realizm kinowy 24 p w plaźmie Panasonic'a

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oglądałem i tak, i tak. Generalnie różnica w odbiorze nie jest duża, ale jest. Jednakże sądzę, że nie do zauważenia jeżeli nie masz możliwości sprawdzenia.
Film z BD wygląda świetnie również na TV bez 24p. PZDR
 

jaroslawp

New member
Dobre pytanie, sam jestem ciekaw. Jest wprawdzie takie demko w sieci (z koniem biorącym przeszkodę) ale jakoś do mnie nie przemawia.
 

sittek

New member
pooh1968 dzieki za konkretną odpowiedź. Może to oznaczać,że niektóre technologie poprawy obrazu są czasami robione po to aby nam zamieszać w głowach.....być może teoretycznie i technicznie obraz jest lepszy, ale czy naocznie i nausznie też??

biznes is biznes
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się, że tryb 24p został stworzony po to, żeby odtwarzać filmy tak jak zostały natywnie nagrane, bez żadnego dodawania klatek itp. W założeniu film jest nagrany 24 kl/s i DOKŁADNIE tak odtwarzany.
Natomiast czy warto czy nie inwestować w to dodatkowe pieniądze - to juz wybór odbiorcy:)

Ja dostałem tryb 24p w TV, niejako przy okazji (nie był on wyznacznikiem zakupu). Teraz kupiłem odtwarzacz BD i tego trybu po prostu używam. PZDR
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
w reklamówkach i zaleceniach firm jest napisane : "...Tryb 24p True Cinema zapewnia odtwarzanie filmów nagranych na płytach Blu-ray / HD DVD z oryginalną prędkością (24 kl/s)..."
Jest to tak ciekawe napisane,że jeśli nie było by tego trybu odtwarzanie nie byłoby zapewnione ??? :) A z Waszych wypowiedzi wynika,że widac równie dobrze..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry