Nie będę szczegółowo się rozpisywał pod każdym Twoim argumentem bo po prostu mi się nie chce.
Napiszę tylko, że podtrzymuję swoje zdanie na temat Philipsa. To jeden z gorszych producentów TV.
Pokrótce tylko odniosę się do tego co napisałeś:
1. Tak, Philips ma sporo dziwactw jak np. pilot na BT, w którym tylko 1 (słownie JEDEN) przycisk działa na BT (wyszukiwanie głosowe). Cała reszta przycisków pilota działa na podczerwień. Dlaczego nie wszystkie? Praktycznie na każdym kroku spotykam równie dziwne rozwiązania. W czasie regulacji głośności słuchawek BT znika skala wzmocnienia głosu. Na ekranie pojawiają jakieś durnowate komunikaty i to po kilka razy z rzędu.
3. Temat pomiętolonych matryc był tyle razy potwierdzany przez użytkowników nawet tego forum, że nie będę go bardziej rozwijał. Każdy jeden egzemplarz OLED807 ma matrycę w licznymi dołkami i nierównościami. Już nawet sprzedawcy w salonach się z tym nie kryją i wprost mówią, że "ten typ tak ma" i że nigdy nie mieli OLEDA807 z gładką matrycą.
Ani razu nie widziałem tak pomiętolonej matrycy u innych producentów. W LG, Panasonicu czy SONY są gładkie jak tafla szkła. W Philipsie są doły i góry a wszystkie przedmioty odbijające się w wyłączonym TV są powykręcane na wszystkie strony. Nawet parę stron wcześniej kolega Vonjur zamieścił zdjęcie (odbicie okna i ściany z lewej strony matrycy):
View attachment 25084
Osobiście nie sprawdzałem, ale już kilku użytkowników tego forum potwierdzało, że tegoroczna seria 800 (808, 818 itd.) też ma takie pomiętolone matryce (pewnie to są dokładnie te same matryce co szły do 807).
4. Wszystkie egzemplarze 807 jakie miałem i jakie widziałem miała też zgiętą obudowę. Widać to dopiero jak się patrzy wzdłuż krawędzi. Ciężko to sfotografować bo nie sposób ustawić głębi ostrości na całą długość krawędzi obudowy. U mnie np górna ramka matrycy nagle w połowie długości lekko skręca w bok a boczne pionowe krawędzie obudowy są lekko zagięte do przodu.
5. Kwestionujesz skazy na standach? Proszę bardzo. To zdjęcie pierwszego egzemplarza (fabrycznie nowy, fabrycznie zapakowany, 0 godzin w menu). Chromowana stopa miała pełno skaz i niedoróbek. To prawda że kolejny egzemplarz (tamten odesłałem) był już OK ale jednak potwierdza to, że Philips nie ma kontroli jakości.
View attachment 25081
View attachment 25080
6. Kwestionujesz plamy na matrycy? A proszę bardzo. To zdjęcie mojego egzemplarza, jak był nowy dosłownie zaraz po wyjęciu z pudełka. Na ekranie jest wyświetlana plansza testowa ciemnej szarości (na środku to odbicie szyby w drzwiach a cała reszta ekranu powinna być jednolicie szara):
View attachment 25078
9. Co do fatalnej obróbki obrazu pełniej posteryzacji i kleksowania w ciemniejszych kadrach (pływające po ekranie ciemne plamy) to na szczęście potwierdzasz. Od siebioe dodam, że takiego badziewia nie widziałem nigdy w żadnym TV. Nawet największa kompresja z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia nie wyglądała tak źle jak sieczka, jaką robi z dobrego obrazu procesor w tym OLEDzie. Dla przypomnienia taki obrazek z serialu Zagubieni (Losts) 720p na Disney:
View attachment 25082
A tak wygląda nieco rozjaśnione zdjęcie dla uwypuklenia efektu, jakby ktoś nie wyłapał o co chodzi.
