Pytanie o ustawienie tylnych satelitek 7.1

wig

New member
Cześć,
Mam drobną zagwozdkę. Otóż dokupiłem 2 małe satelitki aby dołożyć je do aktualnie posiadanego zestawu 5.1 i zrobić 7.1.


Przy czym pomieszczenie w którym znajduje się kino to jest strych i praktycznie od razu za kanapą zaczynają się skosy dachowe (widać to na zdjęciach poniżej). W związku z czym mam pytanie czy usytuowanie tylnych głośników surround niejako schowanych za plecami kanapy i grających "do góry" zamiast normalnego usytuowania ich tak jak bocznych surround ma w ogóle sens? Czy dobrze zakładam, że dźwięk i tak będzie odbijał się od tych skosów?


 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Haha Kolego @wig to nie bilard, zazwyczaj unika się pierwszych odbić 😄, daruj sobie, lepiej mieć dobre 5.1 niż do kitu 7.1.Pzdr
 

wig

New member
Haha Kolego @wig to nie bilard, zazwyczaj unika się pierwszych odbić 😄, daruj sobie, lepiej mieć dobre 5.1 niż do kitu 7.1.Pzdr
ja wiem, że trochę śmieszne jest to pytanie, bo generalnie to niezgodne "ze sztuką" ale skoro te tylne głośniki są głównie efektowe to czy będzie różnica w odbiorze w zależności od tego jak one będa usytuowane w tym przypadku?


Jak daleko powinny być one "odsunięte" od słuchacza?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
No nikt na100% nie odpowie Ci na te pytania, Twoje pomieszczenie przez skosy jest trochę nie ustawne. Nikt nikomu nie karze budowac systemu według sztuki🤣zrób parę testów i ustaw tak jak dla Ciebie jest najlepiej, i wszystko w temacie. Pzdr
 
Do góry