mieści się to w europejskich normach

Każdy TV/ MONITOR LCD (nie LED) będzie brzęczał !!! Czym większy tym bardziej ! Nie ma znaczenia tutaj firma ! Ty jesteś na NIE za Samsungiem. A ja jestem ZA ! Zbyt wiele sprzętu naprawiłem, żeby być innego zdania ! Myślisz, że jak kupisz innej firmy będzie lepszy ? Na świecie jest ok 10-12 producentów matryc LCD, czy to będzie samsung czy LG, czy też SONY, jeden grzyb ! Sony i tak stosuje matryce Samsunga ! Podobnie jest z inverterami, produkuje je TDK i stosowane przez wielu producentów !
 

misiek122

Member
Każdy TV/ MONITOR LCD (nie LED) będzie brzęczał !!! Czym większy tym bardziej ! Nie ma znaczenia tutaj firma ! Ty jesteś na NIE za Samsungiem. A ja jestem ZA ! Zbyt wiele sprzętu naprawiłem, żeby być innego zdania ! Myślisz, że jak kupisz innej firmy będzie lepszy ? Na świecie jest ok 10-12 producentów matryc LCD, czy to będzie samsung czy LG, czy też SONY, jeden grzyb ! Sony i tak stosuje matryce Samsunga ! Podobnie jest z inverterami, produkuje je TDK i stosowane przez wielu producentów !

"nie LED" czy to znaczy, że telewizor LED na pewno nie będzie brzęczał??
 

edi730

New member
Czasami pomaga dobranie ustawień jasności i kontrastu. U mnie buczenie znika przy pewnych ustawieniach tych parametrów.
 

itmas

New member
u mnie buczenie ustaje, jeśli dam ustawienie obrazu na tzw. "dynamiczne", ale i tak przy ciemnych scenach (np. wygaszenie obrazu do czarnego koloru) buczy nadal

Zjawisko jak najbardziej normalne i wzmagać się będzie wraz ze wzrostem jasności - większy prąd podawany na świetlówki.

u mnie jest odwrotnie, bawiłem się ustawieniami i jak dobrze pamiętam to jeśli zwiększy sie właśnie podświetlenie to buczenie ustaje...

Każdy TV/ MONITOR LCD (nie LED) będzie brzęczał !!! Czym większy tym bardziej!

mam Samsunga LCD 32(dokładnie modelu teraz nie pamiętam) i jest absolutna cisza...
 
Do góry