Rozciagniety obraz

bart3k_c

New member
Witam posiadam tv 32LG3000 i przez kilka dni moj lokalny operator tv kablowej (multimedia :) ) nadawaly dwa kanaly tvn turbo oraz tvn24 bardzo rozciagniete ze na tv mialem tylko polowe gornego obrazu widoczna..Rodzice na tv analogowym panasonica 100hz rozwniez mieli taki obraz..czym to jest spowodoawane? moj ojciec mi mowil cos ze kablowka przechodzi na nowy system tylko ze nie zapamietal nazwy i powiedzial ze beda potrzebne jakies docodery..bo od przyszlego roku maja byc niby wszystkie takie kanaly...Ale dziwil sie ze u mnie na tv jest rowniez rozciagniety.. Wiadomo wam cos o tym? Pozdrawiam
 
Zniekształcenia obrazu na TV 4:3 mogą brać się stąd że część programów przeszła na 16:9 a operator niedostosował tego dla odbiorców. Widziałem program TURBO (nadający w 16:9) na TV 4:3 gdzie osoby wyglądały jakby miały 3m wysokości. Jeżeli takiego faktu nie bedziecie zgłaszać operatorowi to uzna on że sprawy nie ma. Ja np. na swoim tunerze ustawiłem opcję która dostosowuje 16:9 do TV 4:3 tzn. ucina wtedy boki z obrazu 16:9 ale osoby mają "normalny" wygląd.
 

bart3k_c

New member
no wlasnie to wygladalo dokladnie tak jak mowisz..no tylko ze niby w moim regionie maja przejsc na ten drugi system a zmiana tych dwoch kanalow trwala rowno tydzien dla sprawdzenia czegos tam..i co bede musial zrobic jezeli przejda na ten 4:3 bo ogolnie w tv mam 4:3, 14:9, 16:9 oryginalny i 2 rodzaje zooma..czy jesli zmienie na 4:3 to bedzie ok?pozdrawiam
 
Dziś będę w mieszkaniu gdzie to zauważyłem i sprawdzę ale jeśli masz wybór proporcji obrazu to sprawdź na każdym. Chyba będziesz musiał dostosowywać ręcznie na tych kanałach. Chyba że będzie Ci działało auto.
 
Nie moge edytować poprzedniego postu więc piszę następny.
Byłem sprawdzic jak to teraz tam działa i okazało sie że kablówka dostosowała obraz do szerokiego grona odbiorców. Po prostu puściła ten program tak że na TV 4x3 widać czarne pasy u góry i na dole a na TV 16x9 jest wtedy obraz na całym ekranie.
Dzwonić więc trzeba do kablówki.
Chyba masz Panasonica więc na razie zmuszony jesteś ustawiać ręcznie przyciskiem ASPECT.
 
Ostatnia edycja:
Do góry