Pytanie o plazmę 50''

artwo

New member
Witam,
Poczytałem trochę po forum, pooglądałem i już wydawało mi się, że dokonałem wyboru Panasonica 50G30E lub ST ale przestraszyłem się opiniami o buczeniu trafo w Panasonicach. Czy moglibyście mi polecić coś w zamian ewentualnie uspokoić... W zamian wyszukałem Samsunga 51D6900.
A poniżej opis i wymagania:

1. Odległość od ekranu? Około od 3 do 4.5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okna południowe i zachodnie ale w drugiej części pokoju i południowe na taras z zadaszeniem
3. Jak duży jest pokój? 4 x 6m miejsce pod tv na krótszej ścianie
4. Preferowana technologia: Plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? CRT Panasonic 25"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? TV, filmy, programy informacyjne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? słabe światło boczne
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 50
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smug, lagów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? cyfrowy polsat (dekoder HD), DVD, konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV, 20% filmy(komputer, karta), 20% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i delikatnie z boku 10st
17. Czy ważne jest wifi ? Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Dobrze by było
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Dobrze by było
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Dobrze by było.
22. Ma mieć 3D? Nie musi, jeśli miałby to ok
23. Ma mieć slot na karty SD ? Tak
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder HD: HDMI-HDMI, stereo
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy polsat
27. Ma stać czy wisieć? wisieć
28. Rozdzielczość: raczej Full HD
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu
30. Ile osób ogląda: 1-3
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6 i w górę
32. Jaka klasa cenowa ? 3500-4000

Już kiedyś pytałem Was o radę przy wyborze tv dla teściów i wybór padł na Sony KDL 46EX520 i wybór był świetny.
Proszę o wyrozumiałość i radę teraz dla mnie.

Pozdrawiam,
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jak jesteś wrażliwy na takie odgłosy to lepiej zrezygnuj z Panasa. Chyba że chcesz zaryzykować, jak dla mnie to buczy w podobny sposób każdy którego słuchałem, ale niektórzy twierdzą że ich nie... wiec może cześć jest pozbawiona tej wady. Dla mnie to jest spory minus tych tv.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wybór wbrew pozorom wcale nie jest prosty,ale jednak postawiłbym na G30 jeśli chodzi o obraz.
Z buczeniem w jednym i drugim różnie bywa,po prostu jak kto trafi.
 

Koriolan

New member
Mój G30, kupiony w listopadzie, nie buczy.
W obecnych cenach to świetny wybór.
Co do wifi- zamiast drogiego i niedostępnego oryginału kupujesz Netveara i sprawa załatwiona.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

sebulba72

New member
Mój G30, kupiony w listopadzie, nie buczy....

Wydaje mi się , że każdy buczy . Wszystko zależy od jasności obrazu tzn im jaśniejszy tym bardziej buczą cewki ( duży pobór prądu w danym momencie ) .
Od ponad 3 lat mam TX-P42S10E - buczy . Taki sam model ma moja siostra , szwagierka , kolega - buczą wszystkie . Szwagier , kumpel i znajoma posiadają TX-P42S20E - wszystkie buczą .
Od tygodnie jestem posiadaczem następnego Panasonica TX-P50GT30E i.....też buczy i dodatkowo słychać lekki szum czterech wentylatorów :(
Więc dlaczego kupiłem następnego Panasonica ? Bo uważam , że jeżeli chodzi o plazmę , to Panasonic nie ma sobie równych . Widziałem LG , Samsunga i ten obraz .....eh .
Jeżeli ktoś zasypia przy telewizorze i ma wyłączona funkcję ECO , to faktycznie to "buczenie" może irytować . Te dźwięki giną w szumie jaki nas otacza .
 

sarna

New member
Witam!
Od 2 tygodni jestem posiadaczem Panasonica P50g30E i powiem Ci szczerze że u mnie nic nie buczy. Przeglądałem wiele tematów i inne fora i to był chyba najlepszy wybór. Z tego co widziałem na innym portalu to model g30 panasa został wybrany telewizorem roku jezeli chodzi o plasme. Obraz bajka ! Polecam !
 

artwo

New member
Wiem, że to znacznie większa cena, ale gdyby tak zamiast Panasonica 50G30 wybrać Lg pz950.
Podpowie ktoś czy warto dopłacić ok 1000 zł?
 
Do góry