Ruter do PS3

laguna

New member
Witam, czy ktoś z was posiada ruter D-Link Wireless G ADSL2 Router DSL-2640B - nie wiem czy bedzie to dobry wybór ?? (do neostrady)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Oczywiście nie jest prawdą, że każdy router będzie dobry do PS3.
Ostatnio nawet gość na forum żalił się, że mu internet nie działa a kupił sobie router z modem podczas gdy potrzbował rozdzielić sygnał z RJ45.

Rzeczony router w przypadku autora wątku powinien być OK, od siebie polecam LinkSysa WRT54GC + modem (pewnie jakiś dostałeś do neo) albo kupić coś 2 w 1 od LinkSysa.

Było już trochę wątków o routerach jak choćby ten poniżej po co więc zakładasz nowy temat?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20632&highlight=router

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Chodziło mi o to0 że bedzie dobry każdy router z modemem pod neostradę, nawet najtańszy.

Ja mam Asmax 704g za sto kilkanśscie złotych i śmiga z Neostradą, zarówno po kablu jak i po WIFI, z 2 laptopami, 1 komputerem stacjonarnym, Iphone Touch oraz z PS3.
 

brx

New member
Jedyne rozwiązanie to router z modemem. Po co "męczyć" sygnał najpierw przez modem, później jeszcze przez router? Zwróć uwagę, by urządzenie obsługiwało ANNEX A.
 

Bambolo82

Banned
Zgadzam się.

Z mojego doświadczenia: nie zawracaj sobie głowy 100 modelami na rynku, weź najtańszy router z wbudowanym modemem z annex A (pod Neostradę).

Asmax jest tani, robi takie właśnie routery z modemem i mogę Ci go polecić na bazie własnych doświadczeń.
 

Bambolo82

Banned
Droższe routery np. Linksys, też są godne polecenia, tyle że mają funkcje sieciowe z których na 99% nigdy nie skorzystasz. Mój Asmax też potrafi się konfigurować przez przeglądarkę i też polegało to tylko na jednorazowym wpisaniu haseł do mojego łącza Neostrada. Asmax domyślnie konfiguruje fabrycznie sowje modemy tak, aby Nesotarda natychmiast ruszyła po wpisaniu hasła do Twojej Neostrady. Przez półtora roku używania, poświęciłem zatem Asmax'owi tylko raz 5 minut uwagi na wpisanie username i password do mojej Neostrady i nic więcej. Awaria prądu nie powoduje utraty ustawień Asmax'a. Zasięg WIFI łapie na 2 kondygnację domku szeregowego (betonowe stropy), a mój Asmax ma tylko 1 antenkę i nie ma bajerów typu MIMO czy draftN. Asmax 704g ma wszystkie potrzebne opcje zabezpieczeń łącza (WEP, WPA, blokada mac adresów).

Asmax kosztował mnie chyba jakieś 117 zł. Także rozsądnie.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja mogę tylko polecić najprostszego D-linka którego posiadam. Ps3, x360, komp - wszystko śmiga super, awarie prądu też nie powodują utraty ustawień (ustawiałem go raz dwa lata temu). Odblokowywanie portów i inne ustawienia banalnie łatwe, robi się to z poziomu przeglądarki internetowej. Mój model to di624.
 

brx

New member
Jeżeli komuś nie zależy na zaawansowanych funkcjach (np. ustawianie mocy anten by zwiększyć/zmniejszyć zasięg), to pewnie taki d-link, czy asmax w zupełności wystarczy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Droższe routery np. Linksys, też są godne polecenia, tyle że mają funkcje sieciowe z których na 99% nigdy nie skorzystasz. Mój Asmax też potrafi się konfigurować przez przeglądarkę i też polegało to tylko na jednorazowym wpisaniu haseł do mojego łącza Neostrada. Asmax domyślnie konfiguruje fabrycznie sowje modemy tak, aby Nesotarda natychmiast ruszyła po wpisaniu hasła do Twojej Neostrady. Przez półtora roku używania, poświęciłem zatem Asmax'owi tylko raz 5 minut uwagi na wpisanie username i password do mojej Neostrady i nic więcej. Awaria prądu nie powoduje utraty ustawień Asmax'a. Zasięg WIFI łapie na 2 kondygnację domku szeregowego (betonowe stropy), a mój Asmax ma tylko 1 antenkę i nie ma bajerów typu MIMO czy draftN. Asmax 704g ma wszystkie potrzebne opcje zabezpieczeń łącza (WEP, WPA, blokada mac adresów).

Asmax kosztował mnie chyba jakieś 117 zł. Także rozsądnie.

Hejka. Jaka max. predkosc sciagania osiagasz poprzez wifi do PS 3 na tym routrze? Ja planuje zaakupic router z modemem pod kompa aby poprzez wifi puscic net do ps 3 stojacej w innym pokoju. Ps 3 a kompa dzieli jedna scianka dzialowa oraz stropowa. Mieszkanie w bloku.
 

Bambolo82

Banned
Szczytem możliwości mojej sieci w oparciu o router Asmax jest streamowanie poprzez WIFI w czasie rzeczywistym (z rzadkimi, drobnymi przestojami co parę minut) filmów matroska HD klasy 720p zripowanych z Bluray. Oznacza to, że realnie moja sieć WIFI osiąga maksymalną przepustowość ok. 6-7 mbit/s (typowy bitrate takiego filmu). Ze streamowaniem muzyki mp3 czy też typowych filmów o jakości divx/xvid o bitrate'cie ok. 1-2 mbit/s nie ma u mnie najmniejszego problemu.

U mnie rozsądny i użyteczny sygnał WIFI z Asmax'a przebija się przez jeden strop betonowy i jednocześnie przez kilka ścianek działowych.

Żaden router WIFI klasy "G" współpracujący z urządzeniami klasy WIFI "G" realnie nie jest wstanie nawet zbliżyć do tego co obiecują producenci, czyli przepustowości WIFI "G" na poziomie 54 mbit/s. Można to miedzy bajki włożyć.

Nieco lepsze rezultaty byłyby możliwe na routerze WIFI klasy draftN, tyle że niestety PS3 posiada bezprzewodową kartę sieciową klasy "G" i to nie ma sensu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry