RX-V465 vs RX-V565 / 5.1 (5x105W) czy 7.1 (7x90W)

biemdablju0

New member
Witam!

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera YAMAHY.
Stoje przed wyborem RX-V465 (5.1) oraz RX-V565 (7.1).
Róznica w cenie nie jest duża, ale na chwile obecną napewno nie będe używał systemu 7.1, ponieważ rozkład pokoju mi na to nie pozwala.
I teraz tak RX-V465 to jest 5x105W , a RX-V565 to jest 7x90W ,pytania są następujące:
Czy w RX-V565 gdy będe używał systemu 5.1 to rozstawienie mocy jest 5x90W, czy może jednak amplituner automatycznie sam przydziela więcej mocy na 5 kanałów z racji niewykorzystywania 2 pozostałych ?

Czy RX-V465 różni się czymś jeszcze od RX-V565 oprócz tego, że obsługuje 7.1 ?

Do zestawu chce kupić głośniki YAMAHA NS-50 i NSP-60, ponieważ większe głośniki tej samej firmy są o wiele droższe, a ja na sprzęt mam do wydania 3tys. i ok 600zł na Subwoofer.
 

biemdablju0

New member
20m2 , ale nie można wykorzystać całej powierzhni pokoju, tylko mniej wiecej polowe, bo w drugiej polowie mam duzy stol i tam sie nie siedzi jak sie filmy ogląda.
 

biemdablju0

New member
Ok, ale jak pisałem na początku, że zastanawiam sie nad zakupem konkretnych modeli YAMAHY i tylko ta firma mnie interesuje.Więc prosze kogoś o odpowiedź na całe moje pytanie jakie zadałem na początku.
 

Kuman

New member
Moc

Normalnie RX-V565 nie rozdziela więcej mocy przy 5 głośnikach, jednakże ma funkcję bi-amplingu, dzięki której fronty zasilane będą z czterech koncówek mocy.
 

killpit

New member
Pytanie to jaką moc wydobędzie 565 skoro zasilacz to 280W wolne żarty.
Proponuję kolego lepiej posłuchać troszkę sprzętu zanim podejmiesz wybór.
Głośniki sobie daruj lepiej odsłuchaj QQ5000 zabiją dzwiękiem te NS-y
Moje propozycje w tej klasie cenowej to Pioneer 819+Jamo 506 Onkyo 308+QQ5000 ale jeśli się upierasz w kierunku Yamahy to model 663 bedzie DUŻŻŻooo lepszy wyjściem ponieważ ostatnie modele Yamahy to niestety ale porażka wykonania i dzwięku :)
 

Maharadża1

New member
Pytanie to jaką moc wydobędzie 565 skoro zasilacz to 280W wolne żarty.
Proponuję kolego lepiej posłuchać troszkę sprzętu zanim podejmiesz wybór.
Głośniki sobie daruj lepiej odsłuchaj QQ5000 zabiją dzwiękiem te NS-y
Moje propozycje w tej klasie cenowej to Pioneer 819+Jamo 506 Onkyo 308+QQ5000 ale jeśli się upierasz w kierunku Yamahy to model 663 bedzie DUŻŻŻooo lepszy wyjściem ponieważ ostatnie modele Yamahy to niestety ale porażka wykonania i dzwięku :)

Pioneer VSX-819 - pobór prądu 265W - moc 130W na kanał (!!) - 3 HDMI
Yamaha RX-V465 - pobór prądu (nie sprawdzałem) 280W - moc 105W na kanał - 4 HDMI

i która firma nie jest poważna jeśli chodzi o moc...??

biemdablju0 - bierz śmiało RX-V465, które w zupełności Ci wystarczy. Jeśli nie planujesz 7.1, bi-ampingu (tudzież bi-wire'ingu) ani drugiej strefy to nie masz się nad czym zastanawiać. Musisz się jednak pośpieszyć jeśli chcesz konkretnie ten amplituner, gdyż wszedł już nowy model (RX-V467). Posiada dodatkowo 15W na kanał oraz oczywiście HDMI v.1.4 (4 szt.).
 

marecki6

New member
Bez reklam
roznica miedzy pioneerem a yamaha jest taka ze pioneer ma cyfrowe koncowki mocy ... nie porownywalem szczegolowo tej yamahy z 819 ale moja 919 wciaga nosem 465 nie mowiac ze brzmieniowo pionek jest znacznie ciekawszy ... o ile w kinie ta yamaha sprawdza sie calkiem calkiem o tyle w muzyce gra jak dla mnie plasko i bez wyrazu
 

Maharadża1

New member
Pioneer VSX-919 to wyższy model niż RX-V465. Brzemieniowo to kwestia gustu, a o gustach... wiadomo. Yamaha ostrzejsza, dynamiczniejsza, twardsza. Pioneer może bardziej zrównoważony.

biemdablju0 - amplitunery Yamahy są niezłe w tej klasie, ale osobiście raczej odradzam głośniki tej firmy. Polecam za to JAMO S606 HCS3 (lub S608 HCS 3), co jak sądzę potwierdzi marecki6. Subwoofer do tego zestawu można kupić w granicy 600 zł (SUB200).
 

biemdablju0

New member
Zauważyłem, że sporo osób preferuje firme inna niz Yamaha, może ja za bardzo zapatrzyłem w tym kierunku.Przejrze oferty innych firm.Dziękuje wszystkim za pomoc.Ale czy rzeczywiście głośniki NS są tak słąbe (płaski dźwięk itp.) ?
 

dredsons

New member
Bez reklam
Potwierdzam opinie przedmówców , sam posiadałem głośniki Yamaha 5.0 NS-50 i dżwięk z nich wychodzący nie zachwycał mnie już, dlatego postanowiłem pozbyś się ich i wybór padł na Monitor Audio ,które polecam
 

Maharadża1

New member
Potwierdzam opinie przedmówców , sam posiadałem głośniki Yamaha 5.0 NS-50 i dżwięk z nich wychodzący nie zachwycał mnie już, dlatego postanowiłem pozbyś się ich i wybór padł na Monitor Audio ,które polecam

Jak widzisz głośniki Yamahy lepiej sobie odpuścić. Monitor Audio rzeczywiście grają super (bardzo zrównoważone pasmo, brak wynaturzeń), lecz cena nawet najtańszego setu 5.0 (najnowszej, budżetowej serii M) to blisko 3.000 zł, a subwoofer kosztuje nie 600 tylko 1500 zł...

Dlatego osobiście polecam w cenie poniżej 2.000 zł zestaw JAMO. Kolumny frontowe posiadają dodatkowy głośnik niskotonowy na bocznej ściance, co w niektórych przypadkach wystarcza na początek zamiast subwoofera.

Yamaha nie jest zła i nie ma obaw. Warto oczywiście przed zakupem zapoznać się z konkurencją i wiedzieć co się zyskuje bądź traci. Proponuję poczytać jeszcze o Onkyo TX-SR577 (bądź TX-SR507, lecz w tej chwili w tej samej cenie dostaniemy 577).
 

Maharadża1

New member
do 2 tyś - sprawdź Klipsch F1 bo są w wyższej klasie.

kiki z tego co się orientuje to najtańszy set na Klipsch'ach F1 (F1/C1/B2) kosztuje 2500 zł. Kolega szuka zestawu 5.0 z amplitunerem do 3.000 zł. JAMO S606 HCS3 można na Ceneo kupić za 1600 zł. Jest różnica w cenie to i klasa Klipsch'a wyższa.

Ja się nie upieram przy tych kolumnach. Jeśli macie inne typy W ODPOWIEDNIEJ CENIE to napiszcie koledze.
 

marecki6

New member
Bez reklam

faktycznie moj blad ... przepraszam za pomylke ..

wracajac do tematu i jamo s606 faktycznie moge tylko potwierdzic ze w tej kwocie sa to jedne z najlepszych kolumn .. jak widac w mojej stopce gra to wlasnie z pionkiem 919 i niedawno do rodzinki dolaczyl sub jbl es250 - filmy odkrywam na nowo :)
 
Do góry