Radia internetowe w amplitunerach ?

PeterMac

New member
Bez reklam
4800zł za tego Denona 3310 to ja bym za niego nie dał, za 2800 Yamaha RXV1065 jest nie duzo gorsza no chyba ze zalezy Ci na radiu internetowym, to jak juz bym tak szalał to wolalbym dolozyc jeszcze 1000 i kupic Onkyo 3007.
 
Ostatnia edycja:

11mpp

New member
4800zł za tego Denona 3310 to ja bym za niego nie dał, za 2800 Yamaha RXV1065 jest nie duzo gorsza no chyba ze zalezy Ci na radiu internetowym, to jak juz bym tak szalał to wolalbym dolozyc jeszcze 1000 i kupic Onkyo 3007.

Właśnie radio internetowe to podstawa. Za sam amplituner dałbym pewnie połowę mniej, ale nie ma tańszych wersji z radiem. Denon jak dla mnie wygląda świetnie i zbiera sporo nagród. Brzmienie usłyszę dopiero w najbliższych dniach i wtedy zdecyduję. Mam nadzieję, że radio łatwo się konfiguruje i przełącza między kanałami.
 

11mpp

New member
Gdybym go w szafce zamknął... Wiem, że to żaden argument, ale Onkyo mnie odstraszają. Choć przesłucham (już to robiłem, ale w Saturnowych warunkach).
 

hanzoo

New member
hanzoo!

Napisz coś więcej! Na dniach planuję zakup Denona 3310, pewnie trochę przestrzelę, bo drogi, ale wolę przestrzelić, niż potem żałować. Jak to jest z konfiguracją radia internetowego? Wiem, że przez stronę radio.denon, ale nic poza tym. Czy np. da się słuchać znanego z gadugadu openfm? Czy zwykłe przełączanie się między kanałami sprawia jakiś problem, czy jest łatwe?

I generalnie, kto wie, jak się ma Denon do wymienionych w tym wątku amplitunerów - czy i dlaczego warto dopłacać?

Radio ma ok 200 stacji po polsku ,z czego czesc jest radiami
internetowymi a czesc naziemnymi. Formaty aac i mp3 o jakosci do 160k.Dziala to wszystko wysmienicie tak samo
jak podlaczony hdd z flaczkami.Do tego oczywiscie mozliwosc
streamowania z wmp lub tversity ale mi sie osobiscie podoba
to ze nie musze wlaczac kompa by posluchac muzy lub radia
rano przed wyjsciem do tyry.
Polecam 3310 choc dziwi mnie czemu roznica w wadze jest tak duza w porownaniu do 3808 ( pare dobrych kilo) co pewnie ma odzwierciedlenie w jakosci odtwarzania.Dlatego zdecydowalem sie na 3808 tym bardziej ze ma dodatkowo tylni port usb co by mu kable tylko z tylka wystawaly :D
 
Ostatnia edycja:

fotokrak

New member
Od ver. 1.06 datowanej na poczatek 2008r nie ma problemu z DTS Bomb. Moj ma wgrana ver. 1.08 koniec 2008r to tak od siebie wyprzedzajac nastepne pytanie :d.
ver. firmware sprawdza sie bardzo łatwo-na amplitunerze wciskasz i przytrzymujesz przycisk Display a nastepnie przycisk Standby (wl/wyl), rowniesz w amplitunerze...

ps
wszystkie obecnie sprzedawane 905tki z gwar. EIC posiadaja nowe firmware od 1.08 wzwyz...

Też mam 905, a jak aktualizować soft, mój jest: Main Version 9 1.01/08801A
na stronie onkyo nie widzę żadnego upgrade

PS
kto szuka ten znajduje, znalazłem link do nowego softu ale trzeba użyć laptopa z RS232, ja piernicze ale mieli pomysł gdzie ja takiego laptopa teraz znajde wszytko na USB i lan leci
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=13494013#post13494013

Jestem też zalogowany na stronie onkyo tuner ale też nie widzę żadnych info na temat upgrade :( da się czy nie?
http://onkyo.vtuner.com
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
poszukaj na allegro kabli albo jakies przejsciówki USB/RS232 bo takie chyba wystepują. nie wiem natoamist na ile jest to bezpieczne przy flashowaniu ale skoro wykryje itd to powinno dać rade.
 

fotokrak

New member
HM, przejsciówka, no niby fakt, powinienem gdzieś takie cudo mieć w pudle na kable, bo kiedyś serwisowałem urządzenia POS znaczy kasy sklepowe, i to działało, ale trochę boje się tego używać do onkyo, bo a nuż coś pójdzie nie tak, właśnie grzebie po niemieckich i angielskich forach, piszą że przejściówki działają, tylko trzeba ew zmienić w ustawieniach przejściówki by był to Com 1 do 3, bo zazwyczaj wywala 16 - 17 a tego oprogramowanie już nie obejmuje, ten sam program mieliśmy gdy serwisowaliśmy sklepy :/

Wspominają również ze niemcy rozdawali darmowe płyty którymi można było upgradować z playerów DVD po optycznym.
Ja pierdziu, wszytko się upgraduje po sieci a te matoły RS zrobili.
na razie grzebie w newsach początku zeszłego roku, zeby nie tracic wątku, jak ktoś wie coś z praktyki to Please, solution welcome :)
 

hanzoo

New member
Tak w ramach updatu w denon radio mozna dodac kazda dowolna stacje radiowa ktora ma adres internetowy a pozniej
ampli bedzie ja streamowal.
 
Do góry