Pytanie o plazmę Panasonic

arekmiz

New member
Wiele się naczytałem. Na grupach dyskusyjnych, na forach internetowych... O wyższości LCD nad plazmą i odwrotnie... :) O wyższości FHD nad HDR i odwrotnie... :) O wygrzewaniu i prądożerności plazmy. O słabych kątach widzenia i słabej czerni w LCD. O wyższości świąt jednych nad drugimi.... :cool:

No i postanowiłem. Kupuję:
1. Plazma
2. Panasonic
3. FHD
4. 42 lub 46 cali (ale bardziej 46, tylko żonę trzeba przekonać) :D

I pozostaje wybór konkretnego modelu - czyli jakie są tam funkcje, jakie
bajery, jaki marketingowy "bełkot"... :rolleyes: Oczywiście najdroższych serii Z
czy V nie będę kupował, bo nie w głowie mi chwalenie się przed sąsiadami. :p Seria S to coś przeczytałem, że nie jest w pełni HD, bo wyświetla mniej linii. :wink: Zostaje zatem seria G. I tu pojawia się problem bo w tej serii
jest kilka modeli. Są modele G10, G15. Są modele z różnymi literkami na
końcu. I wreszcie jest model GW10 (chyba nie na polski rynek - ale jest na Allegro, firma z Bydgoszczy). Ten model różni się m.in. od innych tym, że
oprócz DVB-T, DVB-C ma także DVB-S. Czy możecie mi, Koledzy fachowcy, opowiedzieć co daje ten tuner satelitarny? Z czym to się je? Gdzieś w jakiejś niemeckiej specyfikacji było napisane, że to nawet DVB-S2. Czy wystarczy zatem wetknąć w gniazdo antenowe przewód od talerza, wsadzić jakąś kartę CI i można się cieszyć cyfrową satelitarną TV bez dodatkowego pudełka od dostawcy? A jeśli możecie napiszcie też coś o tych pozostałych tunerach DVB - co one tak konkretnie dają, jakie parametry mają (chodzi o nadawanie cyfrowe w Polsce), czy to będzie śmigało?

Z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. :)
 

apollo

New member
Jeśli chodzi o tunery to z tego co się orientuję w przypadku satelity czyli DVB-S dostawca i tak zmusza Cie do zakupu dekodera od niego i tylko z takim dekoderem karta będzie współpracować, to samo w przypadku kablówki (DVB-C). Chyba że kupisz talerz i podepniesz go do tv żeby oglądać same niekodowane kanały to wtedy zadziała.

Jeśli chodzi o nadawanie cyfrowe w Polsce (DVB-T) to będzie śmigało ponieważ te modele które podałeś posiadają tuner z mpeg-4 czyli tak jak ma być nadawane w Polsce.
 

arekmiz

New member
No więc ze względu na słaby odzew wziąłem sprawy w swoje ręce. :)

Stwierdziłem, że najpierw wyjaśnię sprawę tunerów. Zassałem instrukcje obsługi do różnych modeli. Otóż na polski rynek P42G10E ma tylko DVB-T i DVB-C. Zaś P42G15E ma DVB-T, DVB-C oraz DVB-S/S2, wszystkie HD. Niestety G15 jest sporo droższy, bo ma też trochę innych bajerów, na których mi nie zależy.

Istnieje jednak model P42GW10, przeznaczony na Niemcy i Austrię (choć na stronie serwisowej Panasonica posiada instrukcje po niemiecku, francusku i włosku). GW10 jest odpowiednikiem G10E tylko dodatkowo posiada ten tuner DVB-S/S2 HD. Postanowiłem, że kupię właśnie ten model. :cool:

Firma z Bydgoszczy nie ma na razie tego P42GW10 ale znalazłem firmy z Poznania i Łodzi. Zadzwoniłem do obu. W obu się dowiedziałem, że dostanę polską pełną gwarancję z możliwością przedłużenia do 5 lat, polską instrukcję i że GW10 ma menu ekranowe także w języku polskim. Ponadto do gniazda CI można wsadzić kartę Cyfry+ i cyfrowego Polsatu i nie trzeba mieć oddzielnego dekodera, na czym mi właśnie bardzo zależy. :D Tylko N nie będzie działać, bo karty ma sparowane.

Także zamówienie złożyłem. Cena 3500 zł - myślę, że bardzo dobra jak za ten model. I w przyszłym tygodniu jadę po telewizorek....:D
 

pawelpsp

New member
co do zakupu

"Ponadto do gniazda CI można wsadzić kartę Cyfry+ i cyfrowego Polsatu i nie trzeba mieć oddzielnego dekodera"

Nie wiem jak w g10 ale w g15 żeby oglądać C+ lub cyfrowy polsat to kartę trzeba włożyć do gniazda CI ale w module dostępu, który trzeba sobie kupić - w g10 zapewne też tak jest i należy o tym pamiętać bo to kolejne koszta. Pozdrawiam
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Wiele się naczytałem. Na grupach dyskusyjnych, na forach internetowych... O wyższości LCD nad plazmą i odwrotnie... :) O wyższości FHD nad HDR i odwrotnie... :) O wygrzewaniu i prądożerności plazmy. O słabych kątach widzenia i słabej czerni w LCD. O wyższości świąt jednych nad drugimi.... :cool:

No i postanowiłem. Kupuję:
1. Plazma
2. Panasonic
3. FHD
4. 42 lub 46 cali (ale bardziej 46, tylko żonę trzeba przekonać) :D

I pozostaje wybór konkretnego modelu - czyli jakie są tam funkcje, jakie
bajery, jaki marketingowy "bełkot"... :rolleyes: Oczywiście najdroższych serii Z
czy V nie będę kupował, bo nie w głowie mi chwalenie się przed sąsiadami. :p Seria S to coś przeczytałem, że nie jest w pełni HD, bo wyświetla mniej linii. :wink: Zostaje zatem seria G. I tu pojawia się problem bo w tej serii
jest kilka modeli. Są modele G10, G15. Są modele z różnymi literkami na
końcu. I wreszcie jest model GW10 (chyba nie na polski rynek - ale jest na Allegro, firma z Bydgoszczy). Ten model różni się m.in. od innych tym, że
oprócz DVB-T, DVB-C ma także DVB-S. Czy możecie mi, Koledzy fachowcy, opowiedzieć co daje ten tuner satelitarny? Z czym to się je? Gdzieś w jakiejś niemeckiej specyfikacji było napisane, że to nawet DVB-S2. Czy wystarczy zatem wetknąć w gniazdo antenowe przewód od talerza, wsadzić jakąś kartę CI i można się cieszyć cyfrową satelitarną TV bez dodatkowego pudełka od dostawcy? A jeśli możecie napiszcie też coś o tych pozostałych tunerach DVB - co one tak konkretnie dają, jakie parametry mają (chodzi o nadawanie cyfrowe w Polsce), czy to będzie śmigało?

Z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. :)
panasonic tx-p46g25 new plazma rewelka contrast 5000000 itd....czterokrotnie zwiekszona wydajnosc swietlna pobor 140wacichow nowe cele luniformy i filtr zapowiada sie fenomenalnie[wiecej na stronie panasonic USA]:bober:
 

adarkar

New member
Czy udalo sie panu podlaczyc pod GW10 Cyfre + z karta bezposrednio do tunera w TV? I jaki jest koszt modulu z karta?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arekmiz

New member
Jeszcze nie. Na razie mam problem (opisany w innym poście) - coś jest nie tak z gniazdkiem HDM1 - powoduje zakłócenia w odbieranym sygnale analogowym. Bo na razie TV jest podłączony do zbiorczej anteny w bloku i odbiera analogowo 6 kanałów. :( Dopiero na wiosnę, jak śniegi zejdą do Wisły :) będę się brał za montaż talerza, konwerterów, ciągnięcie kabli itp. babranie w mieszkaniu. Dopiero po tym będę rozmawiał z Cyfrą+.

Z tego co doczytałem, to wbudowany w TV dekoder DVB-S/S2 ma diseqc, czyli można podłaczyć 2 konwertery (tzw. zez). :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maruda1

New member
@adarkar
W temacie o serii G10 odpisałem Tobie odnośnie tunera sat.

@arekmiz
Chyba troszkę źle zrozumiałeś to co czytałeś odnośnie DiseqC , ten tuner sat nie ma go wbudowanego tylko ma obsługę DiseqC.
Więc montując zeza dodatkowo musisz kupić DiseqC.
 

arekmiz

New member
Chyba troszkę źle zrozumiałeś to co czytałeś odnośnie DiseqC , ten tuner sat nie ma go wbudowanego tylko ma obsługę DiseqC.
Więc montując zeza dodatkowo musisz kupić DiseqC.

Ja wiem, że ma obsługę. Nie zamontuję zeza, tylko konwerter podwójny (monoblock), który ma wbudowany przełącznik DiseqC. Mam nadzieję, że TV z tym zadziała. :)
 

maru34

New member
Model P50GW10 Posiada wszystkie tunery (DVB-C, DVB-T, DVB-S/S2 i oczywiście analogowy) Wszystkie tunery można uaktywnić po wybraniu kraju Niemcy. Osobiście sprawdziłem każdy z tunerów i oto wnioski:
1. Tuner analogowy działa bez problemu
2. Tuner DVB-T znalazł polskie programy naziemnej tv cyfrowej, ale z ustawieniami fabrycznymi słychać tylko fonię. Aby zobaczyć obraz trzeba specjalnie pogrzebać w menu DVB-T i włączyć opcję programów HD. Po tym zabiegu możliwe jest oglądanie programów w MPEG4.
3. Tuner DVB-C nie jest widoczny - ale można go uaktywnić z któregoś z zagłębionych menu. Znalazł mi wszystkie programy kablowe dostpne w warszawskiej sieci ASTER (oczywiście były zakodowane, poza ptogramen Aster info i TV biznes, które działają ok)
4. Tuner DVB-S/S2. Jeżeli chodzi o programy FTA z HotBird to w przypadku programów SD wszystko działa (HD niestety nie można sprawdzić - bo nie ma w tej chwili HD-FTA z tego satelity). Testowałem ten model również z najnowszym modułem CI Cyfry+ HD (z najnowszym softem v.11) i NIESTETY DEKODUJE TYLKO PROGRAMY SD. Programy Cyfra Plus Sport HD i Film HD nie dekodują się. Problem tkwi w oprogramowaniu TV. Na niemieckich forach znalazłem najnowszy soft do TV (v. 1411 - plik SDDL.sec), ale moduł Cyfry nadal nie działa w HD. Podobno moduł Polsatu działa - ale nie sprawdzałem osobiście.
Jeżeli komuś udało się sprawdzić czy Cyfra HD działa z innymi modułami CI (AstonCrypt / Diablo CAM) to byłbym bardzo wdzięczny za info....
 

