RX-V565 - głosniki 6 ohm czy 8 ohm ?

biemdablju0

New member
Czyli rozumiem, że jak nie będe słuchał na maxa to nic nie powinno się stać ?
U mnie głośność jest od -80 do +16 , a więc jeśli nie będe przekraczał "0" to powinno być dobrze (oczywiście w zależności od muzyki jakiej sie slucha, bass itd.) ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie mam bezpiecznej głośności z która można słuchać bez obawy o uszkodzenie głośników. Jak słuchasz głośno i słyszysz zniekształcenia dźwięku czyli coś w torze audio nie wyrabia to ściszasz i już.
 
D

Deleted member 141725

Guest
...Ponieważ mam wykształcenie kierunkowe zapewniam że, wszystko w tej dziedzinie opiera się na prawie OHMA nawet zniekształcenia wysokich częstotliwości.

Ok, nie podważam Twojego wykształcenia, ja się swoim nie będę chwalił chociaż mógłbym. Jednak to co piszesz nie ma sensu - a nie ma też żadnego uzasadnienia od Ciebie. Skoro masz takowe wykształcenie to powinieneś wiedzieć o poziomie zniekształceń oraz ich wpływie na głośniki mimo wszelakich zabezpieczeń. Nawet dobre wzmacniacze u granicy mocy osiągają zniekształcenia powyżej 1%. A podawane przez producentów zniekształcenia na poziomie 0.00xx% są zazwyczaj przy 1W mocy czyli teoretycznie jeszcze zanim gra :). Znam osobę która spaliła w ten sposób głośniki B&W warte 6 tysięcy i co więcej gwarancja nie została uznana - uzasadnieniem było przepalenia głośnika wysokotonowego na wskutek przegrzania, czego przyczyną było użycie za słabego wzmacniacza, który przy większej mocy wytworzył zniekształcenia harmoniczne znacznie przekraczające tolerancję głośnika ( z tego co pamiętam wzmacniacz nie byle co bo jakiś model NAIM tyle, że 30W). Podsumowując za słaby wzmacniacz zniszczy głośniki i w każdym serwisie, czy tutaj na forum Ci to powiedzą. Pozdrawiam
 
Do góry