Rozmiar vs klasa premium - LED do 3000zł

Który model będzie najbardziej odpowiedni ?


  • Total voters
    0

plota

New member
Witam,

od dłuższego czasu planuję zakup telewizora i chyba w końcu nachodzi odpowiednia chwila. Poniżej ankieta

1. Odległość od ekranu: 3.5 - 4 metry
3. Jak duży jest pokój: ok. 23 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, sport, filmy akcji
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w większości popołudnie i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie, jak już to lampa stojąca - łagodne światło z dala od telewizora
10. Matryca błyszcząca czy matowa: półmat, mat
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenie, nienaturalne kolory, słaba czerń
14. Jakie urządzenia będą podłączone: cyfra+, laptop przez HDMI, w przyszłości kino domowe
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 75% cyfra+, 25% filmy z dysku USB
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : tvn player tylko i wyłącznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : dobrze by było, ale mam laptopa z HDMI jakby były problemy
22. Ma mieć 3D: może, nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (dysk zewnętrzny, aparat), HDMI (laptop, w przyszłości kino domowe)
26. Jaki masz sygnał: Cyfra+
27. Ile programów HD: około 10
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
28. Ma stać czy wisieć: jeszcze nie ustalone
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, brak rozmycia, możliwie równe podświetlenie
32. Ile osób ogląda: 2 osoby
33. Jaka klasa cenowa: do 3000 zł, absolutny max 3200 zł
34. Rozmiar: 42" - 47"

Po zapoznaniu się z opiniami na forum mam dylemat pomiędzy :
Panasonic TX-L47ET5E
Philips 46PFL5507K
Philips 42PFL6007K

Nie wiem jak będzie się sprawował TV 42", bo nie mam do czego porównać niestety (ponad 3 metry do ekranu). Dodatkowe cale kuszą, ale z kolei w 6007 dobra czerń i ambilight też nie dają mi spokoju.

Proszę o opinie, albo 20% rabat na większego Philipsa ;)
Dla osób nieśmiałych również ankieta.

Pozdrawiam,
Kuba
 

matrixadam

New member
Zdecydowanie 47. Polecam osobiście Lg 47LM620s. Kupiłem w Saturnie za 3k z adapterem Wi-Fi. Miałem podobne dylematy ale obraz po odpowiednim ustawieniu go zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Otwarta przeglądarka oraz możliwość podpiecia do niego prawie każdej bezprzewodowej myszy oraz klawiatury to bardzo wygodna sprawa. Jeśli chodzi o Twoje wymagania, aktualnie smart tv od lg nie ma TVN playera, ale mam nadzieję że to kwestia czasu. 3d również jest bardzo dobre oczywiście po dobrym ustawieniu. Konwersja z 2d do 3d również jest w moim odczuciu bardzo dobra.

Wysłane z Twojego LG 4X HD
 

mlodzian

New member
Na tvn player od lg typ bym raczej nie liczył, może w nowych modelach.... Ale jeśli Ci na tym zależy to nie kupuj dopóki nie będzie gotowe. Zapowiedzi i obiecanki lg można włożyć między bajki. Pozdrawiam, Mlodzian

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

plota

New member
TVN player nie jest wyznacznikiem, posiadam laptopa, więc nie ma problemu z podłączeniem go pod TV.

Pytanie brzmi czy przy ponad 3.5m odległości 42" wystarczy, czy 46-47" zrobi dużą różnicę?
 

matrixadam

New member
Zrobi BARDZO DUŻĄ różnicę. Miałem poprzednio 40'' i jest bardzo zauważalna różnica pomiędzy 47''. Dla mnie osobiście od 3,5m do 4m idealnym rozwiązaniem jest 47''.

Wysłane z Twojego LG 4X HD
 

Mixmich

New member
Toshiba 46tl938 - promocja w mm teraz na nie jest
Philips 46pfl5507 - w euro można dorwać w dobrych cenach.
Dobra czerń, naturalne kolory, bardzo dobre slakowanie w tej klasie. Philips ma lepsze głośniki, toshiba ma szybszą przeglądarkę i więcej czyta filmów z napisami z USB.
Lg lm620 lubi zasmużyć przy sporcie. Poza tym jest na matrycy IPS, więc kąty boczne są niezłe, ale czerń jest dosyć słaba.
 

plota

New member
Sony w rozmiarze 46/47" znacząco przekracza budżet, do LG nie jestem przekonany. W sklepie nie zachwycał, na forum też nie jest zachwalany.
 

plota

New member
Pytanie, czy LG to wciąż tzw. "niższa półka" czy to już tylko mit??

Ja bym nie generalizował, bo przecież są modele, które mają rewelacyjne funkcje multimedialne i przynajmniej dla mnie świetny design, a myślę, że i jakość obrazu jest na poziomie.

Po prostu modele promowane w sklepach w tej kategorii cenowej mnie nie zachwyciły.

Coraz bardziej myślę o zapożyczeniu się u kogoś i wzięciu Philipsa 6007 w wersji 47-calowej.
 

plota

New member
Mam jeszcze pytanie dotyczące Ambilight.
Ile cm ściany trzeba mieć wolnej po bokach telewizora, żeby efekt był powiedzmy... przystępny ?
 

zaki79

New member
Mam jeszcze pytanie dotyczące Ambilight.
Ile cm ściany trzeba mieć wolnej po bokach telewizora, żeby efekt był powiedzmy... przystępny ?

50cm z każdej strony powinno wystarczyć- oczywiście im więcej tym lepiej. Na pewno nie należy spodziewać się dobrego efektu jeśli np. zamierzasz wstawić ten tv w "meblościankę" :). Gdzieś już widziałem na tym forum takie rozwiązanie :D.
 
Do góry