rożnicaw powłoce antyodblaskowej między x20 a s20

kowal801

New member
Bez reklam
Przecież w tej serii X20 nie ma takiej powłoki, jaka była w zeszłorocznym modelu (X10),to jest krok wstecz,moim zdaniem.;)
 

spanker

New member
sam sobie odpowioem, s20 nie ma filtra zupelnie jak c10/ u10 w poprzedniej serii, co za porazka... przeciez to jakas paranoja zeby odbierac nowemu modelowi krytycznie istotna funkcje. widzialem dzis w euro rtv aGD
 

kowal801

New member
Bez reklam
To jest fakt , tegoroczne plazmy Panasonica to krok wstecz w porównaniu zeszłorocznymi modelami.Widać wszędzie oszczędności, nawet sam desing pozostaje wiele do życzenia.Moim zdaniem w tym roku poza marketingiem, Panasonic nic ciekawego nie zaprezentował.:neutral:
 

grzegorz1981

New member
To ja mam takie pytanie. Czy poza wyglądem zewnętrznym (design) i tą powłoką odblaskową sama jakość obrazu nie odbiega od S10? Bo o to tutaj chodzi, to najważniejsze.
 

spanker

New member
brak powloki powoduje refleksy w kazdej sytuacji poza calkowita ciemnoscia, widzisz siebie łącznie zmarszczkami i wszystkimi detalami...., ja najpierw kupilerm 50u10 bo nie doczytalem ze brak powloki, nastepnego dnia odeslalem i wzialem s10, roznica jest kolosalna!!!
 

conrdd

New member
brak powloki powoduje refleksy w kazdej sytuacji poza calkowita ciemnoscia, widzisz siebie łącznie zmarszczkami i wszystkimi detalami...., ja najpierw kupilerm 50u10 bo nie doczytalem ze brak powloki, nastepnego dnia odeslalem i wzialem s10, roznica jest kolosalna!!!

Bzdura w przypadku S20. Mam TV ustawiony z oknem po lewej stronie i podczas oglądania żadnych odbić nie ma. Wieczorem przy zapalonym świetle również nie oglądam ich na ekranie.
 

matias2004

New member
Własnie wymieniłem swojego 42pv70 na 50x20.Różnica w obrazie kolosalna , czern , kolory , kotrast.Natomiast odbicia uniemożliwiają ogladanie tv w dzień , siedzi sie jak przed lustrem.Mnie to osobiscie nie przeszkadza bo ogladam tv wieczor , ale i mam rolety aluminiowe na zewnatrz okien w razie co.Jezeli ktoś bedzie ogladal w dzien tv , niech tego tv nie kupuje.Pv70 tak nie odbijało.No i jakość użytych elementow , widać z czego wynika cena tego tv.Plastiki makabryczne , stopa na ktorej stoi tv jest z takiego tandetnego plastiku , ze sprawia wrazenie jakby sie zaraz miała zlamać , wystarczy popukać palcem .Perforacja na plastikach chyba ma przypominać jakiś karbon chyba , masakra.Tyle ze cena 2800 za tv z takim obrazem to okazja.
 

conrdd

New member
Porównywałem. Nie w jednym, nie w dwóch i nie w trzech. Zdanie: "refleksy w kazdej sytuacji poza calkowita ciemnoscia, widzisz siebie łącznie zmarszczkami i wszystkimi detalami" jest w przypadku S20 bzdurą a dokładniej ciężką przesadą.

Natomiast w specyfikacji X20 i S20 posiadają jakoby dodatkową "szybę ochronną" przed zewnętrznymi urazami stąd ich poziom "antyrefleksu" jest zapewne niższy niż np G20. O U10 się nie wypowiadam.

PS
Specjalnie i z bliska przyjrzałem się TV przy słońcu z lewej strony i włączonym filmie. Okno odbija się w tej sytuacji od ekranu ale w sposób który nie przeszkadza w oglądaniu programu. Biorę tez pod uwagę iż dla "szukającego dziury w całym" jakiekolwiek odbicia będą niedopuszczalne i faktycznie dla takiej osoby S20 jest niewskazany. Tylko pytanie czy jakikolwiek z Panasoniców będzie się nadawał? Może używany Pioneer?

Podobnie zresztą jak kwestie estetyczne: mi się linia X20-S20 z ich obudowami i podstawami podoba ale dla innej osoby jest ona paskudna i tandetna. Dla tej innej Samsung S550 będzie wzorem i ideałem choć dla mnie niespecjalnie. Wyrokowanie autorytatywne na tematy czysto subiektywne jest lekką przesadą.
 
