Rozdzielenie N na dwa TV? (nietypowo, nie multiroom)

linchpin

New member
Witam.
Ojciec planuje wymianę marnego lokalnego operatora kablowego na Nkę. Chce on podzielić sygnał na dwa telewizory, przy czym nigdy nie będą one wykorzystywane jednocześnie, szkoda więc kasy na multiroom, wystarczy zwykłe dzielenie sygnału. No i tutaj zaczyna się problem: główny telewizor to 37" LCD, który będzie podpięty do dekodera po HDMI. Dodatkowy TV, to zwykły 14'' CRT będący w innym pomieszczeniu oddalonym o jakieś 10 metrów. Jak to teraz rozsądnie możliwie tanim kosztem podzielić? Ktoś ma doświadczenie ze sprzętem Nki? W grę wchodzi ten ich najtańszy dekoder za 0 zł, który ma oprócz HDMI wyjście SCART, ale 10m - 15m kabel SCART ma racje bytu? Myślałem tez o bezprzewodowym przesyle sygnału, ale to dość droga inwestycja, pozatym czytałem, że przesył jest dość niestabilny, a na drodze są dwie żelbetonowe ściany. Pozatym jak przesłać sygnał z pilota? Są urządzenia tego typu, ale w większości bezprzewodowe, więc pojawia się ten sam problem. Tu już sprawdziłby się lepiej odbiornik i nadajnik podczerwieni z pilota połączony przewodowo, ale nie spotkałem się z czymś takim. Pomóżcie drodzy koledzy, bo ja doświadczenia w tego typu sprawach nie mam za bardzo. Dzięki.
 
D

Deleted member 121090

Guest
N-splitter i puścisz sygnał kablami HDMI do dwóch TV bez straty jakości. Ale jak zrobić z pilotem to nie wiem.
 
N-splitter i puścisz sygnał kablami HDMI do dwóch TV bez straty jakości. Ale jak zrobić z pilotem to nie wiem.
Nie mam z tym doswiadczenia,mozesz opisac dokladnie co i jak?Splitter kojarzy mi sie z dodatkowym dekoderem,napisz konkretnie co potrzebne i jak to polaczyc,w kazdym razie dzieki za to co juz napisales.A moze jakis sposob bezprzewodowy,bo raczej nie dam rady puscic kabla hdmi przez sciane.
 

redlum

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
A co myslicie o podlaczeniu do dekodera nbox HDTV 2850ST transmitera bezprzewodowego przez zlacze euro?Jakosc bedzie sd,ale nie powinno byc konfliktu HDCP.Chociaz podlaczalem juz jeden transmiter i niestety nie dzialal,nie wiem z jakiego powodu.Cos musze wymyslec,bo place 89pln za tv,ktora ogladam sporadycznie-jednak wole ogladac tv w sypialni na 32" niz w salonie na 55".
 

JackS.

New member
Bez reklam
A co myslicie o podlaczeniu do dekodera nbox HDTV 2850ST transmitera bezprzewodowego przez zlacze euro?Jakosc bedzie sd,ale nie powinno byc konfliktu HDCP.Chociaz podlaczalem juz jeden transmiter i niestety nie dzialal,nie wiem z jakiego powodu.Cos musze wymyslec,bo place 89pln za tv,ktora ogladam sporadycznie-jednak wole ogladac tv w sypialni na 32" niz w salonie na 55".
Oczywiście, że możesz tak podłączyć. Pamiętaj tylko, że ze względu na to, że wyjścia HDMI i SCART nboxów nigdy nie działają równocześnie, w danym momencie będziesz mógł oglądać obraz tylko w jednej lokalizacji (albo w salonie, albo w sypialni), nigdy w obu naraz, jak w przypadku użycia nsplittera.
 

norad

New member
a czy ten dekoder nie posiada czasem wyjścia antenowego (cable out)? jeśli tak - to zwykły kabel koncentryczny z tego dekodera dajesz do tv crt wejscia antenowego i powinno być po problemie. Tak mi się wydaje że sygnał po analogu powinien iść chyba, że n coś blokuje.
 
Do góry