Roznice w wyswietlaniu obrazu na LCD 100Hz vs projektor D-ILA (mkv z komputera)

Obecny

New member
Witam, glownie ogladam filmy w kontenerze mkv w rozdzielczosci full hd, ktorych to odtwarzaczem jest moj komputer (ten duzy z podpisu) odbiornikiem natomiast w zaleznosci od tego gdzie ogladam (w ktorym pokoju) jest albo projektor JVC D-ILA HD1 albo TV LCD SAMSUNG LE40B650 ktory to jest 100Hz, roznica w wyswietlaniu jest zauwazalna golym okiem, nie mowie tutaj o kolorach czy kontrascie gdyz w obu urzadzeniach jakosc jest wysmienita, chodzi mi jedynie o plynnosc odtwarzania.
Obraz w telewizorze jest bez zarzutow, plynny i wyrazny w najmniejszym szczegole, kazdy ruch jest naprawde perfekcyjny podczas gdy obraz z projektora rzucany na 92'' ekran wyglada dosc marnie jesli chodzi o plynnosc animacji, widac ewidetne (male bo male ale jednak) klatkowanie czy to w 50Hz czy w 60Hz nie zauwazylem specjalnej roznicy obraz skacze! nie jest to zauwazalne podczas normalnego ogladania filmu, ale np w programach przyrodniczych typu Planet Earth podczas plynnego przesuwu kamery z boku na bok wyglada to tak jak by brakowalo mu co (przykladowo) 10 klatki :/ co ciekawe ten sam obraz na monitorze komputera wyglada w miare dobrze, nie jest tak doskonaly jak na TV ale juz nie skacze! Obraz z tunera satelitanego TV N w hd wyswietlany tym samym projektorem jest juz bardzo ladny i plynny, absolutnie bez zarzutu, nie obwiniam projektora gdyz wczesniej mialem w jego miejscu Sanyo PLV Z5 i bylo dokladnie to samo! zastanawiam sie jak rowiazac problem, domyslam sie ze telewizor radzi sobie tak dobrze dlatego ze ma wlasny algorytm wstawiania posrednich klatek pomiedzy te fizyczne myslalem ze moze jest jakis komputerowy odtwarzacz ktory to potrafi ? ale z kolei dlaczego obraz z tunera tv wyglada dobrze zarowno na projektorze i na tv ? oraz dlaczego obraz komputerowy na monitorze komputerowym tez wyglada lepiej (oczywiscie caly czas mowie o plynnosci tylko i wylacznie)

odtwarzacze programowe ktore testowalem to glownie VLC, oraz Boxee i Plex ale nie bede usilnie upieral sie przy platformie makowej jesli rozwiazanie bedzie sensowne pod inny system.

pozdrawiam

ps obraz zachowuje sie dokladnie tak samo bezposrednio z komputera jak i przepuszczony przez amplituner onkyo 905
 
Ostatnia edycja:

Kuras77

New member
Odkopuję temat bo mam dokładnie to samo co opisał kolega. Problem nie występuje na komputerze a nawet na projektorze gdy sygnałem jest dekoder UPC. Podejrzewam, że jest to kwestia różnicy pomiędzy klatkarzem filmu a połączenia komputer-projektor. Też używam Maca i programu VLC i zauważyłem, że obraz mniej skacze jeśli ustawię wyjście na 25Hz a bardziej jak na 60Hz.
No nic, szukam dalej rozwiązania chociaż ciekawy jestem jak sobie kolega poradził z tym problemem.
 

Vonda

New member
Czy czasem problem nie wynika z tego iż Wasze projektpry nie obsługują trybu 24 klatki - a zapewne taki sygnał najczęściej wypuszczacie z odtwarzacza - komputera (ew. 23,976 klatek /s) ?
Być może tv już ma ten tryb ...
 

Prosument

New member
Najprościej zainstalować na komputerze program Reclock i przyśpieszyć film do 25 klatek a na wyjściu z komputera ustawić 1080p 50Hz.
 
Do góry