Ostatnia edycja:

poldi_com

New member
To jest fakt , tegoroczne plazmy Panasonica to krok wstecz w porównaniu zeszłorocznymi modelami.Widać wszędzie oszczędności, nawet sam desing pozostaje wiele do życzenia.Moim zdaniem w tym roku poza marketingiem, Panasonic nic ciekawego nie zaprezentował.:neutral:

Wdeług mnie to nie krok wstecz a trend wymuszający na producentach gwałtowne obniżenie poboru energii. Stąd mniejsze rozdzielczości i brak powłok.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Obniżenie energii,ale jakim kosztem,w celu zmniejszenia rozdzielczości ?
To ja się pytam, po jaka cholerę produkują matryce full-HD ,skoro 90% ludzi nie widzi różnicy, pomiędzy hd ready a full hd,a koszty wtedy są o 1/3 wyższe ,w dodatku brak powłoki anty-refleksyjnej ,która bardzo ma duże znaczenie w jasnych pomieszczeniach ,nie każdy ma takie warunki,sorry ,ale nie tędy droga, Panasonic w tym roku mocno przegiął.
 
Ostatnia edycja:

halasma

New member
kowal801
Nikt nie każe kupić Panasonica, nikt nie każe kupić plazmy.
Pisanie o przegięciu jakieś firmy to zwyczajne...przegięcie.
Kupować należy świadomie, znając wady i zalety danego rozwiązania.
 

bogaty

New member
Bez reklam
kowal801
Nikt nie każe kupić Panasonica, nikt nie każe kupić plazmy.
Pisanie o przegięciu jakieś firmy to zwyczajne...przegięcie.
Kupować należy świadomie, znając wady i zalety danego rozwiązania.
To jest przegięcie, skoro rok temu Panasonic potrafił to dlaczego lipę odwalili w tym roku?
 

poldi_com

New member
Ile rok temu kosztowała plazma FullHD ?

Bardzo dobre spostrzerzenie. Aby plazmy mogły się spopularyzować i konkurować z LCD muszą być w porównywalnej cenie i pobierać porównywalną ilość energii a dodatkowo oczywiście dawać lepszy obraz, co według mnie nie znaczy obraz idealny. Śmieszą mnie akademickie dyskusje na temat wyższości serii G nad S, jedni ją widzą inni nie, a jeszcze innym (w tym mi) wystarczy seria X. Dla mnie telewizor to telewizor a nie kino czy monitor komputerowy.
 

analogi

New member
Moje odczucia odnośnie nowego filtru ekranu (powłoki antyrefleksyjnej-zmodernizowanej a nie usuniętej jak niektórzy sugerują) są dość pozytywne. Mam P37X20 i nowy filtr jest faktycznie szklany, taki odpowiednik Bright view (glossy) jak w laptopach (gdzie nikt już na to nie narzeka jak trzy lata temu kiedy wchodziły na rynek). Więc jak stoi na wprost okna, w słoneczny, jasny dzień, ogląda się dość trudno, ale można się przyzwyczaić i da się obejrzeć (no chyba, że reportaż z kopalni:). Za to jeśli okno się przysłoni, lub jeśli nie ma okna naprzeciw TV -poezja, nawet w jasny dzień. Szklany filtr znacząco podwyższa za to jasność i "odczuwalną" ostrość, bardzo zbliżając wrażenie kontrastu do LCD-eków, przy zachowaniu bardzo naturalnych kolorów. Biała pomięta koszula ma widoczne zagięcia, a nie jak w LCDekach bije białą palmą i tych detali nie widać. Za to widowisko sportowe - bajka. Wszystkie szczegóły są widoczne, piłka ostra i okrągła, nawet jak szybko leci. Szybki przejazd kamery po widzach na stadionie - widać niemal każdy uśmiech poszczególnego kibica w tłumie. Tego nie da się opisać - to trzeba zobaczyć - niczym demówka ze sklepu - a to wszystko z analoga z kabla (ale dobra jakość PolsatSport i innych stacji).
Z tego co wiem to nie jest "wsteczny" krok Panasonica a jedynie krok ku obniżeniu poborowi prądu (co im się znacząco udało).
 

fireman82

New member
A tak w ogóle, to jaką funkcję taki filtr powinien pełnić ? I gdzie on jest zamontowany? W X20 ostatnia na matrycy jest szyba, która (według producenta) jest zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi matrycy. Zgodzę się jednak z analogi, jeśli tv nie stoi przed oknem, to obraz brzytewka.... ;-)
 
Do góry