RubicoN Rsub-10 czy jamo 250 jak sie sprawdzą w muzyce?

bieniu21

New member
Czy ktoś ma może jakies doswiadczenia z subem RubicoN Rsub-10 ??
chodzi mi dokładniej o to jak sprawdzi sie w muzyce bo w kinie to raczej jak wiekszość subów da rade bez problemów.
Słuchana przeze mnie muzyka to pop, hip hop, R&B, czasem lekki rock, a wielkość pokoju to 19 m2.
Proszę Was również o porównanie tego suba z JAMO 250.
Który bedzie lepszy dla mnie.
Czekam na wasze opinie.
 

babylock

New member
Słuchałem obydwu i wg mnie zdecydowanie Rubicon, ale ja "patrzyłem" bod kątem bluesa i rocka. Hip hopu nie słucham więc jak się zachowa ..? Rubicon ładnie głęboko nawet pełniej schodził dołem. Jamo trochę dudnił.
 

bieniu21

New member
Babylock a odłsuchiwałeś może RUBICON RA-10??
zastanawiam sie jak wypadnie on w porownaniu do RSUB10.
Cena RA10 jest 100 zł niższa i nie wiem czy warto dopłacić do rsub10....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

babylock

New member
Niestety nie słyszałem. Ale one różnią się chyba tylko wyglądem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bieniu21

New member
Rozumiem, powiedz mi co Ty byś mi doradzał w kwocie do 800 zł??
Mam zestaw Rp-16 5.0 więc z jednej strony Rsub10 byłby fajnym dodatkiem do kompletu, ale w tej cenie pojawiła mi się równiez oferta HECO Victa 25A oraz Magnat 301A. Sam już nie wiem co będzie lepsze.
Proszę o poradę;)
 

babylock

New member
Cóż doradzić to ja Ci nic nie doradzę, mogę najwyżej opisać jak te suby sprawowały sie u mnie w pokoju. Akurat wszystkie je słuchałem ale wybrałem coś innego, KEF C4. Z tych co proponujesz Magnata bym odrzucił, jest to straszne łubu du. Heco jak i Rubicon grają bardzo O'K ale wybrałbym raczej Rubicona bo można ustawić go na stałe. Heco chodzi w auto i czasem przy słabym sygnale może przestać grać. A i Rubicon to 250W a Heco 200W. Kurde, teraz to nie jestem pewny ale Heco raczej nie ma blokady na stałe granie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bieniu21

New member
Dzięki za info, rubicon chyba bedzie lepszy.
A orientujesz się może co do kabla jakim powinien być podłączony??
Chodzi mi o to czy ma być to RCA-RCA czy może RCA-2xRCA??
Taki w cenie do 50 zł wystarczy czy lepiej zainwestować w taki około 100 zł??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

babylock

New member
Sprawdź jeszcze czy na pewno Heco nie ma ustawienia na stałe granie. I jeszcze jedna ważna sprawa są modele Rubiconów bez radiatora z tyłu, proponowałbym ten z radiatorem. Ja kupiłem kabelek RCA - 2RCA 3m za 70zł i powiem szczerze to nie mam pojęcia o kablach ale 100 to bym nie wydał.
 

bieniu21

New member
A jeśli heco będzie miało stałe granie to wtedy lepiej wypadnie niż Rsub10??
Rubicon na pewno lepiej wypada pod względem wzmacniacza bo mocniejszy no i wygląd oryginalny, ale to kwestia gustu.
Co do radiatora z tyłu rubicona to póki co nie znalazłem żadnych fotek na necie przedstawiających jego zdjęcie z tyłu.
Przy zakupie na pewno zwrócę uwagę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

babylock

New member
Powiem tak w tym sklepie co ja brałem Heco był droższy o 50zł a różnic w zasadzie żadnych. Choć bardziej podobał mi się w odsłuchu Rubicon ale to indywidualne odczucie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry