Pytanie o optymalny zestaw kina domowego - budżet 20k

fikol55

New member
Witam,

Za parę miesięcy wprowadzam się do nowego domu :) W ramach wykończenia mieszkanka planuję wydać ok 20 000 PLN na kino domowe, które optymalnie chcę oczywiście podłączyć do kompa.

Moja aktualna wizja to:

Telewizor: Sharp LC-52XL1E (jestem na maxa nagrzany na ten telewizor po blisko 2 miesiacach czytania wszystkiego co się da :) )
Amplituner: Yamaha RX V2700 - polecenie kumpla
Kolumny: ???
Odtwarzacz: Blue-ray z kompa

I tu moje pytanie. Pozostaje mi ok 5-6 tysięcy do wydania na kolumny. Będę miał salon 27m2 ale niestety nie prostokątny.

Jakie polecacie kolumny (chcę i oglądać i grać ale nie jestem szczególnym audiofilem)?????? Co wogóle sądzicie o zestawie vs budżet? Uprzedzam, że jestem początkujący więc liczę na Waszą pomoc/opinie :-D

Dzięki wielkie z góry i pozdro oraz Wesołych Świąt :)
http://www.ceneo.pl/619917
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
troche późno - bo Sharp 52 Xl1 - to już przeszłość. Obecnie masz 52 XL2.
I przy wątpliwościach porównałbym z LCD Toshiba 52 Z 3030 i Pioneer 50" Kuro.
A sprawdź jeszcze kolumny ES 90 JBL
 

C4rimucos

New member
Zastanów się czy nie lepiej dołożyć do nowszego ampa - YAMAHA RXV3800
Posiadal również LAN, jak i nowe dekodery HD, HDMI ver. 1.3
 

fikol55

New member
Dzięki Panowie,

Czy polecacie może jeszcze alternatywne kolumny?

Kiki,

Sprawdziłem, według Ceneo Toshiba proponowana przez Ciebie ma czas reakcji 8ms. W stosunku do Sharpa to dwa razy więcej. Mógłbyś powiedzieć czemu ten zaproponowałeś w takim razie? Róznica minimalna czy jak?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Rozglądaj się za serią ES, ma szersze pasmo przenoszenia co jest ważne przy nowych dekoderach.

Co do czasu reakcji to jak to jest dla Ciebie ważne kryterium wyboru to pozostaje tylko plazma, reakcja matrycy od dawna <1ms.
 
Do góry