reklamacja Samsung LE27T51B

przemo13

New member
Mam telewizorek Samsung LE27T51B. Zakupiłem go jako "HD READY". Niedawno sprawiłem sobie "N" tv i pojawił się mały problem. Mój tv posiada tylko dvi i nbox wyswietla komunikat o braku hdcp i sugeruje przełączenia na Componenta. Po przełączeniu na Componet jest chyba wszystko ok, ale obraz jest brzydki. Znalzłem, że da się przełączyć nboxa w tryb DVI. Wtedy mogę oglądać bez problemu przez HDMI z nboxa i nie ma komunikatu.

Mam pytanie. Czy można na podstawie braku HDCP reklamować tv, który powinien byc hd ready? Mi się wydawało, że HDCP i częścią specyfikacji hd ready. A może mój tv ma hdcp, tylko nie działa dobrze z nboxem. Co o tym myślicie?

TV kupiłem rok temu w sklepioe dla idiotów. Gdyby się go udało mi zareklamować (oczywiscie jesli sa podstawy), to móbym kupic cos znacznie lepszego i juz nie w tym sklepie, bo miałbym gotówke, a poprzednio brałem na raty. Dzięki za pomoc i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Najprawdopodobniej to wina n a nie TV, także małe szansę na jakąkolwiek wymianę.
 
wiesz co jeśli na tv jest symbol Hd Ready, to tylko wtedy mozesz miec pewność że wszystko będzie grało z tv Hd, jeśli jest tylko Hd ready na karteczce przy tv w sklepie dla idiotów to nigdy nie wiadomo, to że o czymś nie wiedziałeś raczej nie spowoduje, zwłaszcza po tak długim czasie uwzględnienia twoich reklamacji, ostatnio byłem w sklepie dla idiotów i jeden klient szukał ładnego srebrnego tv Lcd, podstawą do wyboru dla niego był kolor, koleś wogóle się napewno na niczym nie znał, i pewnie kupił ładny tv ale moze się okazać ze tez nie HD ready, i co on tez mogłby zareklamować tv? chociaż dobry sprzedawca sam powinien zapytac do czego ma słuzyc tv i wyjaśnić wszystko ale takich jest mało, zwłaszcza w sklepach dla idiotów i euro
 

rafaello

New member
bor@s napisał:
telewizor HD Ready musi obsługiwać HDCP

http://www.eicta.org/fileadmin/user_upload/document/document1160754422.pdf

If the HD television receiver is intended to be used with HD sources (television
broadcasts) some of which require content protection to permit HD quality output, then the HD television receiver should implement an HDMI or DVI interface with support for HDCP (according to [16]).


Niestety, ale to wcale nie świadczy o tym, że tv z logiem HD Ready musi mieć HDCP. Pierwsze TV HD READY tego nie miały ...

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php?t37964.html

pzdr,
 
Do góry