krzych_oo

New member
Witam
Cyfra HD (Canal + Sport HD i Film HD) nie działa u mnie na AstonCrypt.
Dekodują się wszystkie kanały SD z pakietu Cyfry.
 

krzych_oo

New member
Witam

Wczoraj wieczorkiem włączyłem Canal + Film HD - i działały!!! Również Sport HD.
Myślałem, że może nie są kodowane - po chwili wyciągnąłem kartę, włożyłem ponownie i już nie
działały.:confused:
Nie wiem co mam na ten temat myśleć.
Ma ktoś jakiś pomysł?


P42GW10
AstonCrypt
 

gryzon12

New member
cam

odnośnie działania programów HD na CAM-ach w Panasach masz info w wątku o G15
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arekmiz

New member
Do tej pory odbierałem analogowe 6 kanałów z anteny zbiorczej w bloku. Wczoraj kupiłem drucianą antenkę firmy Dipol i na szybko ją zamontowałem na balkonie i podłączyłem kabelek. Przełączyłem TV na DVB-T. Złapał sygnał na kanale 58 (z Pałacu Kultury w Warszawie). Obraz jest elegancki na dostępnych 7 kanałach. Ponadto odbiera Dolby Digital, jak taki progam nadają. TV podłączyłem więc do ampa i elegancko działa dźwięk przestrzenny. :) Tak więc na razie przetestowałem tuner DVB-T w moim telewizorku. W długi majowy weekend biorę się za babranie z talerzem, konwerterem, kablami, etc., czyli podepnę do tunera DVB-S. Mocne wyzwanie dla mnie, bo jestem..... chemikiem. :)
 

arekmiz

New member
Pomimo żem chemik, chwytałem się już różnych dziedzin: elektroniki, elektryki samochodowej, mieszkaniowej i AGD, rzeźbienia w drewnie... Ale z satelitą mam pierwszy raz do czynienia. Wczoraj zakupiłem antenę: czasza 80 cm, 2 konwertery twin, zez, 2 przełączniki DISEqC, końcówki na kabelki. Uchwyt na balkonie miałem już zamocowany 3 dni temu. Zmontowałem antenkę, zamocowałem konwertery, podłączyłem przewodami przełączniki. Popatrzyłem po sąsiednich balkonach, jak mają ustawione talerze. Umocowałem mój podobnie do innych. Prowizorycznie podłączyłem kabel do telewizorka - do wejścia tunera DVB-S. I drżącymi rękami uruchomiłem wyszukiwanie kanałów.... Szczęka mi opadła, gdy po 30 minutach ukazała mi się lista z 2 satelitów: 1500 kanałów (ok. 1000 TV i 500 R). :) TV ustawiłem na pokazywanie siły i jakości sygnału i wyszedłem na balkon. Zacząłem pomalutku obracać anteną na różne strony. Za każdym razem sygnał spadał. :) Czyli okazało się, że montując na chybił trafił, patrząc tylko po sąsiadach, antenkę od razu umocowałem idealnie. :) :) Czyli mam już sprawdzony tuner DVB-S. W weekend biorę się za porządne poprowadzenie przewodów, zamontowanie gniazdek RTV-SAT. A po weekendzie przyjdzie pora na zmierzenie się z jakąś platformą cyfrową i gniazdem CI.... :)
 

arekmiz

New member
Gniazdka zainstalowane, kable ładnie ukryte, wszystko podłączone. Pojechałem po Cyfrę+. Zapodałem na razie pakiet podstawowy+. Za aktywację zapłaciłem 1 zł, za moduł CI 99 zł (jakoś tanio :) ). Przyjechałem do domciu. Kartę włożyłem do modułu CI, moduł do TV, pstryk pilotem... Chwila oczekiwania..... YES, zadziałało. :)

No to mam jednego pilota i nie mam dodatkowego pudełka. :)
 

Lendziu

New member
Prowizorycznie podłączyłem kabel do telewizorka - do wejścia tunera DVB-S. I drżącymi rękami uruchomiłem wyszukiwanie kanałów.... Szczęka mi opadła, gdy po 30 minutach ukazała mi się lista z 2 satelitów: 1500 kanałów (ok. 1000 TV i 500 R)..
(...) Czyli mam już sprawdzony tuner DVB-S.
Podpiąłeś antenę satelitarną bezpośrednio do wejścia antenowego w TV?
 
Do góry