Różnice SAMSUNG UE46F5300 a UE46ES5500

slaawek77

New member
Witam. Jestem na etapie wyboru telewizora, po wstępnych oględzinach wybór padł na dwa modele: UE46ES5500 i UE46F5300. Niestety nie doszedłem do tego, czym one się różnią, który jest z lepszej/wyższej serii. Może macie jakieś doświadczenia lub informacje dotyczące tych modeli (oczywiście podstawowe parametry znam). pozdrawiam. Sławek
 

slaawek77

New member
Jesteś zadowolony z jakości obrazu?
Chodzi mi głównie o wierność kolorów twarzy- nie ma przekolorowań typu czerwone wypieki lub żółtaczka?
 

Paj0nk

New member
Też mam podobny dylemat... 5300 czy 5500?

I znalazłem takie różnice:
- inna cena ;)
- inna podstawka
- 5500 ma wbudowany adapter WiFi
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja jutro mogę to dokładnie obczaić ale niepokoją mnie wielkości matryc w tych modelach 39" i 42" może niepotrzebnie ale trzeba się przyjrzeć czyje to matryce bo generalnie ES5500 to F5300
 

woytek1983

New member
Ja jutro mogę to dokładnie obczaić ale niepokoją mnie wielkości matryc w tych modelach 39" i 42" może niepotrzebnie ale trzeba się przyjrzeć czyje to matryce bo generalnie ES5500 to F5300

I jak z tymi wielkościami tych matryc?
bo zastanawiam się nad zakupem ue42f5500 ale w żadnym sklepie w Warszawie nie można go zobaczyć podłączonego do anteny telewizyjnej tylko te filmiki reklamowe, a interesuje mnie jak ten obraz wygląda i czy nie będzie smużył przy tych podkręcanych CMR100Hz, bo tylko do tv będzie mi potrzebny no i ta funkcja trybu sportowego mnie ciekawi bo mecze napewno będą często gościły na nim :)
 

peteby

New member
Żeby nie zakładać nowego wątku, poradze się was tutaj.
Planuje kupić SAMSUNG UE32F5300, czy w tym modelu da się nagrywać przez USB na dysk zewnętrzny i czy ma time-shifting?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

slaawek77

New member
Wygląda na to, że Samsungi w modelach na 2013r. - F5500 i niższe (nie wiem jak w serii F6xxxxx) nie mają ARC.
Przecież w dzisiejszych czasach to jest standard, najprostsze starsze Philipsy to mają, a w Samsungach zonk.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że Samsungi w modelach na 2013r. - F5500 i niższe (nie wiem jak w serii F6xxxxx) nie mają ARC.
Przecież w dzisiejszych czasach to jest standard, najprostsze starsze Philipsy to mają, a w Samsungach zonk.

Faktycznie ani F5300 ani F5500 nie ma opisanego żadnego gniazda HDMI z ARC
 

booner

New member
witam
Modele f5300 sa wyposażone w funkcję connect smart movie, czyli możliwość odczytu filmów zdjęć itp przez urządzenie podłączone do portu USB. Jakie formaty audio konkretnie czyta ten telewizor?
 

booner

New member
Ok dzięki, pomogłeś, dziękuję bardzo
A powiedz mi jeszcze taką rzecz. Film w formacie mkv. będę odtwarzał na tv obraz i dźwięk będzie szedł przez tv. natomiast mam coś takiego SAMSUNG HT-Z212 i chciałbym żeby dźwięk był odtwarzany nie przez tv a przez to właśnie kino. Da się?? tylko żeby dźwięk był w formacie DTS, bądź 5.1
Pzdr
 

tdx

New member
Bez reklam
Ok dzięki, pomogłeś, dziękuję bardzo
A powiedz mi jeszcze taką rzecz. Film w formacie mkv. będę odtwarzał na tv obraz i dźwięk będzie szedł przez tv. natomiast mam coś takiego SAMSUNG HT-Z212 i chciałbym żeby dźwięk był odtwarzany nie przez tv a przez to właśnie kino. Da się?? tylko żeby dźwięk był w formacie DTS, bądź 5.1
Pzdr

Po optyku do kina możesz puścić PCM/DolbyDigital/DTS
 

booner

New member
A orientuje sie ktoś jak wygląda wyświetlanie napisów korzystając opcji odtwarzania filmów przez usb? Jak odtwarzam film z kina domowego samsunga to tam nie ma mozliwości zmiany położenia czy czcionki napisów i wyświetlane sa na prawie na samym środku ekranu, czasem nie da sie przez to nic obejrzeć.
Czy w telewizorze jest możliwość zmiany ustawień napisów?
I czy przy odtwarzaniu plików mkv. przez usb obraz będzie płynnie wyświetlany, tzn czy pendrive "nadąży" wysłać dane do telewizora.?
 

tdx

New member
Bez reklam
A orientuje sie ktoś jak wygląda wyświetlanie napisów korzystając opcji odtwarzania filmów przez usb? Jak odtwarzam film z kina domowego samsunga to tam nie ma mozliwości zmiany położenia czy czcionki napisów i wyświetlane sa na prawie na samym środku ekranu, czasem nie da sie przez to nic obejrzeć.
Czy w telewizorze jest możliwość zmiany ustawień napisów?
I czy przy odtwarzaniu plików mkv. przez usb obraz będzie płynnie wyświetlany, tzn czy pendrive "nadąży" wysłać dane do telewizora.?

Bez problemu najlepiej napisy w formacie srt, nie ma możliwości zmiany wysokości napisów. Z płynnością MKV nie ma żadnego problemu
 
Do góry