RX-V465 vs RX-V565 / 5.1 (5x105W) czy 7.1 (7x90W)

killpit

New member
Nie poradzi sobie z nimi.
Głośniki 130/210Watt
Yamaha 465 280W zasilacz podziel na 5-kanałów niecałe 60W
Onkyo 608 620W zasilacz podziel na 7-kanałów niecałe 90W
Widzisz różnice :)
Jeżeli Yamaha to 765 lub wyższy.
 

biemdablju0

New member
Nie poradzi sobie z nimi.
Głośniki 130/210Watt
Yamaha 465 280W zasilacz podziel na 5-kanałów niecałe 60W
Onkyo 608 620W zasilacz podziel na 7-kanałów niecałe 90W
Widzisz różnice :)
Jeżeli Yamaha to 765 lub wyższy.

A na stronie Yamahy RX-V465BL jest napisane że Amplituner posiada 105W x 5 ?
Z tyłu amplitunera jest napisane 240W , a więc to jest chyba moc zasilacza.

Jeszcze jedno pytanie.A nie lepiej jest własnie jak głosniki sa troche mocniejsze od wzmacniacza ?
Chodzi mi o to, ze jeśli są mocniejsze to jak weźmiesz wzmacniacz na full to nie bedzie nic charczało ?
 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
A na stronie Yamahy RX-V465BL jest napisane że Amplituner posiada 105W x 5 ?
Z tyłu amplitunera jest napisane 240W , a więc to jest chyba moc zasilacza.

Jeszcze jedno pytanie.A nie lepiej jest własnie jak głosniki sa troche mocniejsze od wzmacniacza ?
Chodzi mi o to, ze jeśli są mocniejsze to jak weźmiesz wzmacniacz na full to nie bedzie nic charczało ?

Odpowiedz jest bardzo prosta. Wedlug mnie, masz podobny budzet jakim dysponowalem ja.
Wez sobie Jamo S606, mozesz nawet zrezygnowac z suba na poczatku, bardzo przyjemny bas sie rozchodzi z nich. Jesli nie jestes audiofilem , wez sobie ampli ze sredniej polki(ja wybralem Yamahe rx-v 467 - wedlug niektorych wolne zarty[zasilacz])ale mnie odpowiada, pograj tym zestawem jakis czas. Sam sprzet to nie wszystko, dochodzi okablowanie, u mnie jeszcze stojaki na kolumny, to tez niemaly wydatek.Z takiego zestawu bedziesz zadowolony. Za jakis czas bedziesz w stanie sam odpowiedziec sobie na pytanie ..."czego mi tu brakuje i w ktora strone isc" Wtedy zmienisz sobie ampli na cos co przeskoczy kilka polek w dzwieku (albo i nie) to juz tylko zalezy od Twojego ucha.
Mozna poczytac opinie userow ale tak czy siak musisz sie sam przekonac jak to gra i czy Ci spasuje.
Co do dzwieku to i tak zalezy z jakiego zrodla leci, jak wlaczysz film z dzwiekiem mp3 to zawiedziesz sie, skrzydla sie rozkladaja przy dts badz ac3 w 5.1. Takie moje zdanie a wszystie bajery typu 7ch stereo i programy tematyczne to jeden wielki bulszit. Tryb "Straight " "Direct" i nic innego.Wymuszanie alby stereo gralo w 5.1 to pomylka.

Pozdro.
 
Do góry