Różnica między wyłączaniem telewizora z pilota, a "przyciskiem"

boreKK

New member
Witam wszystkich forumowiczów :-D Od razu mówię, że nie znalazłem takiego tematu na forum, albo nie wiem jak szukać.... Ale przejdźmy do rzeczy. Otóż mam nowy telewizor Samsung C650 LCD 37'', i tu nasuwa się moje pytanie. Chodzi o to, że gdy wyłączam TV "przyciskiem" (dotykowy panel), po wyłączeniu się telewizora, dioda świeci się na czerwono, a podczas oglądania nie. Ale również po wyłączeniu z pilota, dioda też się świeci na czerwono. Nie wiem, czy on jest wadliwy, czy po prostu tak ma być !? :confused: Jeżeli tak ma być, to czy jest jakaś różnica podczas wyłączenia z pilota i "przycisku" ?
 

behemot

New member
Zależy od funkcji jaka została przypisana (Fabrycznie) do przycisku na telewizorze. Sugerowane czerwone świecenie diody oznaczać może i zapewne tak jest stan czuwania. Ów stan różni się od wyłączonego tv aktywnością a co za tym idzie poborem mocy. Są to różnice niewielkie ale zawsze. Odpowiadając na twoje pytanie wydaje mi się,że zarówno przycisk na pilocie i w tv pełni tą samą funkcje. Nie wiem bo nie mam tego modelu ale może sprawdź czy nie ma w tv standardowego przycisku lub czy przytrzymanie dłuższe przycisku w tv go niewyłączy.
 

damikszycha

New member
Witam ja mam model c450 oraz b550 i sytuacja jest taka sama. Myślę, że po prostu nie ma znaczenia czy dioda się świeci czy nie bo to naprawdę znikomy pobór mocy. Z tego co kiedyś czytałem w pewnym artykule to koszty nowoczesnych tv w stanie czuwania to ok 1zł rocznie. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

b4it

New member
Telewizor z dotykowymi przyciskami musi być cały czas w trybie czuwania z braku możliwości "fizycznego" włączania/wyłączania.
 
Do góry