Rozdzielczość a rodzaj połączenia

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Mam nasteujące pytanie być może trywialne ale nie znalazłęm na nie odpowiedzi. Mam LG 42LE2R (1366 x768) i dvd Pioneera 490.Kiedy połaczyłem je kablem hdmi moge w ustawieniach dvd ustawić rozdzielczość na 576i. 720 lub 1080i i wtedy telewizor wykazuje mi takie parametry.Jednak kiedy połącze to poprzez component nie mam juz jakichkolwiek możliwości wyboru rodziałki a tv wykazuje za każdym razem 576i.Moje pytanie jest takie czy to normalne i czy wobec tego możliwośc zmiany rodzielczości dotyczy tylko połączenia kablem hdmi , czy tez mam walnięte dvd ?:shock:
 

robert1v

New member
rozdziałka pioniera

witam też przez to przechodziłem 490 tka po componencie wyświetla 720x576p
lub jak film jest kaszana to coś około 640x480p

po hdmi w menu jest już zakładka rozdzielczości aktywna cała i tu możesz podnieść rozdziałkę do: 1280x720p lub 1920x1080i


to co u siebie na plazmie zobaczysz to max 1280x720p w bardzodobrej zresztą jakości - ale z cienkimi czarnymi pasami po bokach
chiba że będzie ona na tyle madra ze ci te pare linijek jakoś doświetli (też na czarno hi hi )
a propo czy w zakładce obraz ustawione masz na "component video" ?
pozdrawiam:cool:
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Żadnych czarnych linijek nie będziesz miał, w przypadku tego DVD po componencie można uzyskać progresywny sygnał, a po HDMI dodatkowo upscalowany.

Pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
robert1v napisał:
witam też przez to przechodziłem 490 tka po componencie wyświetla 720x576p
lub jak film jest kaszana to coś około 640x480p

po hdmi w menu jest już zakładka rozdzielczości aktywna cała i tu możesz podnieść rozdziałkę do: 1280x720p lub 1920x1080i


to co u siebie na plazmie zobaczysz to max 1280x720p w bardzodobrej zresztą jakości - ale z cienkimi czarnymi pasami po bokach
chiba że będzie ona na tyle madra ze ci te pare linijek jakoś doświetli (też na czarno hi hi )
a propo czy w zakładce obraz ustawione masz na "component video" ?
pozdrawiam:cool:

Dzieki za wyjasnienia . Mam tylko jeszcze małe pytanko czy wobec tego jest to standard w tym dvd , chodzi mi o rozdzielczośc po componencie.Cyz np kupując dvd Denon 1930 móglbym po componencie uzyskać większa rozdzielczocż

Jeżeli jest to pytanie z rodzaju głupio-oczywistych to MEA CULPA
 

robert1v

New member
.

w różnych modelach dvd z upscalerem jest możliwość podniesienia rozdzielczości po hdmi a tylko niektóre, nasz pionek nie :(
mogą zrobić to także po componencie
musisz popytać kogoś z forum kto ma upscaling po componencie puszczony -
i jakie dvd to obsługują

:cool:
 
Do góry