Te kwadraty w tle oczywiście latają i mrugają szybko po ekranie.
View attachment 25083
Jak tylko scena się rozjaśnia to plamy, kleksy i latające kwadraty od razu znikają i obraz jest ładny i ostry.
10. Firmware. Piszesz, że dostają je telewizory Philipsa z 2019 roku a mój OLED807 (model z 2022 roku) już od roku nie dostaje aktualizacji a niedoróbek w firmware jest masa. Może kiedyś dostanie ale na razie słabo to wygląda. Ostatnia aktualizacja oprogramowania: 5 stycznia 2023:
1. "To jeden z gorszych producentów TV".
Mocne stwierdzenie. Ale popełniłeś błąd w zdaniu. Poprawnie byłoby napisać: "moim subiektywnym zdaniem to najgorszy...".
2. "Tak, Philips ma sporo dziwactw jak np. pilot na BT, w którym tylko 1"
Bo chyba lepiej, żeby producent wiedział, dlaczego zrobił to w taki sposób. Ja nie mam i nie mogę mieć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, Ty też nie.
Ale mogę powiedzieć ciekawostkę: piloty do 10-letnich telewizorów Philipsa pasują do modeli z 2023 roku. Widziałem to niedawno i wydało mi się to interesujące.
Może to jeden z powodów.
To powiedziawszy - to telewizor z Androidem. Można do niego dokupić KAŻDY pilot do odtwarzaczy z Androidem lub telewizorów innych firm i wszystko będzie działać. Cena: około 100 zł.
Jest wiele świetnych pilotów.
3. "Temat pomiętolonych matryc był tyle razy potwierdzany przez użytkowników nawet tego forum"
Podałem fakt, że LG o tym pisze.
Mówił o tym również Vincent Teoh, znany recenzent telewizorów, kilka lat temu.
W ogóle nie przeszkadza w oglądaniu.
4. "Wszystkie egzemplarze 807 jakie miałem i jakie widziałem miała też zgiętą obudowę"
Pokaż taki telewizor. Właśnie spojrzałem na mojego 718 i jest płaski. Mianowicie jego metalowa ramka.
Nawet jeśli teoretycznie weźmiemy pod uwagę, że w niektórych przypadkach metal będzie lekko wygięty, to pozostaje jedno adekwatne pytanie: I CO Z TEGO? Czy będzie to przeszkadzać w oglądaniu?
5. "Kwestionujesz skazy na standach?"
Miałem oled804 z chromowanymi nóżkami, miałem 706 z chromowanymi, a na 718, który ma pomalowany na ciemnoszary metal - nóżki są idealne.
Zdjęcie, które podałeś o niczym nie świadczy. Napisałeś też, że inny 807 miał nogę bez wad. To w żaden sposób nie świadczy o słabej kontroli jakości.
Pewnie nie widziałeś wielu drogich telewizorów Samsunga, które są zmontowane wyjątkowo kiepsko, z tylnym panelem obudowy odchodzącym od ramki ekranu. Sądząc jednak po defektach na chromowanych nóżkach.
6. "Kwestionujesz plamy na matrycy".
Najciekawsza rzecz))))) Dla zrozumienia, jako specjalista od przetargów na monitory powinieneś wiedzieć, że dostawcą paneli - LG. A panele LG to loteria. Jest nawet takie określenie: "loteria panelowa".
To co jest na zdjęciu i wydaje się tylko na zdjęciu bardzo straszne (bo to aparat tak przekazuje) - banding.
Banding to choroba wieku dziecięcego matryc LG, ale łatwo ją wyleczyć:
- ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni i po wykonaniu kilku cykli czyszczenia telewizora
- ustępuje po wymuszonym silnym czyszczeniu
W każdym razie można powiedzieć "dziękuję" LG. I nie zapomnij dodać, że oprócz bandingu LG ma takie zjawisko jak "tint". Jest to na przykład różowy odcień po lewej stronie panelu.
