Radia internetowe w amplitunerze

MsbS

New member
Przejrzałem właśnie kilka(naście) wątków o ampli i radiach internetowych i widzę, że niektóre (np. Denon) mają 'gotową' listę radyjek internetowych, których można słuchać.

Czy kojarzycie może, w których ampli da się samemu edytować listę stacji? Ewentualnie ampli, które ma 'w standardzie':
- dużą listę z różnymi 'narodowymi' radiostacjami, typu Shoutcast albo jeszcze lepiej TuneIn
- Digitally Imported (di.fm)?
 

mors111

Active member
Bez reklam
u mnie w Onkyo 609 w "gotowej" jak to nazwałeś liście jest kilkanaście/kilkadziesiąt tyś. stacji :D
każdą z nich można też wyszukać wpisując jej nazwę

stacje z innych państw też są , wybierasz tylko kontynent>kraj> rodzaj muzyki lub też "all station" i masz pełną listę z danego kraju ( u nas jest ich chyba z pińcet :D , albo i więcej , nie patrzałem ostatnio )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
Dodatkowo wpisując w przeglądarce na kompie IP ampa można samemu dopisać radyjka internetowe do listy ulubionych (do 40 pozycji) - ja tak dodałem między innymi parę kanałów DI.fm
[youtube]E6cZYdhkCvU[/youtube]
 

MsbS

New member
I o to chodzi, dzięki. 40 pozycji spokojnie mi wystarczy (kilkanaście z di.fm plus pewnie z 10 polskich plus jakieś 10 zagranicznych).

Czyli Onkyo 609 ma to, czego szukam. Jakieś inne modele?

I jeszcze drobne pytanko. Jak te stacje się wybiera (w sensie do odtwarzania)? Na LCDku się da, czy tylko On-Screen Display?
 

MsbS

New member
Problem w tym, że nie mam TV, a rozwijanie ekranu i odpalanie projektora, żeby włączyć radio jest raczej bez sensu :) Jeśli na wyświetlaczi pokazuje chociaż nazwę kanału, to sobie 'Next' / 'Previous' jakoś poradzę.

Z DI.fm w zupełności wystarczą mi te darmowe (nie mam konta premium).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
TV nie jest w zasadzie potrzebny. Jak masz "mądry telefon" :) i wi-fi w domu to pobierasz apkę i zarządzasz ampli z telefonu.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ta tylko najgorsze w tym jest to ,że Onkyo od najtańszych do flagowych i nie wiem jak u innych producentów, nie wyświetla nazwy wykonawcy i tytułu piosenki.To jest smutne i tragicznie głupie , bo głupi smartfon potrafi to pokazywać i nawet darmowa aplikacja na moim VT60-tune in, wyświetla te metadane.
 
Do góry