R82/S81 - różnice

michallo

New member
Chciałem wybrać telewizor dla rodziców.
Zastanawiam się nad tymi modelami. S81 kosztuje w granicach 1800-1900 zł R82 około 2300

Oglądany będzie z nich sygnał najczęściej z anteny analogowej(jedynka, dwójka, polsat). Wewntyalnie z dvd/divx jakiegos z hdmi. Czy będzie jakaś większa różnica pomiędzy tymi dwoma telewizorami? Rodzice nie są zbyt wybredni, ale czy będą one sobie jakoś radziły ze słabym sygnałem analogowym? Czy jest coś jakaś ważna funkcja dla której byłoby warto dopłacić do droższego modelu w przypadku moich rodziców?
 

zbychoo

New member
Jeśli tylko analogowa to raczej nie kupuj,obraz jest fatalny jeśli nie potrafisz go skonfigurować.
Mówiąc o fatalnym obrazie mam na myśli że oglądac to,ze wzglęgu na wielkość ekranu,trzeba z dużej odległości,oraz....
Jeśli ktoś ma problemy z tzw."techniką" to doprowadzenie do tego by obraz w samsungu był porównywalny z "normalnym" telewizorem nie jest łatwe.
Ustawienia fabryczne są może i dobre ale na cyfrowy.
Tu w pierwszym rzędzie trzeba zlikwidować cyfrową redukcję szumów,w przeciwnym wypadku np.twarze będą rozmazane.Może gdyby można było nią płynnie regulować tego problemu by nie było.
Drugą sprawą jest ustawienie właściwego kontrastu,ostrości i jasności.
Zamiast mieć to na pilocie,trzeba wchodzić w ustawienia i tam dopiero regulować.No i lepiej wyłączyć,jeśli chodzi o kontrast,automat.
Trzecią jest rozmiar obrazu.Ponieważ stacje róznie nadają a telewizor jest panoramiczny trzeba zrezygnować w wiekszości przypadków z autoszerokości oraz z 16:9 i własnoręcznie ustawic powiększenie (żmudne),wiedząc o tym że część obrazu będzie obcięta.Na szczeście dotyczy to z reguły programów studyjnych,nie wszystkich.
No i czwarta.Czerń obrazu.Pełnej nigdy nie będzie.Taka natura lcd.
widac to szczególnie w ciemnych scenach filmów.
Jeśli więc rodzice nie boją się wyzwań to kup ale nie kieruj się przy wyborze
obrazem w sklepie.Musisz toto wziąć do domu i tam spokojnie bez nerwów skonfigurować,najwyzej oddasz.
Jeśli zaś nie chcesz mieć z tym kłopotów (oraz z rodzicami) kup kineskopowy.
To co napisałem dotyczy zwykłego sygnału.Z sygnałem z dvd i cyfry
wiekszości z tych problemów nie ma ale to nie znaczy że też nie trzeba tego tv poddać konfiguracji.
Ponieważ jednak sygnał jest o niebo wyższej jakości nie jest to takie żmudne.
Co do do pytania.R-ki maja lepszy kontrast (ważne)
 
Ostatnia edycja:
Do góry