Rozmieszczenie głośników

harry90

New member
Cześć,
Niedawno kupiłem kino domowe
LG BH7530T

Niestety mam problem z rozmieszczeniem głośników.
Rozmiar pokoju to 5,5x4m.
Plan : http://i42.tinypic.com/23sulg4.jpg


Może moglibyście coś mi doradzić?

Chyba że spróbować wymienić to kino na
LG BH7430P
i głośniki tylne zamontować w rogach pod sufitem?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kanape o wymiarach 225x90 musisz przesunac w lewo. Bedziesz mial miejsce w prawym rogu na postawienie tylnej kolumny, calosc musisz wycentrowac wzgledem miejsca odsluchu. Prosta sprawa, gdzie widzisz problem? Nie masz mozliwosci odsuniecia?
 

harry90

New member
Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o rozstawienie kolumn to jeszcze nie próbowałem(kino zamówiłem w Poniedziałek). Czy ta kanapa nie będzie zagłuszała kolumny(wysokość ok 65 cm)? Z tego co czytałem tylne kolumny powinny być ustawione za kanapą, niestety nie mam takiej możliwości.Czy różnica pomiędzy ustawieniem kolumn za a obok kanapy jest słyszalna?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie musisz stawiac kolumn za kanapa, mozesz ustawic je tez z boku. Tak jak na ponizszym zdjeciu.
Istotne jest to, zeby tych glosnikow nie zaslaniac. Wiec jak sofa zasloni glosniki, to stracisz na jakosci i nie bedzie to poprawne rozmieszczenie, ale juz teraz widac ze nizszy glosnik bedzie wyzej jak te 65cm sofy. Kolumna ma 125cm wysokosci (z tego co widze na stronie), glosniki zaczynaja sie znacznie wyzej jak polowa, wiec sila rzeczy bedzie wyzej jak 65cm. Bedzie ok.
500speakerplacement.gif
 
Do góry