Różnica pomiędzy TV a monitorem z tunerem TV

brachson

New member
Witam,

Zastanawiam się nad małym TV to sypialni (max 24''). Ponieważ szukałem telewizora to nie szukałem w działach "Monitory" ale ostatnio ktoś zadał mi pytanie dlaczego nie monitor z tunerem TV.
No właśnie jaka jest różnica? Co przemawia za każdym z rozwiązań? Monitor wygląda na przede wszystkim tańszy (do 1000zł jest bardzo duży wybór) ale czy są jakieś inne istotne rzeczy o których powinenem wiedzieć?

Wątek jest w dziale Samsung bo niezależnie czy będzie to TV czy monitor z tunerem to będzie to Samsung.

Z góry dziękuję.
 

11Solitary25

New member
Hi,
napiszę tylko coś o pobocznym pytaniu : czy przypadkiem Samsung nie ma w swojej ofercie z małych TV jedynie 26" i w górę ? Coś mi się wydaje że monitor do PC z tunerem rzeczywiście dostaniesz w różnych rozmiarach 17"->22" , wyżej to już tylko TV będą.
Z taką opcją szczególnie bym polecił LE26B450 -TV naprawdę niezły, dobra czerń etc. ale pamiętaj że kupując TV czy monitor pokroju wiekszego niż 19" to przygotuj się na radykalne zwiększenie rozdzielczości w jakiej będziesz pracował... nie stanowi to żadnego problemu o ile nie grasz w gry...
Chodzi mi o to że typowy monitor 19" to rozdzielczość 1440x900 (panorama) lub HDReady 1366 x 768, dalej idąc 22"=1680 x 1050, więc uruchamiając grę, dobrze byłoby ustawić nominalną rozdzielczość dla danego monitora -> jeżeli wcześniej grałeś w gry przy rozdz. 1024x768 to teraz będziesz je musiał odpalać w tych wyższych rozdzielczościach aby osiągnąć najlepszą jakość na matrycy... u mnie skończyło się to wymianą karty graficznej (każda gra jaką uruchamiałem w 1920x1080 "trochę" szarpała, więc żeby się cieszyć płynnością konieczna była wymiana VGA, a koniec końców kupiłem dodatkowy monitor 19" (1440x900), świadomie nie wybrałem 22", bo znów przy rozdz.1680 x 1050 miałbym pokaz klatek), hehe... ale warto było :D

PS.Moim zdaniem różnica głównie będzie polegała na obsługiwanej rozdzielczości, wielkości matrycy (monitor+tuner=do 23" , TV jako monitor>26"), ew. zużycie energii (23"=do45W max , TV=26"=min.60W)... reszta opcji jak kontrast czy kąty to kwestia matrycy...
 
Ostatnia edycja:

lukaszalbert

New member
Monitor z tunerem nie jest telewizorem. Jakość pozostawia wiele do życzenia. Ogólnie mówiąc jest tragiczna. Ja swego czasu kupiłem samsunga t200HD z wbudowanym tunerem i wiem co mówię. Wtedy i tak miałem kupić TV ale kilka miesięcy później. Tak więc jeżeli chcesz mieć to na lata i nie kupywać TV po 2 miesiącach bo będziesz niezadowolony z zakupu to sobie odpuść i kup TV. W tej chwili mam TV Toshibe i z niego w tej chwili piszę. Sprawdza się i jako monitor i TV a monitor to tylko monitor.
 

LUPO78

Banned
różnica jest taka że masz monitor i tv w jednym więcej złączy,dłuższa gwarancja no i full hd jak na przykładzie tego monitora m2362d http://monitortv.lge.com/main.html ma jeszcze usb (mp3,jpg),jest to monitor Lg z mpeg-4 oprucz tego masz jeszcze takie udogodnienie http://pl.lge.com/ir/html/ABboards....seq=5254&page=1&target=pressreleases_read.jsp jak w przypadku samsunga to jest to nie wiem,ale napewno ma też gwarancję 36miesięcy jak lg,na pewno brak mu euro złączy ma tylko jedno hdmi (na przyładzie modelu z tej najnowszej serii P2370HD) i odtwarznia mp3 i fotek przez usb
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
lukaszalbert na to wychodzi że miałeś jakiś zwichrowany ten monitor miałem okazję zobaczyć obraz z anteny w sd jak i z kompa na tym LG m2362d i nie zauważyłem tragedii
 
Ostatnia edycja:
Do góry