Różne opinie co do wielkosci ekranu

alyjen

New member
Bobok teoretycznie, minimalnie bardziej smuży. Ale jak już ktoś napisał minimalnie i raczej w teorii bo przy dobrych telewizorach PVA będzie to wyglądało lepiej niż na przeciętnych IPS. Musiałbyś poczytać parę wątków o Toshiba Z vs ZF, ludzie którzy się wahali który wybrać pisali że jeżeli masz porównanie (tzn. stoją obok siebie i grają to samo) to Ztka wydaje się odrobinę płynniejsza, jeżeli nie masz porównania to w życiu nie powiesz że ZF smuży

pzdr

aa jeżeli chodzi o rozmiar to jak na 60" z 2.5m puścisz cokolwiek innego niż HD to zalejesz się łzami i będziesz walił głową w ścianę zastanawijąc się po co kupiłeś taki wielki ekran, moim zdaniem przy tej odległości optymalna byłaby 42" plazma (ładniej wyświetli SD niż LCD więc może być dziebko większa) lub 37" LCD, większy tylko jeżeli będzie miał na prawdę wysokiej jakości scaler do SD lub planujesz oglądać jedynie źródła HD/grać na konsoli
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Bobok napisał:
Piszesz że PVA jest troche wolniejsza od IPS , czy to znaczy że bardziej smuży , czy coś innego ?(chce LCDka głównie do X360 i nie zniósłbym smużenia)

Bardzo prosze o odpowiedz.

Jak dla mnie matryce IPS Alpha zwłaszcza w wydaniu Hitachi i Panasonica są najlepsze biorąc pod uwagę całokształt i możliwości (najlepsze kąty i super płynność).
Mój ranking matryc LCD z którym myślę wielu się zgodzi to:
1. matryce IPS Alpha (wersja Hitachi, Panas, bo Tośka w modelu Z jednak trochę odstaje jeśli
chodzi o kąty).
2. matryce S-PVA.
3. matryce M-VA
 
Ostatnia edycja:

wujekrafal

New member
alyjen napisał:
42" plazma (ładniej wyświetli SD niż LCD więc może być dziebko większa) lub 37" LCD, większy tylko jeżeli będzie miał na prawdę wysokiej jakości scaler do SD lub planujesz oglądać jedynie źródła HD/grać na konsoli

napisałeś bardzo ważną rzecz o której zapomniałem- Skaler. I to jest chyba najistotniejszy czynnik opróćz wielkości ekranu w mojej decyzji zakupu. a zatem które z poprzednio wymienionych (Sharp, Tośka) ma lepszy skaler a moze będzie to jeszcze inny sprzęt.

Swoja drogą parametry kontrastu to mega marketing, np. Loewe który jest marką jak mi się wydaje super premium podaje kontrast 800:1, a Tośka w np. 10000:1.
 

alyjen

New member
Z testów które przeprowadził kiki i innych recenzji na sieci stawiałbym na Toshiby seria ZF wyciąga z SD ile się tylko da ;)
Toshiba podaje kontrast dynamiczny, wiesz coś jak szczytowa moc muzyczna zestawu audio osiągalna przez 0.25sec przed spaleniem sprzętu ;) a Loewe rzeczywisty, jak pisałem parametr generalnie można zignorować
 

RheeTCT

New member
Loewe to jest jedna z tych firm ,które swój wizerunek opierają głównie na wysokich cenach.Co do jakości to bywa różnie,pomijając design, który rzeczywiście jest świetny.Wcale bym się nie zdziwił,że b.drogi tv tej firmy ma zupełnie przeciętne parametry rzeczywiste.
Ale wracając do rozmiarów.Zmierzcie tak naprawdę odległości od tv u siebie w domach.B.często spotykam się z błędnym przekonaniem co do wielkości pomieszczeń.Wiele osób ocenia odległośc od tv "na oko" mając w pamięci,że pokój ma np. 3 m szerokości.Ale jeśli kanapa/fotel stoi nawet przy samej ścianie to już głowa osoby jest od niej oddalona o 30-60 cm.To samo z tv,no chyba że będzie wisiał na ścianie-wtedy szer. pokoju trzeba pomniejszyc o ok.20 cm(tak,tak razem z grub.wieszaka).Najlepiej wziąc po prostu miarkę.
A co do obrazu SD na dużym ekranie to b.dużo zależy od jakości sygnału i jakości telewizora.
 
Do góry