Rozdzielacz sygnału HDMI

darien

New member
Witam
Czy Szanowni Koledzy mogliby napisać parę słów o rozdzielaczach sygnału HDMI - prawie napewno kupię TV z jednym wejściem, a chciałbym podłączyć DVD i ITI. Znalazłem niewiele na ten temat na forum, sprawdziłem jakiś link, ale "Przełączanie ręczne z klawiatury" mnie nie satysfakcjonuje

Z góry dziękuję
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jest już mnóstwo chińskich switchy HDMI ale właśnie dlatego, żeby nie dokładać kolejnej skrzynki kupię amplituner ze switchem HDMI. Dotychczas chciałem 2/1 ale po obejrzeniu konferencji n-platfoemy już wiem, że będę potrzebował 3/1.
 

darien

New member
Fatman 1 podaj kilka oznaczeń takiego sprzętu (m.in. Yamahy), bo także planuję wymienić amplituner

P.S. Znalazłem YAMAHĘ RX-V1600 z HDMI (in/out): 2/1, ale muszę przyznać, że cena jest poza moim zasięgiem - 2 950,00 zł.
Liczę na Ciebie, kiki
 
Ostatnia edycja:

pepino

New member
spójrz tu: http://www.livingcinema.nl/
hdmi switch 5 in 1 out za 225 euro (chyba jedna z lepszych ofert na rynku)
do tego w cenie 3 dwumetrowe kable (2x dvi-hdmi i 1x hdmi-hdmi - możliwa modyfikacja za drobną opłatą)
kupisz jeszcze dobry amplituner i pozostanie sporo kaski w porównaniu z yamahą czy denonem
 

Yuiren

New member
Dla oszczednych polecam komputerowe przelaczniki DVI, 3-1 mozna kupic za jakies 300-400zl. Mam taki. Wada : Sa koszmarnie brzydkie :p

Ja mam wiekszy problem, potrzebuje przelacznika : 3 wejscia 2 wyjscia, a takiego to poprostu nieprodukuja :(
 
Ostatnia edycja:

agnieszka

New member
Nie rozumiem po co wymieniac ampituner na taki z łączem HDMI. Przeciez odtwarzacz HD podłączyć bezpośrednio do TVHD a dźwięk puścić przez stary ampli.:confused:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Po to droga Agniesiu, żeby jak mam DVD z HDMI i nagrywarkę z HDMI oraz nadchodzący n-box z HDMI to żebym nie musiał przełączać ręcznie kabli bo w moim starym telewizorze mam tylko jedno wejście HDMI :)
 

autorus

New member
No ale jak masz 1 hdmi w tv to podłaczysz ją z nbox. Nagrywarkę możesz podłączyć po component. A dzwięk do ampli optycznie. I wszystko gra.
Ja właśnie mam zamiar tak zrobic. :)
 

autorus

New member
Doczytałem ze kolega ma dvd i nagrywartkę dvd a to dwa klocki.:) I jeszcze ewentualnie hd dvd. Faktycznie trochę zabawy będzie z połaczeniami. Myślałem zeby moje dvd philips z dyskiem 80gb wymienić na jakieś leprze ale chyba nie ma sensu. Component ma a po hdmi i tak się zgrywać nie da. Dysk niby nie zaduży ale przecież w nbpx będzie więkrzy. A w moim wypadku te przestrzenie się dodają. :)

Tylko jak to będzie z nbox , czytałem przecieki ze gdy ktoś ma dwa tv w salonie i w sypialni to za niewielką dodatkową opłata będzie mógł sobie dekoder wstawić do tej sypialni zamiast ciągnąć przewody albo urzywać jakieś elementy przesyłające bezprzewodowo sygnał. W tej chwili mam tekie sprzęty, działa spoko ale jakby się dało bez to chętnie bym dopłacił. I jaki dostałbym do sypialni z dyskiem czy bez :)

A na infolini to mniej wiedzą niż koledzy na forum , i to bez dwóch zdań.
Kobitki bardzo miłe nie powiem, szybkie łączenie, ale z wiedzą to kiepsko. Rozumiem ze nie wszytstko jest jeszcze wiadome wieć same mają kłopot.

Autorus:mrgreen:


jarwisz napisał:
a dvd HD to już pewno połączysz po cinchach :D:D bo już Ci nic nie pozostało
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jak do sypialni to chyba bez dysku
tylko jak dostarczysz tam sygnał - kabel musi byc - transmiter sygnału video może tego sygnału nie obsłużyć

pozd
 

autorus

New member
Chyba kablem, w sumie sypialnia sąsiaduje z anteną. Wiec akurat będzie prosto. TYlko co będzie jak mi się zachce obejrzec VOD w sypialni? :D:-D
A żona ze mną wytrzymuje. :-D:-D
 

sadaman

New member
Przełącznik 3wej i 2 wyj - już jest

YUIREN:
Ja mam wiekszy problem, potrzebuje przelacznika : 3 wejscia 2 wyjscia, a takiego to poprostu nieprodukuja :(

Witam
Czy chodzi ci o coś takiego?
HDMI_3x2_small.jpg


HDMI_switch_3x2_application.jpg


Jeśli tak - to wszystko masz na tej stronie:
http://www.livingcinema.nl/catalog/octava-hds32-hdmi-dvi-matrix-switch-p-220.html

Pozdrawiam
 

wlodek1956

New member
Witam! Kolego darien wątek o tym temacie zainstalowałem parę tygodni temu ale bez echa a wystarczyło poprzeć moje pytanie i tylko poszukać - no ale skoro mój post nie zainteresował Koleżenstwo to może tu : mamy sądzę wielu z nas ten sam problem ale rynek idzie nam na pomoc i są dostępne rozdzielacze nawet z pilotem i nie z angli czy ... tylko w naszym rodzimym sklepie tu jeden przykład http://www.profan.com.pl/product_info.php/cPath/58/products_id/321 i co najważniejsze nie za kilkaset euro! ale moje watpliwości budzi wpływ na sygnał w koncu to kawał kasy . Czytałem w fachowej prasie o wpływie kabli hdmi na sygnał ( masakra) i jestem pewien , że tu również bedzie ten problem - szkoda obrazu! Wiec apeluję do Kolegów i Pana kikiego o test rozdzielaczy. Pozdro wlodek.
 
Do góry