Rozdzielacz HDMI

Pucek12

New member
Mam taki problem, ponieważ mam 1 wejście HDMI w monitorze i mam do niego podłączoną konsolę. Dokupuje dekoder N-ki i potrzebuje rozdzielacza HDMI. Czy nie pogorszy to jakości obrazu, czy będzie przesyłać dźwięk? Max do 100 zł :) Potrzebuje 2 wejść, ale może być więcej. Musi być manualna zmiana źródła :)
Z góry dzięki.
 

JackS.

New member
Bez reklam
przełącznik a nie rozdzielacz HDMI

Mam taki problem, ponieważ mam 1 wejście HDMI w monitorze i mam do niego podłączoną konsolę. Dokupuje dekoder N-ki i potrzebuje rozdzielacza HDMI. Czy nie pogorszy to jakości obrazu, czy będzie przesyłać dźwięk? Max do 100 zł :) Potrzebuje 2 wejść, ale może być więcej. Musi być manualna zmiana źródła :)
Ty wcale nie potrzebujesz rozdzielacza (splittera) HDMI, tylko przełącznik (switch) HDMI. Skoro na dodatek chcesz przełącznik mechaniczny, a nie elektroniczny (taki z pilotem do przełączania źródeł), to bez problemu kupisz takiego poniżej 100 zł. Tu masz pełną listę takich przełaczników na Allegro.

Gdybyś faktycznie potrzebował rozdzielacza (splittera) HDMI, czyli urządzenia do rozdzielenia sygnału HDMI, tak aby ten sam sygnał HDMI był wysyłany do większej ilości odbiorników, to ich ceny są wyższe, bo są to znacznie bardziej rozbudowane urządzenia. Nawet najprostsze z nich muszą potrafić dekodować sygnał zabezpieczony przez HDCP, kodować go ponownie i wzmacniać. Najbardziej rozbudowane radzą sobie z wyświetlaniem 3D i 1080p24Hz nawet w przypadku, gdy niektóre z podłączonych odbiorników nie akceptują tych formatów. Tutaj masz pełną listę aktywnych rozdzielaczy HDMI na Allegro.
 
Ostatnia edycja:

laki2000

Member
Mam taki problem, ponieważ mam 1 wejście HDMI w monitorze i mam do niego podłączoną konsolę. Dokupuje dekoder N-ki i potrzebuje rozdzielacza HDMI. Czy nie pogorszy to jakości obrazu, czy będzie przesyłać dźwięk? Max do 100 zł :) Potrzebuje 2 wejść, ale może być więcej. Musi być manualna zmiana źródła :)
Z góry dzięki.

W lidlu w najbliższych dniach będzie fajny rozdzielacz.
 

Pucek12

New member
Ale po co mam tracić na jakości? Mam do dvi podłączony komp, do hdmi ps3 i kupie rozdzielacz podłącze dwa sprzęty i tyle :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ale po co mam tracić na jakości? Mam do dvi podłączony komp, do hdmi ps3 i kupie rozdzielacz podłącze dwa sprzęty i tyle :)
OK, tylko kup przełącznik (switch) HDMI, nie rozdzielacz (splitter) HDMI.

Tak jak Ci już pisałem, rozdzielacze służą do czegoś zupełnie innego. Rozdzielacze mają jedno wejście HDMI i co najmniej 2 wyjścia, a Ty potrzebujesz przełącznika, czyli urządzenia z kilkoma wejściami, i jednym wyjściem HDMI, do którego w danej chwili jest przełączone jedno z wejść HDMI.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Na żadnej jakości nie stracisz, pójdzie Ci normalnie 1080p, przy tak małej przekątnej to bez znaczenia. Prędzej stracisz na jakości przy tanim switchu.
Ale jak tam sobie chcesz, ważne żeby ostatecznie działało...
 

JackS.

New member
Bez reklam
Na żadnej jakości nie stracisz, pójdzie Ci normalnie 1080p, przy tak małej przekątnej to bez znaczenia. Prędzej stracisz na jakości przy tanim switchu.
Ale jak tam sobie chcesz, ważne żeby ostatecznie działało...
Z czego wnioskujesz, że nie straci na jakości?

Przecież jeśli ma PS3, to jeśli zamiast z wyjścia HDMI skorzysta z wyjścia analogowego (component lub RGB) konsoli, to większość płyt BD będzie mu szła w SD, zamiast w HD.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Wiesz co bazuje na pobieżnych opisach tych kabli, nie podłączałem tak nigdy PS3 w praktyce. Czyli to działa w grach ale filmy będą SD mimo że Component i VGA obsługują HD ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli to działa w grach ale filmy będą SD mimo że Component i VGA obsługują HD ?
Tak. Na płycie BD jest taka flaga, ustawiana przez tłocznię, która nazywa się ICT. Jeśli jest ustawiona, to przy odtwarzaniu tej płyty na wyjściach analogowych odtwarzacza obraz ma zredukowaną rozdzielczość. W przypadku PS3 jest to redukcja do rozdzielczości 720x576.
 
Do góry