Rozmiesznie kolum na poddaszu

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Głośniki boczne (surrond) powinny znajdować się jakieś 50-60cm wyżej od głowy słuchacza najlepiej w jednakowej odległości

Druga sprawa to warunki akustyczne - w tym pomieszczeniu jest za dużo powierzchni płaskich odbijających dźwięk co jak przypuszczam powoduje zbyt wiele odbić przez co dźwięk jest za bardzo żywy .Połóż jakiś większy dywan na podłogę ,jakieś story (zasłony) do okien ,jakiś większy kwiat itp.
 

kruszard

New member
Z dywanami będzie kłopot bo po prostu ich nie lubię ;/ Za dużo sprzątania z nimi jest a pokój ma 10 m długości i śmiesznie by wyglądało jakby na połowie był dywan a na połowie nie. Zasłony tez mi nie potrzebne bo mam rolety. Co najwyżej jakiś kwiatki gdzie nie gdzie mogę wcisnąć :) Pokój jest jaki jest i dużo tu nie nawojuje. Nie służy tylko do oglądania filmów i musi być jakiś kompromis. Puki co jest dużo lepiej niż było a może kiedyś zrobię pomieszanie typowe pod oglądanie filmów ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teraz jesli chodzi o rozmieszczenie jest mniej wiecej, nawet więcej OK, ale powinienes siedziec w miejscu tej pomaranczowej pufy.
Masz dwa centrale? ;)
 

kruszard

New member
Nie po porostu do satelitek dostałem jakby gratisie centrala ;) i próbowałem czy będzie lepszy ten na dole czy ten na górze ale jak dla mnie bez różnicy więc zostaje ten na górze :)
 

kruszard

New member
W końcu forum działa ;D Czekam na stojaczki do boków jak już wszystko ładnie podłącze zamieszczę foty. Głośnik wystawiłem na allegro ;) Możecie kupić i będziecie mieli 8.1 :D
 

kruszard

New member
Tak jak pisałem zamieszczam foty pokoju bo ustawieniu wszystkiego na gotowo i wygląda to mniej wiecej tak :)

4dp3.jpg


srz3.jpg


0a0w.jpg

a tak wygląda to od zaplecza
9t6q.jpg


I teraz jeszcze jedno pytanie. Jak ustawiać parametry suba do kalibracji ? W moim przypadku Sub amatech możliwość ustawiania częstotliwości 40-180Mhz i czułości
 
Ostatnia edycja:
Do góry