RX-V675 czy AVR 270

gh0st81

New member
Witajcie

Stanąłem przed problemem zakupu amplitunera i za nic w świecie nie potrafię się zdecydować :)
Do wydania mam 2500-3000zł. Wstępnie na placu boju została Yamaha RC-V675 oraz HK AVR 270
Harmann bardziej mi się podoba jako mebel (wiem wiem, to nie jest najważniejsze :)) a do Yamahy przekonują mnie znajomi (na zasadzie - ja mam inny model i jestem zadowolony).
Co potrzebuję podłączyć
- Plazma 3D
- PS3
- dekoder NC+
- Odtwarzacz Bluray (jeszcze nie kupiony)
- iPad
- NAS z serwerem iTunes
- druga strefa w sypialni
Oba modele spełniają funkcjonalnie moje oczekiwania, ale może ktoś ma pomysł na jakiś "killer feature" który zdecyduje :)
Chętnie przeczytam wszystkie sugestie, a może coś zupełnie innego kupić ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oba modele warte uwagi. Harman zawsze lepiej grał w stereo od Yamahy. Nie wiem jak te nowe modele. Yamaha 675 to nowy model i na początku ma dość wysoką cenę. Lepiej może się rozejrzeć za wyższym i ciut starszym modelem np. Yamaha 773 lub do 3k masz też Yamahę RX-A820. Zobacz też Harmana avr370 - z tego co widzę w necie stoi trochę ponad 3k, ale ma zbudowane wifi i pre-out. Sporo tez zależy jakie masz kolumny? Jak duży pokój?
 

gh0st81

New member
Pokój 5,5x4,5, kolumny Quadral QLX210 + QLX105 + QLX Base II
Co do AVR 370 to patrzyłem, ale nie zależy mi na WiFi, PreOut może kiedyś się przyda, ale na razie nie przewiduje :)
 

gothi

New member
Pytanie mam co Yamahy. Czy modele typu RX-V 773 grzeją się jakoś istotnie w czasie użytkowania?
Dysponuję raczej słabo wentylowaną szafką (dzieci) i szukam amplitunera wybaczającego te warunki. pozdrowienia Gothi
 

kwasior21

New member
Nic sie nie grzeje, mam rxv 773 i jest lekko ciepla, zalezy tez jak podkrecasz galke glosnosci ale nie obawialbym sie o to.Poza tym kazdy sprzet lubi przewiew w granicach rozsadku ofkors:)
 
370tka ma też więcej mocy niż 270ąt i zdajsie 2gi monitor out więc w przyszłości możesz poszerzyć zestaw o np. rzutnik bez bawienia się w przepinanie...zagaasz z Blackninja i może zmieścisz się w przedziale cenowym który zakładasz:)
 

gothi

New member
Wybaczcie to boczne pytanie, wcześniej się radziłem co grzania się rxv773. Mam już rxv773 podłaczone do Mission 32i przód (w trybie bi-amp), mniejszych Mission tył, blu ray to Philips to BDP 7500, połączony póki co na spdif, wykalibrowałem poziom dB, odległosci, na moje uszy niezależnie znalazłem podobne wartości, pierwsze zdziwienie, że to w czasie filmów (3 płyty DVD) jakoś skromne informacje dochodzą z tylnich głośników, OK dopełniają, ale nie zachwycająco, po drugie w stosunku do sprzętu stereo (np. z integrą HK980, lub stereo wyższej klasy) jest więcej cichego szumu (jest to 4.0, czy miksowanie centralnego do przednich wpływa na szum?), dobrze słyszalnego w cichych scenach. Czy jestem odosobniony w tych doświadczeniach? Funkcjonalność amplitunera (poza podłączaniem gołych kabli głośnikowych) jest zachwycająca. Istotnie grzeje się rozsądnie (mniej niż HK980). pozdrowienia Gothi (początkujący)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W HK miksowanie nie szumi, efekty tez na zadowalającym poziomie. Przy nowym kinie zawsze "MAŁO" basu i efektów

t3a.gif
 
Do góry