Pytanie o laptopa do HDMI

grz.skow

New member
Jestem nowym uczestnikiem forum i od niedawna zacząlem zabawę z HD.
Posiadam kamerę SONY HDR ZX 11E i poszukuję laptopa do zabawy z wysoką rozdzielczością(filmiki, montaże,zrzucanie na płyty itp). Myślęo o modelu Sony Vaio VGN-FW21M. Czy to dobry wybór, czy ten laptop da radę i pozwoli troszkę się pobawić z HD?
 

Vilmark

New member
Laptop o którym mówisz ma 4GB ramu oraz dobry procek i w miarę dobrą kartę graficzną. Powinno wystarczyć.

Polecił bym tylko wymianę dysku twardego na 7200.
Sony uparcie wkłada przestarzałe dyski o dużej pojemności.
W swoim też miałem ten problem.

Pozdrawiam !

A oczywiście polecam XP a nie Vistę.
 

grz.skow

New member
Vilmark napisał:
Laptop o którym mówisz ma 4GB ramu oraz dobry procek i w miarę dobrą kartę graficzną. Powinno wystarczyć.

Polecił bym tylko wymianę dysku twardego na 7200.
Sony uparcie wkłada przestarzałe dyski o dużej pojemności.
W swoim też miałem ten problem.

Pozdrawiam !

A oczywiście polecam XP a nie Vistę.

Dlaczego XP a nie Vista? Jeśli to możliwe proszę o troszkę więcej informacji.
 

Vilmark

New member
Vista pożera sporo więcej RAMu , poza tym generalnie jest uciążliwa.
Ale jeśli wolisz , lub nie chcesz się bawić w przeinstalowanie , to zostaw Vistę.
 

mare37

Banned
ja bym wybral cos z HP lub fuijtsu.....sony tym dyskiem sie nie popisal...jedyna rzecza jaka przemawia za XP jest to ze jest wiecej dostepnych programow..poza tym nic wiecej..zapycha sie..jest awaryjny i chwyta o wiele wiecej wirusow itd. to tak jakby uzytkownikom 98 polecac system 95.

bez problemu mozna zainstalowac Xp jako drugi system jesli juz ktos bardzo chce
 

grz.skow

New member
pieter126 napisał:
a kolego ile planujesz wydań na tego laptopa?
Myslałem, że około 3500. Jest coś rozsądniejszego ew tej cenie? Przepraszam, widzę, że cena tego laptopa w sklepach intwrnetowych poszła w górę jestem więc skłonny zapłacić ok 4000 zł. co doradzacie?
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
(32bit) Windows XP oraz VISTA - obsluguje do 3,5 GB pamieci RAM
(64bit) Windows XP oraz VISTA - obsluguje powyzej 3,5 GB pamieci RAM

Jak widac wszystko zalezy od 64 bitowej architektory systemu zarowno w przypadku XP i Vista.

Z tym ze Microsoft jeszcze troche sztucznie podzielil systemy ze wzgledu wlasnie na oblsuge pamieci RAM.
Home Basic - 8 GB
Home Premium - 16 GB
Ultimate, Business - ponad 128 GB
 
Ostatnia edycja:
Do góry