Ale jeśli się wsłuchać, to winny jest (drum roll) Philips!
No właśnie! Zapomniałem! Słaba kontrola jakości! Ale niestety ta fraza nie działa tutaj, ponieważ odcień i banding są integralną częścią paneli LG i kiedy sprzedaje je Sony, Philipsowi, Panasonicowi, są one zmuszone do ich używania i nie mogą "wybierać".
Poczytaj fora całego świata! Wszyscy piszą o tych "niuansach" na LG i innych tv.
7. "Co do fatalnej obróbki obrazu pełniej posteryzacji"
I tu się rozczarujesz))))
- ten problem był i był widoczny przy słabej jakości treści. Sam podałeś klatkę z filmu 720p. Na dobrym (nie mocno skompresowanym) wideo - było wszystko ok
- Problem ten dotyczył nie tylko Philipsa Oled, ale również tych, którzy robili telewizory na procesorach Mediatech. Na przykład: Panasonic i Sony. Tych, których telewizory są 1,5 raza droższe od Philipsa (a w rzeczywistości nie są lepsze).
To powiedziawszy, co ciekawe, Philips OLED 2020 na procesorze Mediatek 2019-2020 NIE miał tego problemu! Ale w latach 21-22 pojawił się!
W 2023 takich jak pokazałeś na zdjęciu - NIE.
Ponownie - jest to kwestia SoC, który odpowiada za część przetwarzania wideo.
Wniosek: problem występował. Ale na słabej jakości wideo. Problem tkwi w procesorze mediatecha z tamtych lat.
8. "Firmware".
Philips TV ma 2 letni cykl wydawniczy telewizorów. Czyli 2 lata produkują telewizory na tej samej obudowie. Główny procesor - SOC - jest zaangażowany w obudowę.
Czyli model 21 i 22 - zbudowane na tej samej obudowie (w tym przypadku TPM21.1E), które mają nawet ten sam firmware.
Tak więc twój 807 (2022) ma oprogramowanie układowe z 806, które zostało udoskonalone od 2021 roku.
Oprogramowanie układowe przez pierwsze 2 lata pojawia się często - potem rzadziej (jak w przypadku wszystkich). Nikt nie obiecuje ani nie obiecywał oprogramowania układowego co miesiąc. Na przykład w smartfonach jest podobnie: okres wsparcia producenta w zakresie oprogramowania wynosi 2-3 lata. Wyróżnia się Apple, które po kilku latach zaczyna specjalnie pogarszać firmware dla starych telefonów)))).
W 2023 roku pojawiła się nowa obudowa, oparta na nowym procesorze Mediatek 5896 (aka Pentonic 1000). Tak też będzie w 2024 roku.
W 2025 roku, kiedy pentonic 3000 zostanie wydany - będzie nowa obudowa!
Tylko i tutaj 1 ważna aktualizacja: w 2023 roku tylko philips przejdzie na nowe informacje o procesorze multimedialnym. Sony wydaje na starych już od 3 lat. Panasonic tak samo. Oto, co marki takie jak TCL i Hisense mają do powiedzenia na ten temat, zarówno stare, jak i nowe. Ale jest jedno ALE: nawet "nowe" prolesory w chińczykach nie są warte tego, co w philipsach. I podczas gdy mamy budżetowy procesor "Pentonic 700" olej stary analog.
Tylko i tutaj 1 ważna aktualizacja: w 2023 roku tylko philips przejdzie na nowe informacje o procesorze multimedialnym. Sony wydaje na starych już od 3 lat. Panasonic tak samo. Oto, co marki takie jak TCL i Hisense mają do powiedzenia na ten temat, zarówno stare, jak i nowe. Ale jest jedno ALE: nawet "nowe" prolesory w chińczykach nie są warte tego, co w philipsach. I podczas gdy mamy budżetowy procesor "Pentonic 700" olej stary analog.
--------------------------------------------
Czekam na adekwatną odpowiedź we wszystkich kwestiach.