Różnica w obrazie 3D

TV/Maniak

New member
Jaka jest różnica w obrazie 3D Sony KDL-46HX920 a KDL-46HX850 ???
Czy jest to spora różnica na korzyść 46HX850 ???
W 2D chyba jest tochę lepszy 46HX920 ??? Albo mi się wydaje...
:?:
 

eM!

New member
Topowy a podswietleniem i obrazem 2d, 3 d przegrywa znacznie z HX855.

Zważywszy na rozwój technologii a w zasadzie tempo tego rozwoju nie ma co się dziwić, że HX850 (czy HX855) będzie finalnie dawał lepszy obraz w 2D oraz 3D. HX920 jest modelem zeszłorocznym a jak chyba wszystkim zainteresowanym wiadomo HX850 jest "świeżynką" z tego roku.
PORÓWNANIE HX920 i HX850 (tutaj w rozmiarze 46"). Różnice widać choćby w podświetleniu matrycy. Dla mnie porównanie tych 2 modeli z początku było ciężkie (może przywiązałem się do flagowca z zeszłego roku). Jednak po miesiącu zabawy HX850 i dłuższym czasie znajomości z HX920 dziś postawiłbym na HX850 (a bardziej HX855 - z dodatkowym tunerem). Według moich subiektywnych ocen 850-ka ma żywsze kolory i całość obrazu jakoś bardziej przypada mi do gustu.
Oczywiście wybór należy do Ciebie oraz to jak dysponujesz swoimi pieniędzmi ;) (lub ile Żona pozwoli wydać na TV :) ).
 

TV/Maniak

New member
A no właśnie z tymi babami to same kłopoty!
Moja uparła sie na hx46 920 bo jej sie lepiej podoba... i tańszy!
Ja wolę hx55 850 !
Walka trwa!
Muszę jeszcze raz zobaczyć różnice w 2D !
Może hx850 był žle ustawiony ale wydawał mi sie lepszy obraz w hx920...
 

eM!

New member
TV/Maniak do 3D jest złota zasada - im większym tym lepszy. Oczywiście bez przesady. Jeśli Twoje fundusze pozwalają na 55" ja poszedłbym w tym kierunku przy odległości 3m i wzwyż.
Jeśli myślisz o TV pod kątem 3D to 55HX850 będzie lepszy z tego względu o którym wszyscy tu piszemy -HX92=najlepsze 2D / HX85=najlepsze 3D.
Na samym początku będziesz miał głupie uczucie, że TV jest znacznie za duży w porównaniu do Twoich oczekiwań ale po jakimś miesiącu uznasz, że nie chcesz nic mniejszego.
P.S. przekonaj dziewczynę/żonę że jak przyjedzie Teściowa to będziecie mogli się przed nią pochwalić jak "bardzo Wam się powodzi" ;) - żart oczywiście i nie biorę odpowiedzialności jak Teściowa się do Was przeprowadzi :).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jesli chodzi o 920 to juz musisz sie spieszyc bo juz ich na palcach mozna policzyc , zeby ktos ci nie wsadzil jakiegos powystawowego. Tearz tak 2d bedzie znacznie lepsze w 920 szcegolnie wo widac na ciemnych scenach np harry potter insygnia smierci porownywalem i bezposrednio staly obok siebei te 2 tv i jest roznica duzoa jak dla mnie oczywiscie. 3d troszke lepiej jest w 850 ale 920 uwierz na slowo mopj sasiad ma i tez fajnei sie oglada mi sie podoba. Jesli chdozi panasa to wt 50 nad ktorym miedzy innymii rowniez i ja sie zastanawiam, ale zobacze bo jeszcze na polu bitwy bedzie 955 ;-) Co do 850 to jesli ma wisiec u ciebie albo podstawa ci odpowiada to tez dobry wobor mi sie podoba ten tv tylko podstawa jak dla mnie jest do bani. Pozdrawiam
lolek
 

TV/Maniak

New member
Dokładnie tak jest. Też miałem okazję porównać obraz 2D i normalnie jest spora różnica na korzyść 920! Jesczcze muszę zobaczyć 3D jak będzie podobnie do 850 jak pisze kolega to wybieram 920!
Niestety podstawa w 850 nie przejdzie ... (tutaj zgadzam sie z kolegą w 100% kaszanka) tym bardziej, że u mnie ma stać a nie wisieć na ścianie.
Też zastanawiełem sie nad 950 ale za ponad 13 tyś. to ja odpuszczam ...
W sony centre obniżają ceny 920 bo wchodzi nowy model 950 !
Przecena 920 55 cala z 10 tyś. na 8 ... Jak to prawda to łykam 920 55' !!! Mam nadzieję, że nie będą z wystawy.....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
3d 920 jest deko slabsze od 850 ale naprawde jest niezle, ogladalem u sasiada 2 czy 3 filmy na 3d i naprawde jest spoko/ Cena 955 za 55 cali to 12500 plus 5 lat gwarancji.
lolek
 
Do góry