Redukcja kabli -amplituner czy inne rozwiązanie?

frez

Member
Witam wszystkich i poproszę o fachową poradę.
Otóż ma w domu kilka urządzeń i za dużo kabli, a dojdą kolejne więc trzeba działać szybko.
W pokoju o powierzchni 20m2 mam:

- LED TV 46" Toschiba TL838
- Blu-ray LG BD660
- 5 głośników [do wymiany ale to w kolejnym etapie]
- jakaś stara wieża - bez we/wy optycznych
- będzie dekoder N-ki lub CP

Teraz sztukowane tak, że TV ma swój kabel audio do wieży i BR ma swój kabel - niestety muszę przepinać i mnie to bardzo denerwuje.
Pytanie jak w temacie - co w miejsce wieży? Koneserem muzyki nie jestem i tak jak to teraz gra wg mnie ujdzie ale lepsze nigdy nie zaszkodzi.

Budżet minimalny - żona chce nową pralkę :)

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kup amplituner AV to będzie to Twoja "jednostka centralna" - do niego podłączysz dekoder n-ki , telewizor ,blu-raya , komplet głośników ....
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Modeli jest cała masa ,zależy ile możesz wydać na amplituner rozpiętość cen jest też znaczna od 1 tyś - 10 tyś ,zależy to też od Twoich oczekiwań
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może Denon AVR 1513 (ok.1 tyś zł ) dość prosty w obsłudze ma 3 wejścia HDMI więc podłączysz sobie do niego urządzenia ,na pilocie przyciski Quick Select do częstego wybierania ulubionych źródeł ,duży czytelny wyświetlacz ,dość duża moc 5x 110 W ,amplituner obsługuje obraz 3D więc jest przyszłościowy - ogólnie nada się dla Twoich potrzeb ,a kosztuje nie wiele
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jakie kolumny będą podłaczone, masz juz jakis wybor? To tez wazne. Ile % muzyki, ile filmy? Taki zakup najlepiej dokonac kompleksowo lub jesli na raty to miec sprecyzowany wybor. POzniej okaze sie, ze kolumny jakie wybrales graja fajnie z innym sprzetem, a nie z Twoim.
Jakich oczekujesz funkcji od amplitunera?
 

frez

Member
Witam, przymiarka do kolumn TAGA 606 - ale tak jak pisałem zakup kolumn będzie w kolejnym etapie.
Co do funkcji amplitunera to najważniejsze jest żeby można było podpiąć do niego:
- TV,
- Blu-ray
- dekoder N-ki.
Jak widać wymagania niewielkie więc spodziewam się wielu propozycji niekoniecznie cenowo wygórowanych.
 

frez

Member
Dodatkowe pytanie - czy dekoder N-ki musi być podpięty pod ampli czy wystarczy spiąć go z TV, a TV z ampli optykiem?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ja mam dekoder nki spiety wylacznie HDMI do ampli, a z ampli leci HDMI do telewizora. Ampli mam z funkcją HDMI Pass Through,czyli nawet jesli amp jest wylaczony przepuszcza obraz i dzwiek do telewizora
 
Do góry