QQ5000 + Amplituner...tylko jaki?

laki1993

New member
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu rozważam zakup kina domowego 5.1. Będzie używany w pokoju ok. 18m2 (3,9x4,4). Tv 30%(szczególnie mecze), filmy 30%, muzyka 30%, ps3 10%.
Głośniki zdecydowałem że to będą właśnie quadral quintas 5000.
Zastanawiam się jaki amplituner będzie najlepszy do tych głośników. Kto miał styczność z tymi właśnie głośnikami i może się podzielić opinią, nie ukrywam że szczególnie zależy mi na opiniach posiadaczy tego modelu.
Zastanawiam się także czy nie lepiej kupić nowe głośniki ale amplituner używany, który będzie jeszcze na gwarancji? Wychodzi zawsze te parę stówek taniej. Co o tym sądzicie?
Środki jakie mogę przeznaczyć na sam amplituner to +/- 1500zł. Proszę o propozycję.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bezpieczniej jest kupić nowe głośniki gdyż nie wiesz co Twój poprzednik z nimi robił więc jeżeli masz okazję kup kolumny nowe

Wszystko zależy za ile możesz kupić używany amplituner i jaki jest jego stan - najtańsza nowa sensowna propozycja to Pioneer VSX -332 ok.780zł lub Denon AVR 1513 ok.1000zł
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli masz około 1500zł na amplituner to ja bym kupował nowy : np. Denona 1713, Marantza NR1602, HK AVR 165. Jesli chodzi o kolumny quintas 5000 to ich osobiście nie słyszałem, ale w tej klasie cenowej są często polecane.
 

laki1993

New member
Hmm.. No racja raczej zostanę przy nowych urządzeniach.
A co polecicie z tych modeli :

DENON AVR-1612

AVR-1513

Denon AVR1612


Czy może:

Yamaha RX-V473

Denon 1713
? hm. Może i niezła opcja, ale ponad 2000zł... Ale godne uwagi. Dzięki.
 

JanekM

New member
DENON AVR-1612 - solidny ampli, dobry w muzyce, polecany tu na forum, model wychodzący,
więc cena bardzo atrakcyjna

Denon AVR1713 - właściwie następca AVR1612, dużo wyższa cena, a w sumie kilka dodatków "sieciowych", każdy sam musi ocenić, czy warto za to aż tyle dopłacać

AVR-1513 - to z kolei następca AVR-1312, czyli podstawowy model, stąd najniższa cena.

Czy może:

Yamaha RX-V473 - to model drugi od dołu wśród ampli yamahy, następca 471, jeśli nie będzie za bardzo obciążany to pewnie wystarczy.

Ja bym stawiał na Denona 1612, bo sam go chyba kupię do takiego samego pomieszczenia jak Twoje.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Denon AVR-1713 nie kosztuje ponad 2000zł. W Łodzi są dwa miejsca gdzie można go kupić za 1700zł. Najlepiej napisz do blackninja da Ci dobrą cenę na cały zestaw. Tego modelu Yamahy bym nie kupował. (oczywiście to moje zdanie)
 

_drobny

New member
dokładnie, cena niedawno to ok 1700 PLN. zapytaj blackninja, ma dobre ceny :)

ja przed zakupem amplitunera też myślałem, że nie będę korzystał z DLNA i nie będzie mi to w ogóle potrzebne. teraz sobie nie wyobrażam... mega wygoda.

fajna jest jeszcze aplikacja na Androida Denona do sterowania sprzętem.
 

laki1993

New member
Macie racje. Sprzęt planuje kupić na lata więc jakiś kompromis musi być.
Dzięki bardzo wszystkim za podpowiedzi i odpowiedzi. Decyduję się na DENONA AVR-1713 + Quadral Quintas 5000. U kolegi wyżej gra rewelacyjnie więc mam nadzieję że u mnie też tak zagra. A z racji tego że lubię gadżety (mam też SGS2 więc na androida jest wiele ciekawych aplikacji), a ten amplituner zawiera ich masę, jest to dla mnie tym łatwiejszy wybór.
 
Do góry