Rodacy pomocy!! LED 40" do 4K

PiLi

New member
Witam,
od 2 miesiecy rozgladam sie za jakims LEDem i powoli dostaje kota.
waham sie miedzy modelami (wady ktore podaje sa zaslyszane lub wyczytane)

Sharp LE810E (w saturnie LE820 miala obrzydliwe kolory- gosc stwierdzil ze TV jest na sklepowych ustawieniach, obraz z n-ki na kanale SD wielkie pixele - w tescie kiki pisal ze TV jest extra wiec podejrzewam ze gosc z saturna raczej ogarniety nie byl) jak jest z tym TV?

Sony EX700 - podobno kondensatory szit i generalnie po taniosci zrobiony

Sharp LE705 - slaby dzwiek i pilot paletka, slyszalem opinie ze ma tendencje do sie psucia

jestem otwarty na sugestie
zalezy mi na zeby to bylo cos energooszczednego i moglo sluzyc jako monitor do kompa

Preferowana wielkość matrycy: 40"
Preferowana technologia: LED
Preferowane marki: Sharp, Sony - niestety nie znam się na jakości obecnie produkowanych TV
Jaki sygnał: UPC cyfrowa z HD
Jaka odległość od ekranu: ok. 3,5-4m (TV)
Jakie urządzenia do podłączenia: komputer, dekoder mediabox HD, PS3
Jaka klasa cenowa: do 4000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: roznie - najwiecej po poludniu i wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: telewizor na ścianie północnej, okno na ścianie wschodniej, żaluzje i ew. zasłony
Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj 2 zalegaja :)
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: i tak i tak.
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: i tak i tak
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: zywe kolory, wyrazny obraz, zeby dawal mozliwosc grania na PS3 i mozliwosc korzystania jak z monitora komputerowego przez HDMI
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: Samsung Syncmaster T220HD - monitor 22" z tunerem (kablowka i PS3 przez HDMI, komp via DVI)

dzieki za pomoc
 

saszka123

New member
no właśnie który model lepszy:

Philips PFL 7605
Sharp le810

Ja się osobiście bardziej skłaniam do sharpa. Ale uprzejma prośba do wszystkich, którzy mają wiedzę o porówanie tych dwóch modeli.
 

PiLi

New member
znacznie więcej nowych rozwiązań ma Sharp 46 LE 810:


Witam,

Kiki liczylem ze wypowiesz sie w temacie jako expert. (czytalem test 820 :blagam:)
Szczerze mowiac zainteresowal mnie rowniez proponowany przez annddy'ego Philips. (dzieki)
Jak jest z awaryjnoscia tego sharpa? testowales moze tego philipsa? rozumiem ze z tych dwóch modeli do moich warunkow polecalbys Sharpa. roznicy w cenie praktycznie nie ma.
 

PiLi

New member
po co rozwarzasz miedzy Sharpami 810 i 705 skoro ten pierwszy to wyzszy model.

nowszy. inne rozwiazanie podswietlania - edge led i full led. pytanie ktore jest lepsze. 810 bardziej pasuje mi z tego wzgledu ze na razie nie bede podlaczal kina domowego do TV.
 

Wilga

New member
Lg 42le5500

Wydaje mi się ,że ten model jest wart polecenia
Podświetlenie segmentowe LED, DLNA.
W sklepie wyróżnia się dobrym obrazem.
Powinien jeszcze stanieć bo to bardzo nowy model.
Ma bardzo dobry kontrast i na stronach amerykańskich zebrał pozytywne recenzje
Nie widziałem jak działa na SD
Jeśli masz wiecej pieniedzy to wybrał bym LG 42LE8500.
Co prowada przy twojej odległości oglądania podel 46 calowy byłby lepszy
Pozdrawiam
 

PiLi

New member
Lg

Wilga
rozmawialem dzis z gosciem w sklepie tak na luzie i powiedzial mi ze w LG odklejaja sie szyby po 2 miesiacach :)
na 100% biore sharpa 810 lub philipsa PFL 7605
czekam jeszcze w nadziei ze kiki cos napisze :)
 

smooth

New member
Kurczę już miałem kupować LGSL9500 ale jak zobaczyłem tego nowego Phila to wymiękłem. Świetnie wygląda. Te 2 cale do zauważalna różnica w oglądaniu z 3,5 metra?
Ja kurde nigdy nie kupie tego TV. Co już jakiś wybiorę to wychodzi jakiś nowy model co mi w głowie zawróci. Ja zwariuje, je zwariuje... :)
 

PiLi

New member
Decyzja zapadla :)

dobra Panowie i Panie...
Kupilem w koncu sharpa, zrezygnowalem z ampilighta i mam nadzieje ze nie bede zalowal :)

Pierwsze wrazenie... kolory... WOW... po prostu WOW...
ladnie wspolpracuje z PS3. kanaly hd, szczena opada... SD, tez niezle... TVN podciaga pod 720p wiec zostaja paski gora dol.
do kompa jeszcze nie podlaczalem.
jeden problem jezeli chodzi o pliki mkv! - nie czyta niektorych filmow z dysku. (audio format not supported) przy niektorych slychac dzwiek ale nie ma obrazu i nie da sie przewijac filmu (wyglada jakby odtwarzal sie dzwiek w momencie do ktorego film jest przewiniety)
Druga sprawa to "zwiecha" podczas odtwarzania mkv. TV przestal reagowac na pilota dopiero wylaczenie glownym wylacznikiem przywrocilo normalne dzialanie.
Spotkal sie ktos z czyms podobnym lub moze ktos zna rozwiazanie?

mam nadzieje ze nie zaczne wkrotce zalowac zakupu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry