radio internetowe w Onkyo

Gregory.d

New member
Witajcie,
od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Onkyo 616
Jednak dopiero teraz podłączyłem go do netu po kabelku.
I teraz pojawia się pytanie i prosba o wsparcie. Otóż amplituner mam połaczony z TV po HDMI w zwiazku z tym po właczeniu go na NET widzę menu na ekranie. Tam też wybieram stacje radia internetowego lecz jeśli wyłączę TV nie mogę słuchać radia.
Proszę o podpowiedź jak zrobić by było możliwe słuchanie stacji internetowych bez włączonego TV
Pozdrawiam Grzegorz
 

duzy213

Member
witam w menu ,,7 hardware setup,, w chodzisz w ,,HDMI,, i ,,audio tv out,, ustawiasz na off ,wychodzisz z menu i po sprawie ...
 

Gregory.d

New member
Dzięki. Wszystko ok jak piszesz ale jednocześnie nie pozwala mi ten zabieg na przekierowanie głosu z tv na amplituner. Czy jest zatem rozwiazanie pozwalające mi przekierować dźwięk z tv na Av i słuchać radia net bez włączonego tv?
 

duzy213

Member
Dzięki. Wszystko ok jak piszesz ale jednocześnie nie pozwala mi ten zabieg na przekierowanie głosu z tv na amplituner. Czy jest zatem rozwiazanie pozwalające mi przekierować dźwięk z tv na Av i słuchać radia net bez włączonego tv?
rozumiem że masz nowy tv tzn masz parę wejść hdmi...,proponuję wszystko podłączyć do tv a z tv optykiem do amplitunera i po problemie...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witajcie,
od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Onkyo 616
Jednak dopiero teraz podłączyłem go do netu po kabelku.
I teraz pojawia się pytanie i prosba o wsparcie. Otóż amplituner mam połaczony z TV po HDMI w zwiazku z tym po właczeniu go na NET widzę menu na ekranie. Tam też wybieram stacje radia internetowego lecz jeśli wyłączę TV nie mogę słuchać radia.
Proszę o podpowiedź jak zrobić by było możliwe słuchanie stacji internetowych bez włączonego TV
Pozdrawiam Grzegorz

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie możesz słuchać radia internetowego bez włączonego tv ?
Związek między jednym, a drugim jest taki jak między miesiączkowaniem pingwinów, a zorzą polarną.
Widocznie coś masz źle poustawiane w ampli.
Jeżeli masz np tablet czy smartfon to ściągmij sobie aplikację do sterowania ampli i tv nie będzie ci do niczego potrzebny.
 

Gregory.d

New member
Połączenia mam nastepujące
Tv z ampli po hdmi
Ps3 do ampli po hdmi
Net po kablu z rutera
Jeśli mam ustawione w ampi ze sygnał idzie z tv na ampli to po włączeniu net i wybraniu stacji radia internetowego każdorazowe wyłączenie tv wyłącza amplituner. Natomiast jeśli w ustawieniach ampli ustawie ze dźwięk z tv nie idzie przez ampli to wówczas owszem moge słuchać zarówno muzyki z ps3 jak i radia net bez włączonego tv. Niestety programy tv w tym ustawieniu nie idą przez ampli.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Połączenia mam nastepujące
Tv z ampli po hdmi
Ps3 do ampli po hdmi
Net po kablu z rutera
Jeśli mam ustawione w ampi ze sygnał idzie z tv na ampli to po włączeniu net i wybraniu stacji radia internetowego każdorazowe wyłączenie tv wyłącza amplituner. Natomiast jeśli w ustawieniach ampli ustawie ze dźwięk z tv nie idzie przez ampli to wówczas owszem moge słuchać zarówno muzyki z ps3 jak i radia net bez włączonego tv. Niestety programy tv w tym ustawieniu nie idą przez ampli.

Wszystko jest ok. Tak ma być i niczego nie zmieniaj. To normalne, że tv wyłącza ci ampli. Przecież działają funkcje CEC, choć pewnie jest możliwe wyłączenie opcji wyłączania ampli razem z tv. Musiałbyś pogrzebać w ustawieniach ampli. Niestety nie znam Onkyo i tylko domniemywam, że tak może być.
Zobacz sobie apk na smarta i gwarantuję, że tv nie będzie ci potrzebny.
Albo uruchamiaj sobie Net z pilota od ampli.
 

duzy213

Member
po co konsola do amplitunera???
połącz konsole do tv , a jak będziesz chciał sobie posłuchać przez amplituner to jak pisałem optyk i po problemie , ja u siebie sat i bd i dysk mam podłączony do tv i jest dobrze
tu masz ustawienia amplitunera ustaw i będzie ok
w w 7 hardware setup w HDMI ustawiasz hdmi control (richd) off
hdmi throug off
audio tv out off
u mnie działa wszystko tak jak powinno
edit tak jak piszę optyk załatwi twoje problemy...
 
Ostatnia edycja:

Gregory.d

New member
Ok podsumuję choć nie jestem pewien czy dobrze rozumiem.
Jesli podłączę PS3 i dysk zew do Tv i TV połaczę HDMI z ampli to wówczas poprzez sygnał powrotny będę wszystko miał pod oznaczeniem TV w Onkyo i wszystko bedzie mi szło na ampli. Jeśli zrobię HDMI na off to wówczas nie pójdzie, czy tak? Jeśli natomiast to samo ustawienie zrobię dodatkowo połączone po optyku to wówczas wyłaczony TV pozwoli mi odtwarzać dzwiek z netu czy dysku bez TV, czy tak?
 

duzy213

Member
inaczej, wszystko co podłączysz do tv dysk sat pena cokolwiek wszystko to co będziesz słyszał w tv jeśli puścisz optykiem do ampli będziesz słyszał w amplitunerze oczywiście po optyku a nie hdmi..., hdmi potrzebne będzie ci tylko do tego żebyś mógł widzieć menu amplitunera...
tak łopatoligicznie , chcesz słuchać neta odpalasz neta ,tv ci nie potrzebne chyba że chcesz coś grzebać w menu , po drugie ,oglądasz tv, grasz, oglądasz film, na ampku klikasz ,,tv/cd,, i masz dźwięk z amplitunera...
oczywiście z tyłu masz dwa wejścia optyczne w menu ampka pokazujesz i oznaczasz wejście i gitara..
 
Ostatnia edycja:

duzy213

Member
no zgłupiałem , no dobra co prawda nie mam ps3 ale jak oglądam filmy w zależności od filmu mam ścieżki 5,1 DD DTSy i inne pierdoły to czemu nie miało być w ps3 ?
 

duzy213

Member
to zabiłeś mi ćwieka ;-) , ale nie jest tak że jak pisałem że to co wchodzi to samo wychodzi ?? rozumiem że tv jest ,,stereo,, ale chyba producenci tv zakładali współpracę z amplitunerami , skoro cyfrowo wchodzi po hdmi 5,1 to czemu nie może wyjść optykiem też 5,1??

Edytowano przez Administrację 23.02.2015 10:08
 
Ostatnia edycja:
Do góry