Quadral Quintas 500 - pytania do posiadaczy

kris_wormwood

New member
Witam,

Po długich poszukiwaniach, sprawdzaniu, słuchaniu i wertowaniu internetu, w końcu od piątku cieszę się pierwszym zestawem KD. Kupiłem w dosyć atrakcyjnej cenie zestaw Onkyo 605 + dvd 405 + QQ500.

Po szybkim rozstawieniu w świeżo wyremontowanym pustym pokoju (echo) stwierdzam, że nawet bez suba dźwiek w filmach jest dla mnie akrakcyjny, natomiast w przypadku muzyki jest strasznie niewyraźnie. Jeżeli słucham w miarę cicho muzyki w stereo przy Pure Audio, to może jeszcze być, natomiast przy mocniejszym rozkręceniu wszystko zamienia się w jeden wielki i niewyraźny hałas.

Mam pytanie do użytkowników ww QQ500:
- jakich kabli użyliście do frontów (spotkałem się z opinią, że te z zestawu są OK, a grubsze, np. 4mm zamulają głośniki. Akurat w pudełku z fromtami nie miałęm żadnych kabli z surroundy z centralnym zapakowane były z kabelkami ok. 1,5 mm w zestawie)
- czy dociążaliście fronty? Dawaliście podstawki, np. z marmury czy innego, lub kłądliście jakiś ciężar na wierzch głośników, żeby zniwelować drgania?
- w zakupionym Onkyo 605 jest opcja konfiguracji głośników i możliwy wybór impedancji 4 i 6 Ohmów. Jeżeli Quadral podaje dla tych głośników impedancję 4...8 Ohmów, to jak ustawienie na 4 i 6 Ohmów wpłynie na zachowanie głośników? Ja różnicy na ucho nie stwierdziłem, ale może zdrowiej dla wzmacniacza/głośnikó jest wybrać którąś opcję?
- czy echo w pomieszczeniu może aż tak drastycznie wpływać na odsłuch stereo jeśli filmy brzmią OK?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Do góry