pz800 docieranie???

VixS

New member
czesc
tylko sie nie smiejcie OK?
kumpel powiedzial mi ze jak juz postawie plazme w domku i wszystko podlacze to musze ja pozniej przez 10 dni "docierac"
czyli wszystko na umiarkowanych ustawieniach, wlaczyc jakis film na DVD, ustawic obraz tak zeby nie bylo czarnych pasow i tak ma chodzic przez jakies 10 dni bez przerwy ( oczywisci kiedy nie ogladamy czegos ).
I ze film lepszy od jakiegos tam kanalu bo nie "wypali" logo w rogu ekranu jak bedzie gral przez cala noc.
I tu pojawia sie maly problem:

czy on ma racje czy jaja sobie ze mnie robi???? *tylko sie nie smiac*
pozdro
vixs
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdybyś trochę przejrzał forum, to byś wiedział. Ogólnie rzecz biorąc kolega ma rację z jednym wyjątkiem. Teewizor nie musi grać bez przerwy. Chodzi o jakiś 200-300 godzin nieco ostrożniejszego używania. Choć później też nie zaszkodzi pamiętać o zasadzie wypełniania ekranu obrazem i unikania stałych elementów. Przy czym unikać, nie znaczy unikać za wszelką cenę. Płodozmian kanałów wystarczy.

ArtS :)
 

forzainter1g

New member
Odp

To nadal Panasonic sie z tym nie uporal?? 800 to nowa seria.
Dlatego nidgdy bym nie kupil Plazmy nawet Kuro zeby byc niewolnikiem wlasnego sprzetu:D.
Kupywalem kiedys z kumplem sprzet ja kupilem Sony x3500 on Pioneer Kuro 4280xd i pozniej mu pokazalem forum i stwierdzil cytat:p:
Co ja zrobilem moglem tez brac tego Soniaka.I tak sie bawil w oszczedzanie 1-2 dni pozniej stwierdzil w dupie z tym jak ma sie zepusc to sie zepsuje i telewizor choddzi juz prawie rok i 0 powidokow a wogole go nie oszczedzal cale dnie chodzil Mowil ze nie raz zasnal przy TVN 24 i nic.
Oczywiscie nie testuj tak swojego sprzetu:D:D:D :pbo lepiej oczywiscie uwzac ale tak jak mowilem 300 godz ogladania to jest duzo ile ogladasz telewizji dziennie dajmy te 3 godz to jest 100 dni ciaglego uwazania,oszczedzania i denerwowania sie ze nie mozesz tego poogladac tamtego bo moj drogi telewizor sie zepsuje:(.
Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Wszystko zależy od podejścia, a kolega ArtS007 ma bardzo delikatne i ostrożna podejście ;) Ja te 300h uważałem nieco - to jest zmniejszyłem nieco nastawy i unikałem dłuuuuuugiego wyświetlenia stałych obrazów - wypalaczy, choć od logo stacji tv nie uciekałem i spoko, a teraz śmigam jak się patrzy, nie oszczędzam, pali się tvn 24 godzinami, comedy central, co tam jeszce... ;) "dopasowanie obrazu" mam na auto więc zazwyczaj jest na całości wyświetlany, choć owszem bywają wyjątki ostanio miałem taki przy problemach z oglądaniem filmu z divixa ;) była taka panorama, że nawet na zoom 3 nie wypełniało :D nie mówiąc wtedy o pikselozie ;)
 

VixS

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

pz800 i bede mial za pare dni:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Selbstverstand

New member
Mam plazmę Panasonic'a (TH42-PA50) już prawie trzeci rok i na początku wogóle nie przejmowałem się żadnym "docieraniem". Nie zwracam również uwagi na czas wyświetlania się stałych elementów obrazu jak właśnie znaczki stacji telewizyjnych czy też żółte trójkąciki. Pomimo tego absolutnie nic się nie wypaliło.

Widzisz forzainter1g, jednak Panasonic już sobie dawno z tym poradził i dlatego w tym czasie nie stosował systemów mających zapobiec wypalaniu się panelu. Podczas gdy np. Samsung'om wystarczało zaledwie ok. pół godziny aby powstał tzw. powidok:!:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amarok

New member
Docieranie PY800/PZ800

Mam PY800 od miesiąca. Żadnego docierania nie stosowałem. Jeśli bardziej odpowiadał mi na danym kanale format z czarnymi pasami, to tak oglądałem bez ograniczania się (tzn. kilka godzin dziennie). Póki co żadnych niepokojących zjawisk (odpukać!) nie doświadczyłem.
 

forzainter1g

New member
Selbstverstand to znaczy ze masz szczescie a nie ze to jest bez awaryjny sprzet bo tamte Panasonic to co drugi mial problem powidokow.
Ale ogolnie ujmujac:1 z dwocch najwiekszych wad plazm zostala juz praktycznie wyeliminowana!!
Troche poczytalem pogadalem i zdaje sie ze najnowsza seria Panasonica uporala sie z problem powidokow.
Pioneer juz tego problemu nie ma od poprzedniej serii.
Niestety Samsung nawet w swojej najnowszej serii ma problem powidokow.
LG nie mam zadnych informajci.
Pozdrawiam i zycze kupna bezawaryjnej plazmy:grin:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Po prostu przez te trzy lata wszystkie powidoki nałożyły się na siebie. Wyłącz sygnał, zgaś światło i zobacz, czy masz jednolitą matrycę. Bo przy zwykłym oglądaniu w dzień to się nic nie zobaczy. A takie gadanie, że Panasonic sobie dawno z tym poradził nie jest prawdą. To jest efekt długiej eksploatacji w normalnych warunkach.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jeżeli będxzie musiał aż tak się przyglądać, by zobaczyć powidoki, to zapewne nie bedą mu przeszkadzać na codzień ;)
 

skunk80

New member
Ja mam Telewizor plazma Panasonic 42" viera TH-42PV8P mam go już ze 2 tyg i nic wcześniej nie czytałem o żadnym docieraniu i tego nie robiłem ani nie będę robił , oglądam tv na najlepszych ustawieniach i przez ten czas może był wyłączony z 12 godz. bo się nauczyłem zasypiać przy telewizorze a w dzień mała ogląda bajki , a potem ja gram na x-box-ie 360 . Jak myślicie po jakim czasie takiego używania będę musiał zacząć oglądać się za czymś nowym ? Głównie chcę żeby wytrzymał mi ten rok bo potem i tak kupię nowy 50" a ten sprzedam bo co roku zmieniam TV .
Pozdro
 

Jaronimo

New member
ArtS007 napisał:
Po prostu przez te trzy lata wszystkie powidoki nałożyły się na siebie. (...)

ArtS :)

Właśnie się nad tym zastanawiam czy loga stacji telewizyjnych nie uszkadzają matrycy bo wsszystkie są w prawym górnym rogu i są statyczne ?
Mimo zmiany kanałów zawsze w tym samym miejscu coś statycznego "świeci"
 

Dziura.m

New member
ArtS007 napisał:
I stąd te legendy o ich braku.

ArtS :)

Witam Cię ponownie .
Faktycznie masz racje jesli wyłącze tv zgasze swiatło i przyglądne sie matrycy z odległości hmm bardzo bliska ( ja wiem moze 10 cm ) i wiem w którym miejscu szukać ( oglądam nałogowo tenis aktualnie nocne transmisje z USOpen no i znaczek eurosportu ) to widać .Pytanie tylko jest następujące kto podchodzi do ekranu (najmniejsze taki jak mój 42") na taką odległość ?
Druga sprawa juz stricte docierania czy tryb ECO ktory jest zaimplementowany w py800 (korzysta z czujnika na froncie dla kontroli jasnosci pomieszcenie i dynamicznie steruje kontrastem i jasnoscią chyba CATS sie to nazywa ) bedzie wg Ciebie odpowiedni dla tego dicierania (jakoś tak w myśl zasady ze lepiej być ostrożnym i zapobiegać ) zwazywszy ze odbiornik pracuje głownie wieczorami kiedy jest ciemno.
Pozdrawiam
 

Dziura.m

New member
Witam
Tak wiec zatem zrobie tylko to około 300 godzin (tak to ogólnie tutaj zalecają) to strasznie długo.
Cóż moje rozumowanie szło w tym kierunku ponieważ zakładałem ze raczej odbiornik pracuje późnymi wieczorami zatem w ciemnym pomieszczeniu ale....
Zdam się jednak na bardziej doświadczonych
Dzięki pzdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W ciemnym pomieszczeniu oczywiście nie będzie mocno świecił na Eco. Jeśli takie masz warunki, możesz pozostawić Eco. Co do 300 godzin. To nie jest tak, że przez 300 godzin masz np. 50% ustawień, a w 301. godzinie ustawiasz już np. 80%. Możesz płynnie zwiększać ustawienia już po upływie powiedzmy 100 godzin. Nikt tak naprawdę nie wie ile godzin jest potrzebne, aby gaz się na pewno poprawnie uformował. Nikt też tak naprawdę nie wie, czy to zmniejszanie ustawień coś daje. Jednak na pewno nie szkodzi. Dużo ważniejsze jest dbanie o to, aby obraz był w miarę możliwości pozbawiony stałych elementów oraz wypełniał cały ekran.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dokładnie i co do uformowania gazu, to jeszcze zależy to pewnie nie tylko od czasu ale i obrazów wyświetlanych w tym czasie, czy jaśniejsze czy ciemniejsze, jak długo itp np czy dana "komórka" z gazem ma do wyświetlenia jaśniej czy ciemniej itp ;)
 
Do góry