Rozgałęziacz HDMI

Marcinvizor

New member
Witam, taka sytuacja, mam DVD i XIAOMI MI BOX, oba są na HDMI, do tego tv z 1 wejściem HDMI.

Kupiłem tak zwany rozgałęziacz HDMI, jednak, kiedy podłączę powiedzmy jako pierwsze XIAOMI, a potem DVD do rozgałęziacza to znika mi całkowicie obraz z XIAOMI.

Czasem pojawia się obraz ale bez dźwięku.

Może ktoś ma jakiś pomysł czemu się tak dzieje ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za jakikolwiek odzew.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wiesz Kolego, najlepiej abyś podał link, lub wstawił zdjęcie tego ustrojstwa, bo jest tego trochę na rynku. Czy to FHD, czy 4K.
Ja osobiście używam dwóch takich splitterów. I nie mam problemów. Możesz sterować nim ręcznie, pilotem. Jest jeszcze kolejność podłączenia/wykrywania urządzeń Związane jest to też z protokołami (CEC) na złączach HDMI.

 

Marcinvizor

New member
No niestety jestem tu nowy i nie mogę załączyć zdjęcia ani linku.

Ale to jest prosty rozgałęziacz, z jednej strony pojedyncze HDMI, potem 20 centymetrów kabla, a potem kostka wielkości wtyczki do gniazdka gdzie mam dwa wejścia HDMI i tyle.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To już wiem, o czym piszesz. Miałem kiedyś to badziewie, bo od tego zaczynałem. Daj sobie z tym spokój. Kup sobie coś takiego, jak na zdjęciu.
 

kris2609

New member
Podepnę sie pod temat bo mam podobny problem .

Posiadam tvbox z jednym wyjściem hdmi i mam podłączony pod tv . Chciałbym podłączyć tez amplituner zeby jak go włączę byl dzwiek w głośnikach kina domowego . Czy moge zastosować ten najprostrzy rozgałęziacz ? Chce zeby rozgałęziacz sprawdzał się w 3 sytuacjach .
1.Obraz i dzwiek z Tv
2.Obraz i dzwiek z Tv oraz dzwiek z amplitunera jednocześnie
3. Dzwiek tylko z amplitunera

Tv Sony 55w755
Amplituner Yamaha v661

Zależy mi na jak najprostrzym i niedrogim rozwiązaniu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego rozumiem, że chcesz wykorzystać splitter z linku Kolegi @drosophilia. Pod jego wejście podłącz boxa i jedno z wyjść pod amplituner, a drugie pod tv. I potestuj. Notabene, sam zakupię ten splitter.
 

kris2609

New member
Kolego rozumiem, że chcesz wykorzystać splitter z linku Kolegi @drosophilia. Pod jego wejście podłącz boxa i jedno z wyjść pod amplituner, a drugie pod tv. I potestuj. Notabene, sam zakupię ten splitter.
Nie o taki spliter mi chodzi, on ma przełącznik, mi zależy na tym żeby nie przełączać źródła w spliterze .

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie. Zasugerowałem się rysunkami. Rzeczywiście, nie można podać sygnału jednocześnie na dwa wyjścia. Ale do moich potrzeb jest idealny (2na1). Trzeba by poszukać takiego wynalazku.
 

kris2609

New member
Ten byłby ok , tylko czy spełni te 3 opcje na których mi zależy. Może ktoś coś jeszcze doradzi ?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ten splitter z tym podłączeniem o którym pisałem wcześniej. Ja dodatkowo podłączyłbym wyjście ARC (eARC) z tv do amplitunera i przetestował możliwe kombinacje. Powodzenia.
 

kris2609

New member
Ten splitter z tym podłączeniem o którym pisałem wcześniej. Ja dodatkowo podłączyłbym wyjście ARC (eARC) z tv do amplitunera i przetestował możliwe kombinacje. Powodzenia.
Nie chce za każdym razem podchodzić do tv zeby zmienić źródło. Nie chce tez puszczać obrazu i dźwięku przez amplituner hdmi bo musze mieć caly czas włączony amplituner zeby oglądać tv .

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Nie chce za każdym razem podchodzić do tv zeby zmienić źródło. Nie chce tez puszczać obrazu i dźwięku przez amplituner hdmi bo musze mieć caly czas włączony amplituner zeby oglądać tv .

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Nie wiem po co tyle kombinacji ze spliterami.
Zastanów się co częściej używasz, dźwięk z TV czy dźwięk z amplitunera. Oba jednocześnie to chyba nieporozumienie, bo będziesz miał przesunięcie w czasie między jednym a drugim sygnałem, nawet jeśli uda Ci się zsynchronizować dźwięki to jaki ma to sens?

Ja mam standardowo ustawiony dźwięk z TV. Jeśli chcę puścić przez amplituner to wystarczy wejść w podręczne menu TV i zmienić na system audio. To chyba 3 ruchy pilotem. Nawet żona się nauczyła.

Dodatkowe urządzenia to tylko zbędny kłopot, a poświęcenie 5 sek. na zmianę ustawień to nie jest dużo. Z czasem będziesz to robił na pamięć.

A prawda jest taka, że teraz tylko filmy z płyt albo netflix itp. puszczam przez amplituner. ;)
 

kris2609

New member
Nie wiem po co tyle kombinacji ze spliterami.

Zastanów się co częściej używasz, dźwięk z TV czy dźwięk z amplitunera. Oba jednocześnie to chyba nieporozumienie, bo będziesz miał przesunięcie w czasie między jednym a drugim sygnałem, nawet jeśli uda Ci się zsynchronizować dźwięki to jaki ma to sens?



Ja mam standardowo ustawiony dźwięk z TV. Jeśli chcę puścić przez amplituner to wystarczy wejść w podręczne menu TV i zmienić na system audio. To chyba 3 ruchy pilotem. Nawet żona się nauczyła.



Dodatkowe urządzenia to tylko zbędny kłopot, a poświęcenie 5 sek. na zmianę ustawień to nie jest dużo. Z czasem będziesz to robił na pamięć.



A prawda jest taka, że teraz tylko filmy z płyt albo netflix itp. puszczam przez amplituner. ;)
Juz tłumaczę o co chodzi . Używam 50/50 dzwiek amplituner /tv . Jak leci film to włączam kino domowe i jednym przyciskiem robie mute na tv i jest tak jak bym chciał.

Sprawa skomplikowała się jak przestało mi działać wyjscie optyczne w boxie.
Yamaha jak jest wyłączona nie przepuszcza obrazu po hdmi na tv . Jest jeszcze optyka z tv ale musze mieć włączony telewizor zeby słychać muzyki na kinie domowym . Jak widać same niedogodności .

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry