pytanie od ambitnego poczatkujacego

joa21

New member
dziekuje za informacje

HDR-SR 12E - czy jest taki model jesli chodzi o parametry, zgodny z tym, ale bez aparatu fotograficznego - wolalabym nie placic za cos z czego nie bede korzystac (serio, nie jestem osoba pstrykajaca zdjecia komorka i podobnymi przedmiotami, wole nie miec zdjecia niz... ;))

kolejne pytanie: czym sie rozni cmos i ccd? :mrgreen: bo to, ze powinno byc wiecej przetwornikow (3) to wiem
 

nagdob

Member
Bez reklam
joa21 napisał:
dziekuje za informacje

HDR-SR 12E - czy jest taki model jesli chodzi o parametry, zgodny z tym, ale bez aparatu fotograficznego - wolalabym nie placic za cos z czego nie bede korzystac (serio, nie jestem osoba pstrykajaca zdjecia komorka i podobnymi przedmiotami, wole nie miec zdjecia niz... ;))

kolejne pytanie: czym sie rozni cmos i ccd? :mrgreen: bo to, ze powinno byc wiecej przetwornikow (3) to wiem

Przyznam, że trochę mnie dziwi ta wypowiedź. Skoro nie wiesz (jak piszesz) nic na temat kamer itp. to od razu słowo krytyki za aparat w kamerze jest co najmniej śmieszne. Wiadomo, że nie jest to cyfrowa lustrzanka, ale zdjęcia robi całkiem nie złe, a na wystawę nie muszą się nadawać.
Co do tej kamery to nie ma wersji bez aparatu. po prostu nie musisz z niego korzystać. Co do przetworników to jest to kwestia elektroniki, uważam, że rozwiązania Sony są lepsze.
 

joa21

New member
przykro mi, ze zle odebrales moja wypowiedz, nie takie bylo zamierzenie, po prostu dla mnie jedynym slusznym aparatem jest lustrzanka (cyfrowa czy nie cyfrowa, to juz mniej wazne)

szkoda, ze nie ma bez aparatu, bo az takiej kwoty nie chce wydawac (ponad tysiac wiecej), wolalabym cos rownie dobrego, ale bez aparatu, co oznacza nizsza cene
 

huling

New member
Jak obliczyłaś, że aparat w tej kamerze kosztuje ponad 1000 zł? Przecież to w zasadzie kwestia oprogramowania i dodatkowego guzika. Ja też wolę zdjęcia z lustrzanki, ale nie zawsze chce mi się nosić wszystko ze sobą (chyba, że jesteś japońskim turystą z ubiegłego wieku :-D ).
Zauważ, że producenci lustrzanek też zaczynają dodawać funkcje kamery do swoich aparatów. I co wtedy - nie kupić dobrego aparatu tylko dlatego, że ma możliwość nagrywania video?
 

joa21

New member
hihi :grin: nie policzylam, ze kosztuje 1000 tylko jest o ponad tysiac drozszy od budzetu, ktory przewidzialam na kamerke :mrgreen:

a z tymi filmami w lustrzankach to mnie wkurzyli :roll: ale coz, kazdemu chodzi tylko o zarobek :twisted:
z reszta w najblizszym czasie bede inwestowac w obiektywy niz zmieniac puszke :)
 

nagdob

Member
Bez reklam
joa21 napisał:
hihi :grin: nie policzylam, ze kosztuje 1000 tylko jest o ponad tysiac drozszy od budzetu, ktory przewidzialam na kamerke :mrgreen:

a z tymi filmami w lustrzankach to mnie wkurzyli :roll: ale coz, kazdemu chodzi tylko o zarobek :twisted:
z reszta w najblizszym czasie bede inwestowac w obiektywy niz zmieniac puszke :)

W takim razie przenieś się lub załóż nowy temat o kamerach SD. Za tą kasę, a nawet dużo mniejszą tylko kamery SD.
Tyle z mojej strony.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
E, no nie bez przesady. W tej cenie też kupisz dobrą kamerę HD. Czemy jesteś taki radykalny - albo sony albo nic.
Canon HF100 - kosztuje około 2500 zł. - masz tam wbudowane 16 GB RAM - dokupujesz potem drugie 16 i na początek starczy.
Panasonic HS9 - kosztuje około 2500 - dysk twardy 60 GB +możliwość stowowania kart - mam od pół roku, przeżyła wyjazd do Anglii, komunię córki i dopiero mam pół dysku zajęte(kopie oczywiście na płytach DVD)
Panasonic SD9 - około 1800 złotych - identyczna z powyższą , ale tylko na karty
Canon HV30 - około 2500 - 2700
Canon HG10 - około 2000 - 2500 - z dyskiem twardym 40 GB
Jest w czym wybierać. PZDR​

joa21 napisał:
kolejne pytanie: czym sie rozni cmos i ccd? :mrgreen: bo to, ze powinno byc wiecej przetwornikow (3) to wiem

Podobno cmos jest lepsze - bo lepiej się zachowuje w gorszym oświetleniu, a CCD jest lepsze - bo lepiej odwzorowuje kolory. Tak naprawdę to wszystko zależy kto z jakim przetwornikiem kupi kamerę - będzie chwalił jego zalety. Generalnie nie patrz na to:) PZDR
 

bemx2k

New member
pooh1968

Blad kolego , Canon HF100 nie posiada wbudowanej pamieci 16GB , tylko drozszy model Canon HF10
zreszta z roznicy w cenie wychodzi na to ze Canon za owe 16GB chce sie nachlpac , za owa roznice mozna kupic karty 2x16GB + 1x8GB .


Jesli ktos nie ma urazu do kaset DV to Canon HV30 najlepszy typ
 

Gucio50

New member
Bez reklam
joa21 napisał:
.. ... ...tylko jest o ponad tysiac drozszy od budzetu, ktory przewidzialam na kamerke ... ...

1. Aparat w tej kamerze jest 10MPix i jest naprawdę dobry.
2. Jak jesteś biedna to kup albo SR11, jeżeli bardzo to niezła jest Practica za 900zł, też HD. :krol:


Szczerze mówiąc ta Practica na tym forum zbiera całkiem niezłe opinie.
Canona i tym podobnych bym nie kupił, skoro mozna dostać Sony HDR za 2000zł
Popatrz na skapiec.pl
 
Ostatnia edycja:

joa21

New member
wracam po krotkiej przerwie...

czy canon hg10 ma ten sam mechanizm co hv 20/hv30 i rozni sie tylko tym, ze jedno to dysk a drugie to kasetki?
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
joa21

Jaki mechanizm ?? skoro jedna ma dysk twardy a druga jest HDV
to jak moga miec wspolny mechanizm ???

uprzedzajac kolejne pytanie

powiem

z w/w kamkorderow HV30 oferuje najlepszy obraz
 
Ostatnia edycja:

joa21

New member
to jak nazwac to cos co jest odpowiedzialne za robienie zdjec? bo to nie jest tylko optyka, ale to jest oddzielne od nosnika

o hv 30 wiem, ale osobie, ktora zaplaci za kamerke nie podoba sie typ nosnika ;)
 

viValdi

New member
Bez reklam
To co robi zdjęcie to przetwornik obrazu, inaczej sensor.

Cała ścieżka przetwarzania obrazu w kamerze składa się z:
  • obiektywu
  • sensora
  • procesora obrazu
  • nośnika
Zatem nie tylko sensor ale i procesor obrazu jest między obiektywem a nośnikiem. To procesor obrazu koduje albo HDV albo AVCHD i właśnie w tym miejscu są duże różnice - nawet jeśli cała reszta jest taka sama.
 
Do góry